Lambert Attivo Kombi Arıza ve Çözümleri

Lambert Attivo Kombi
Lambert Attivo Arızaları

Lambert Attivo Kombi arıza kodları ve çözüm yolları hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Aşağıda yer alan bilgiler Baymak Lambert Attivo 240 Fi/ Baymak Lambert Attivo 240 Fi 310 Fi model yoğuşmalı kombiler içindir.

Bursa’da Baymak kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Lambert Attivo E01 Arızası : Ateşleme Hatası
Kombinin ateşleme yapamadığını belirten arıza kodudur. Dairenizde gaz olmayabilir,  gaz vanalarını kontrol edin kapalı ise açın. Gaz vanalarının açık olduğundan ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz eğer kombiyi resetleyin. Yani “R” konumlu düğmeye bir kez basın. Resetleme sonrasında hala sonuç alamadıysanız; Anakart, gaz armatürü, ateşleme ve iyonizasyon çubuklarında sorun olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Lambert Attivo E02 / F02 Arızası : Hatalı Alev
Kombi brülöründe hatalı alev algılandığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce kombiyi resetlemelisiniz. “R” konumlu düğmeye bir kez basın ve arıza durumu düzelmezse eğer işlemi birkaç kez daha tekrar edin. Uygulama sonrasında sorun hala düzelmez ise; iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta sorun olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Lambert Attivo E03 Arızası : Aşırı Isınma Sorunu
Dairenizdeki peteklerden en az iki tanesinin vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi altındaki kalorifer tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın.  “R” konumlu düğmeye basarak kombiyi resetleme işlemi uygulayın. Uygulama sonrasında eğer sorunda düzelme olmaz ise; kalorifer filtresi tıkalı olabilir, sirkülasyon pompası arızası olabilir, ana eşanjörde kireçlenme-tıkanma olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir ya da kalorifer tesisatı tıkalı olabilir. Sorunun net tesbiti ve tamiri için servis çağırınız.

Lambert Attivo E04/E05/E06/F23 Arızası :  Prosestat Hatası
Kombi ekranında beliren bu 4 arıza koduda hemen hemen aynı anlama gelmektedir. Prosestat yani hava basınç şalterinde sorun olabileceğini belirtir. Bu gibi arıza durumlarında anakart veya fan arızası ile de karşılaşabilmekteyiz. Kullanıcı olarak müdehale edebileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Lambert Attivo E08 Arızası : Anakart veya İyonizasyon Hatası
Kombi ateşleme sisteminde sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda sorun iyonizasyon elektrodunda veya anakartta olabilmektedir. Kullanıcı olarak müdehale edebileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve tamiri için servis çağırınız.

Lambert Attivo E09 Arızası : Gaz Valfi Arızası
Arızanın nedeni kombi gaz valfi ile alakalı bir arıza durumudur. Gaz valfinin yanı sıra sorun anakartta da olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve tamiri için servis çağırınız.

Lambert Attivo E12/E21/F25 Arızası :  Elektronik Kart Hatası
Lambert Attivo model kombilerde bu 3 arıza kodunun da anlamları hemen hemen aynıdır. Lambert Attivo Kombinin elektronik kartında sorun olabileceğini belirtir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Kombi ana kartının tamir edilmesi gerekmektedir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Lambert Attivo F13 Arızası :  Reset Kilitlenmesi
Kombi “R” konumlu reset düğmesine kısa süre içerisinde pek çok kez  basıldığında bu sorun yaşanır. Reset kilitlenmesi olarak adlandırdığımız bu arıza durumunda kombiyi şalterinden kapatıp birkaç saniye sonra açarsanız eğer sorun düzelecektir.

Lambert Attivo F22 Arızası : Düşük Voltaj Problemi
Hiç bir şey yapmadan bir süre kadar beklemenizi öneririz. Elektrik voltajı düzeldiğinde sorun da düzelebilir. Düzelme olmaz ise resetleme işlemi uygulamayın, çünkü bu arıza durumunda kombi otomatik kendini resetlemektedir. Uzun süre beklediniz ama sonuç yine de değişmiyorsa mutlaka servis yardımı alın. Anakart arızalanmış olabilir. Anakart tamiri yapılsa bile bu sorunu tekrar yaşamamak için kombi voltaj regülatörü kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü voltaj dalgalanmaları olan yerlerde bu sorun çok sık tekrarlayabilmektedir.

Lambert Attivo F31 Arızası : Kalorifer Sensör Hatası
Kombi kalorifer NTC sensörü arızalandığında, sensör kablolarında kopma ya da kısa devre olduğunda veya sensör boruları nemlendiği zaman bu sorun yaşanabilir. Servis çağırmalısınız.

Lambert Attivo F32 Arızası : Dış Hava Sensör Hatası
Kombi Dış hava sensörü dış ortamın sıcaklık durumuna göre kombiyi çalıştıran sensördür. Her kombi tesisatında bulunmaz. Lambert Attivo model kombinizde dış hava sensörü var ise arızalı olduğunu belirtir, yok ise kombi ana kartında problem olabilir. Servis çağırmalısınız.

Lambert Attivo F33 Arızası : Sıcak Su Sensör Hatası
Kombi sıcak su NTC sensöründe sorun olduğunda, kablolarında kısa devre ya da kopma olduğunda veya sensör boruları nem yaptığında bu sorun yaşanabilir. Tespit ve müdahale için Baymak Servisi’ni arayınız.

Lambert Attivo F37 Arızası :  Düşük Su Basıncı
Kombi kalorifer tesisat suyu basıncının düşük olduğunu bildiren arıza kodudur. Yani kombiye su basmanız gerekir. Kombi sağ alt kısımda yer alan bar göstergesine bakarsanız 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Baymak Lambert Attivo kombinin sol alt kısımda yer alan mavi doldurma musluğunu sola çevirerek, Kombi bar göstergesi 1 ile 2 arasına gelene kadar su basılmalıdır. Su Basma işleminin nasıl yapıldığını izlemek için tıklayın.  İşlemin sonrasında sorun düzelecektir. Düzelme olmadığı taktirde birkaç kez resetleme işlemi yapın. Sorunun çözümlendiğini göreceksiniz. Arıza durumunda hala düzelme yok ise kombi su basınç sondası arızalanmış olabilir. Servis çağırmalısınız.

Lambert Attivo F59 Arızası :  Gaz Grubu Hatası
Lambert Attivo model kombilerde gaz valfi veya gaz armatörü olarak adlandırabileceğimiz bu parçada sorun olduğunu belirtir. Kombi bu arıza durumunda ateşleme yapamaz. Servis çağırmalısınız.

Lambert Attivo E82 Arızası :  Baca Hatası
Lambert Attivo model kombinin baca bağlantılarını kontrol ediniz. Yerinden çıkmadığına ve poşet yaprak gibi yabancı bir cismin baca ağzını tıkamadığına emin olunuz. Kontrol sonrası kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında düzelme olmaz ise arızanın net teşhisi için servis çağırınız.

 

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.