Baymak Falke Arıza Kodları ve Çözümleri

Falke Kombi Arıza

Baymak falke kombi ateşleme yapmıyor, falke kombi sıcak su vermiyor, falke kombi arızalandı çalışmıyor ise ekranında beliren arıza kodlarının anlamlarını ve servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

PETEM Kombi Servisi ARA
0542 360 66 16
0850 562 66 16

Baymak Falke Kombilerde meydana gelen arızalar ve hata kodları ile ilgili makalemiz aşağıdadır.

E01 Hata Kodu : Ateşleme Hatası
Kombiye gaz beslemesi gelmediğinde, konut içinde gaz olmadığında ya da parçalarda bir sorun olduğunda yaşanan ve genelde sıkça karşımıza çıkan arıza kodudur. Bu arıza durumlarında önce dairenizde gaz olduğundan ve kombiye gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Gaz girişlerine bakabilir ya da doğalgazlı başka bir ürün var ise (mesela ocak gibi) çalışıp çalışmadığını kontrol ederek konut içinde gaz olup olmadığından emin olabilirsiniz. Konut içinde gaz var ise kombi yanında bulunan gaz vanasını kontrol ederek gaz vanasının açık olduğundan emin olmanız gerekir. Vana kapalı ise boru ile aynı hizada değildir. Boru ile aynı hizaya getirerek açmalısınız. Buna rağmen arıza durumu yine de devam etmekte ise resetleme uygulaması yapabilirsiniz. Resetleme işleminden sonra da arızanın devam etmesi halinde servis yardımı almanız gerekir. Bu arıza durumunun temel sebepleri arasında; iyonizasyon ateşleme elektrodu sorunu, anakart arızası ve gaz valfi arızası gelmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız. E01 Arızasının tamiri videosunu izlemek için tıklayınız.

PETEM Kombi Servisi ARA
0542 360 66 16
0850 562 66 16

E02 Hata Kodu : Aşırı ısı emniyet termostatı arızalı.
Limit termostatta sorun olabileceğini, cihazın aşırı ısınma durumuna karşı korumada yani emniyette olmadığını belirtir. Biraz bekledikten sonra kombiyi resetlemeyi deneyin. İşlemi birkaç kez tekrar edin. Sorunda düzelme olmaz ise servisi arayarak yardım alın.

E03 Hata Kodu : Baca Sistemi Arızası
Sık karşılaşılabilen arıza durumlarından biridir. Hava akış sorunu olarak da bilinir. Kombi bacası yerinden çıkmış olabilir, kontrol ediniz. Baca borusu uzatıldı ise boyutları fazla olabilir, fan, anakart ya da prosestat arızalı olabilir. Falke model bacalı kombilerde bu sorunla karşılaşıldığında; baca tıkanmış olabilir, baca çekiş kuvveti yetersiz olabilir veya baca sensöründe sorun olabilir. Böyle bir arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı alın. E03 Arızanın tamir videosunu izlemek için tıklayınız.

PETEM Kombi Servisi ARA
0542 360 66 16
0850 562 66 16

E05 Hata Kodu : Kalorifer NTC Sensör Hatası
Kalorifer sensöründe veya anakartta problem söz konusu olabilir. Sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir. Arıza teşhisi ve onarımı için mutlaka servis yardımı almalısınız.

E06 Hata Kodu : Sıcak Kullanım suyu NTC arızası.
Sıcak su sensöründe problem olabileceğini bildirir. Sıcak su NTC sensöründe arıza olabileceği gibi kablo bağlantılarında da problem olabilmektedir. Arıza ancak yerinde görülür ise tespit yapılabilir. Bu yüzden servis çağırmalı ve kombiye müdahalede bulunmamalısınız.

E10 – F37 Hata Kodu : Düşük Su Basıncı Hatası.
Kombi kalorifer tesisatındaki su basıncının düşük olduğunu belirtir. Yani kalorifer tesisatına su eklemeniz gerekmektedir. Bu arıza kodunda bar göstergesine bakarsanız düşük olduğunu göreceksiniz. Falke model kombinin sağ altında monteli olan bar göstergesinin hemen arka tarafındaki mavi doldurma musluğunu sola doğru çevirmeli bar göstergesini de takip ederek basıncı 1,5 bara kadar yükseltmelisiniz. İşlem bitiminde ekrandaki hata kodu silinecektir. Doldurma musluğunu da mutlaka kapatmanız gerekir. Uygulama sonrası arızada düzelme olmaz ise kombiyi resetlemeyi deneyin. Arıza sıkça yaşandığında, işlem sonrası düzelme olmadığında veya işlemi yapamadığınız durumlarda servis desteği alabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi ARA
0542 360 66 16
0850 562 66 16

E25 Hata Kodu : Aşırı Isınma Problemi.
Falke model kombilerde aşırı ısınma sorunu olduğu için limit termostatın devrede olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumlarında kombi basıncı düşük ise su basmalısınız. Kombiyi resetlemelisiniz. Tesisat ve kalorifer vanalarının kapalı biçimde olmadığından emin olmalısınız. Kontrol ve uygulamalardan sonra da arızada düzelme olmuyor ise; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme ya da tıkanma durumu olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, tesisat tıkanmış olabilir, kalorifer pislik tutucu özellikteki filtrede tıkanma olabilir. Kesin bir arıza tespiti ve onarımı için servis desteği almalısınız.

E35 Hata Kodu : Alev Yok Hatası
Brülörde yanma gerçekleşmesine rağmen alevin algılanmadığını belirten arıza kodudur. Öncelikle kombiyi resetleyiniz. Resetleme uygulamasını en fazla 3 kez yapabilirsiniz. Uygulamalardan sonra da arızada değişiklik olmaz ise; elektronik kart, gaz armatörü ya da iyonizasyon elektrodu gibi önemli parçalarda sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

PETEM Kombi Servisi ARA
0542 360 66 16
0850 562 66 16

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Baymak Falke Kombi Nasıl Resetlenir