Baymak Lambert Premix Yoğuşmalı Kombi Arıza ve Çözümleri

Baymak Lambert Premix LPY 24/28/33/42/45 Fi yoğuşmalı model kombilerde meydana gelen arıza durumlarında, ekranda E ile başlayan hata kodu belirir. Ekranda beliren Exx arıza kodlarının anlamlarını ve varsa kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Lambert Premix LPY E01 Hatası :  Ateşleme Sorunu
Sıklıkla meydana gelen arıza durumlarından biridir. Bu gibi durumlarda kombi ve daire gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında kombinize resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz servisi aramalısınız. Kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahalede önemlidir. Mutlaka uzman servis yardımı alınız.

Lambert Premix LPY E02 Hatası : Hatalı Alev Oluşumu
Kombide iyonizasyon sorunu olarak da adlandırılabileceğimiz arıza durumudur. Kombinin alev algılamadığını belirtir. Bu durumda Lambert LPY serili kombinizi birkaç kez resetleyin. Resetleme işlemi işe yaramaz ise mutlaka servis yardımı alın. Bu durumda; anakart, iyonizasyon elektrodunda ya da gaz valfinde sorun olabilmektedir.

Lambert Premix LPY E03 Hatası :  Aşırı Isınma Sorunu
Kombi aşırı ısınma durumunda kendini emniyete almak için durdurur. Servis çağırmadan önce  kombiyi resetlemelisiniz. Düzelme olmadığı takdirde, resetleme işlemini bir kaç kez tekrarlayınız. Yine de arıza durumunda düzelme olmazsa eğer yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmaz. Bu durumda mutlaka uzman servis ekibinden yardım almalısınız. Sirkülasyon pompası sıkışmış/yanmış veya kalorifer sisteminde tıkanma meydana gelmiş olabilir. Sisteminiz eskiyse petek temizliği yaptırmanızı ayrıca tavsiye ederiz.

Lambert Premix LPY E05 Hatası : Hava Akış Sorunu
Kombide fan geri beslemesi sağlanamadığında bu arıza kodunu verir. Kombi baca sisteminde hata olduğu anlamına gelir. Kombiyi resetleyin düzelmez yahut çok sık arıza tekrarlarsa servis çağırınız.

Lambert Premix LPY E08 Hatası : Ateşleme devresinde sorun var.
Ateşleme devresinde birçok parça görev almaktadır. Bu gibi durumlarda önce cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Resetleme işleminden sonra da sonuç alamadıysanız mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Lambert Premix LPY E09 Hatası : Gaz Valfi Geri Besleme Hatası
Gaz valfinde veya anakartta sorun olabilir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda kombiyi resetleyin. Resetleme uygulaması işe yaramıyor ise mutlaka servis yardımı almalısınız.

Lambert Premix LPY E12 Hatası : EEPROM (Yazılım) Hatası
Nadiren karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir şey bulunmamaktadır. Resetleme yapsanız dahi işe yaramayacaktır. Arızanın çözümü için mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Lambert Premix LPY F13 Hatası : Reset Kilitlemesi
Reset düğmesine olması gerekenden daha uzun süre bastığınızda ya da basılı tuttuğunuzda bu sorun yaşanır. Yeniden reset düğmesine bassanız da sorun çözümlenmeyecektir, çözüm için Lambert Premix LPY model kombinizi şalterinden kapatın ve birkaç saniye bekledikten sonra yeniden açın. Sorun çözümlenmiş olacaktır.

Lambert Premix LPY E15 Hatası : Sensör Sıcaklık Değişim Hatası
Sensörde sıcaklık dalgalanması olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda önce kombiyi resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme ardından sorununuz hala devam etmekte ise arızanın çözümü için mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.
Lambert Premix LPY E16 Hatası : Dönüş Sıcaklık Sensöründe Kilitlenme
Dönüş Sıcaklık Sensöründe Kilitlenme olduğunu belirten arıza kodudur. Kombiye müdahale etmeden arızanın çözümü için mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Lambert Premix LPY E17 Hatası : Gidiş Sıcaklık Sensöründe Kilitlenme
Gidiş sıcaklık sensöründe kilitlenme olduğunu belirtirten arıza kodudur. Kombiye müdahale etmeden arızanın çözümü için mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Lambert Premix LPY E18 Hatası : NTC Sensör Test Hatası
Nadir karşılaşılan arızalardan biridir. Kombiye müdahale etmeden arızanın çözümü için mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Lambert Premix LPY E21 Hatası : Elektronik Kart Hatası
Lambert LPY model kombide anakart sorunu olduğunda bu arıza kodu karşımıza çıkar. Arıza durumda kombi çalışmayacaktır.  Anakart tamir edilmeli veya değişmesi gerekmektedir. Bu nedenle de uzman yardımı almanızı öneririz.

