Baymak Lambert LX Arıza Kodları ve Çözümleri

Lambert LX kombi sıcak su vermiyor, lambert kombi petekler ısınmıyor veya lambert kombi çalışmıyor ise lambert kombilerde meydana gelen arızalar ve ekranda çıkan hata kodları ve çözümleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Baymak Lambert LX Kombilerde meydana gelen arıza durumlarında kombi ekranında beliren hata kodunun anlamı ve kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Lambert LPY Kombi Arıza Kod ve Çözümleri İçin Tıklayınız.
Lambert Attivo Kombi Arıza Kod ve Çözümleri İçin Tıklayınız.

A01 / E01 Arıza Kodu ve Çözümü : Başarısız Ateşleme Sorunudur.

Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biridir. Bu gibi durumlarda kombi ve daire gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında lambert kombinize resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz servisi aramalısınız. Baymak Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahalede önemlidir. Mutlaka uzman servis yardımı alınız.

İstanbul – Ankara – İzmir – Bursa  PETEM Teknik Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

E02 Arıza Kodu ve Çözümü :  Emniyet Termostat  Aşırı Isınma Problemidir.

Kombi emniyet termostatının olması gereken değerlerden yüksek ısı algıladığı ve kombiyi emniyete almak için kilitlediği arıza durumudur. Dairenizdeki peteklerden en az iki tanesinin vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi altındaki kalorifer tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak lambert kombinizi resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme sonrasında eğer sorunda düzelme olmaz veya sık sık tekrarlar ise; kalorifer filtresi tıkalı olabilir, sirkülasyon pompası arızası olabilir, ana eşanjörde kireçlenme-tıkanma olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir, emniyet termostatı arızalı olabilir ya da kalorifer tesisatı tıkalı olabilir. Sorunun net tesbiti ve tamiri için servis çağırınız. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Örnek Tamir Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız.

E03 Arıza Kodu ve Çözümü :  Hava Basınç Anahtarı Sorunudur.

Kombinin atık gaz sistemi sorunu olarak da bilinir. Kombi modeli hermetik olduğu için, bu arıza durumunda baca yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir. Arızanın kesin tesbitinin yapılıp sorunun çözümlenmesi adına mutlaka uzman servis yardımı alınmalıdır. Lambert E03 Arızasının Nasıl Tamir Edildiğini İzlemek İçin Tıklayınız.

İstanbul – Ankara – İzmir – Bursa  PETEM Teknik Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

E05 Arıza Kodu ve Çözümü :  Kalorifer Gidiş Suyu Sensör Arızası

Kalorifer sensörü olarak bilinen parçadır. Bu parçada sorun olduğunda veya sensör kablolarında sorun olduğunda arıza yaşanır. Bu arıza durumunda net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız. E05 Arızası Nasıl Tamir Edilir İzlemek İçin Tıklayınız.

E06 Arıza Kodu ve Çözümü : Sıcak Su Sensöründeki Sorunu Belirtir.

Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken uzman yardımı almaktır. Baymak Lambert FX kombi E 06 Arızasının nasıl tamir edileceğini öğrenmek için tıklayınız.

E10 Arıza Kodu ve Çözümü :  Düşük Tesisat Su Basıncı Arızasıdır.

Baymak Lambert model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda teknik olarak kombiye su basmanız gerekir. Kombinin alt kısmındaki basınç göstergesine kontrol ettiğinizde su basıncının 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Baymak Lambert model kombide doldurma musluğu sağ alt tarafta mavi renktedir. Kombiye su doldurmak için musluğu sola çevirerek basınç göstergesi yeşil bölgenin ortasına gelene kadar su basınız. İşlem sonrasında musluğu kapatınız. Su doldurma işlemi videosunu izlemek için tıklayınız. Sorun düzelecektir. Sorun hala devam etmekte ise resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza durumunda yine de düzelme olmuyor ise su basınç sondası arızalı olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için mutlaka servis yardımı alın.

E26 Arıza Kodu ve Çözümü :  Aşırı Isınma-Maksimum Sıcaklık Uyarısıdır.

Yüksek sıcaklık sebebi ile karşılaşılan bir arıza durumudur. Kombi içindeki suyun yüksek sıcaklığa ulaştığını ve limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Kombi bu durumda çalışmayacaktır. Su basıncına bakabilir düşük ise yükseltebilirsiniz. Kombiyi resetleyebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Yine de sorunda düzelme olmaz ise Servisi aramalı ve yardım almalısınız. Aşırı ısınma sorununda; ana eşanjörde kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası gibi durumlar söz konusu olabilir.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

İstanbul – Ankara – İzmir – Bursa  PETEM Teknik Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.