Demirdöküm Nitron F5 Arızası ve Çözümü

Nitron F5 Hata Kodu ve Çözümü
Nitron F5 Arızası

Demirdöküm Nitron F5 arızası nedir. Demirdöküm Nitron F05 arızası nasıl çözülür. Demirdöküm Nitron kombi F5 arızası veriyor, servis çağırmadan önce ne yapmalı diye soruyorsanız, PETEM olarak cevapları sizler için hazırladık.

Demirdöküm Nitron F5 Arızası : Hava Prosestat Sorunu

Demirdöküm Nitron kombiniz F5 Hata kodu veriyor ise eğer, bu uyarı kodu kısaca Baca Atık Gaz Sisteminde sorun olduğu anlamına gelir.

Nitron kombi hava akışında problem olduğunu belirten hata kodudur. Nitron model kombiler hermetik olduğu için atık gaz ve temiz hava alışverişini fan ve dışarı uzanan hava akım borusu ile sağlar. Kullanıcı olarak kombi hava akış borusunun ağzını herhangi bir şeyin tıkamadığından ve borunun kombi bağlantısının yerinden çıkmadığından emin olunuz. Kontrol sonrası kombiyi resetleyiniz, resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise; Fan, prosestat veya elektronik kartta arıza olabilir. Nitron F5 arızalarında genellikle kart arızası tesbit etmekteyiz. Nadiren de olsa fan yada prosestat arızası ile de karşılaşmaktayız. Bu parçaların hangisinde sorun olduğunu bulmak ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Bursa da kombi servis hizmeti ve kombi kart tamir hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.