Lambert Premix LPY E33 Hatası : Dönüş Sıcaklık Sensör Hatası
Kombiye müdahale etmeden arızanın çözümü için mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Lambert Premix LPY F34 Hatası : Düşük Voltaj Sorunu
Lambert LPY model kombilerde genelde kış döneminde karşımıza çıkan arıza durumudur. Bu gibi durumlarda dairenize gelen voltajı ölçtürebilirsiniz. Kombi kendini otomatik olarak resetleyecektir. Resetleme işlemi yapmanıza gerek yoktur. Yalnız sorun düzelmez ise mutlaka servis desteği alın. Çünkü cihazın elektronik kartı düşük voltaj sebebi ile yanmış ya da hasar görmüş olabilir. Elektronik kart tamiri ile ya da değişimi ile sorun çözümlenmiş olur. Yalnız bilmenizi isteriz ki bu sorun bir kez yaşandı ise birkaç kez daha yaşanabilir. Bu nedenle de mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

Lambert Premix LPY E35 Hatası : Gidiş Sıcaklık Sensör Hatası
Kombiye müdahale etmeden arızanın çözümü için mutlaka uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Lambert Premix LPY F37 Hatası : Düşük Su Basıncı
Lambert LPY model kombilerde otomatik su doldurma fonksiyonu olduğu için bir süre beklemelisiniz. Bekleme sonrasında su dolumu otomatik gerçekleşmez ise kombi altında bulunan doldurma musluğu yardımı ile basınc 1,5 bara gelene  kadar su basın. Hata kendiliğinden düzelecektir. Kombiye su basma işleminin videosunu izlemek için tıklayınız. Düzelme olmaz ise kombiyi resetleyin. Yine de düzelmez ise servis çağırmanız gerekmektedir.

Lambert Premix LPY F39 Hatası :  Dış Hava Sensör Hatası
Her kombide dış hava sensörü bulunmaz. Dışardaki havanın sıcaklığına göre kombiyi çalıştırmakta olan bir sensördür. Dış hava sensörü var ise uzman ekip tarafından kontrol edilerek değişimi yapılabilir. Bazen dış hava sensörü olmasa bile bu arıza yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise elektrik aksağında sorun olabileceği için uzman ekip tarafından gereken müdahale ve işlem yapılır. Sorun çözümlenir.

Lambert Premix LPY F40 Hatası : Yüksek Su Basıncı
Kombide su basınç yüksek durumda ise kombi zarar görebilir. Bu nedenle de yüksek olan basıncı düşürerek soruna çare bulabilirsiniz. Yüksek basıncı düşürmek adına tahliye vanasını açabilir ya da kombinize en yakın kalorifer  peteğinin hava alma yerinden su boşaltabilirsiniz. Bu durumda sorun çözümlenecektir. Düzelme olmaz ise kombiyi resetleyin. Yine de düzelmez ise servis çağırmanız gerekmektedir.

Lambert Premix LPY F41 Hatası :  Otomatik Su Doldurma Aktif
Arıza kodu değildir. Kombinin otomatik olarak su doldurduğunu bildirir.

Lambert Premix LPY F42 Hatası : Otomatik doldurma fonksiyonu devrede ancak su dolumu olmuyor.
Kombide otomatik su doldurma fonksiyonu devreye girmiş fakat su doldurma işlemini yapamamış. Bir arıza durumu söz konusu olabilir. Cihaza kendiniz müdahale ederek su doldurmaya çalışın. İşlemi beceremezseniz servis yardımı almalısınız.

Lambert Premix LPY F43 Hatası :  Otomatik Su Doldurma Sonrası Düşük Su Basıncı
Otomatik su doldurma fonksiyonu sonrası, tekrar basıncın düştüğünü bildirir. Arızanın çözümü için mutlaka uzman yardımı almanızı öneririz. Kombiye yine de su basmayı deneyebilirsiniz.

Lambert Premix LPY F47 Hatası :  Su Basınç Sensörü Hatası
Lambert LPY model kombilerde su basıncı düşük ya da yüksek olduğunda su basınç anahtarı algılayarak manometrede göstermektedir. Bu arıza durumunda su basın anahtarının bağlı olmadığını belirtir. Yani kombideki su basıncı normal değildir. Düşük su basınç sorunlarında ya da yüksek su basınç sorunlarında olması gereken değeri göstermez. Parçanın değişimi gerekir. Arızanın çözümü için servis yardımı almanızı öneririz.

Lambert Premix LPY F50 Hatası : Sıcak su boyler sensörünün arızalandığını belirtir.
Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Parçanın değişimi gerekir. Arızanın çözümü için servis yardımı almanızı öneririz.

Lambert Premix LPY F51 Hatası : PT1000 sensöründe sorun olduğunu belirtir.
Harici bir sensör sorunudur ve cihazı resetlemeniz de işe yaramayacaktır. Arızanın çözümü için servis yardımı almanızı öneririz.

Lambert Premix LPY F52 Hatası : Sıcak su sensöründe problem var.
Sıcak su ntc si olarak da bilinen bir parçadır. Teknik olarak cihazı resetlemeniz sorunu çözümlemez. Bu gibi durumlarda sensörde ya da kablolarda sorun olabilmektedir. Arızanın net tesbiti ve çözümü için servis yardımı almanızı öneririz.

Lambert Premix LPY F53 Hatası : Termal sigorta sorunudur.
Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır.  Arızanın çözümü için servis yardımı almanızı öneririz.

Lambert Premix LPY F81 Hatası : Sensör drift tes sorunudur.
Nadiren karşılaşılan bir arıza durumudur. Bu sorunda cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka servisi aramalısınız.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.