Falke Master Arıza Kodları ve Çözümleri

Falke Master Kombi Arıza KodlarıBaymak falke master kombi ateşleme yapmıyor. Baymak falke master kombi çalışmıyor, arızalandı ise ekranında beliren arıza kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Baymak kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Baymak Falke Master Kombilerde meydana gelen arızalar ve hata kodları ile ilgili makalemiz aşağıdadır.

Falke Master E01 Hata Kodu : Ateşleme Hatası

Kombiye gaz beslemesi gelmediğinde, konut içinde gaz olmadığında ya da parçalarda bir sorun olduğunda yaşanan ve genelde sıkça karşımıza çıkan arıza kodudur. Bu arıza durumlarında önce dairenizde gaz olduğundan ve kombiye gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Gaz girişlerine bakabilir ya da doğalgazlı başka bir ürün var ise (mesela ocak gibi) çalışıp çalışmadığını kontrol ederek konut içinde gaz olup olmadığından emin olabilirsiniz. Konut içinde gaz var ise kombi yanında bulunan gaz vanasını kontrol ederek gaz vanasının açık olduğundan emin olmanız gerekir. Vana kapalı ise boru ile aynı hizada değildir. Boru ile aynı hizaya getirerek açmalısınız. Buna rağmen arıza durumu yine de devam etmekte ise resetleme uygulaması yapabilirsiniz. Resetleme işleminden sonra da arızanın devam etmesi halinde Baymak Servisi yardımı almanız gerekir. Bu arıza durumunun temel sebepleri arasında; iyonizasyon ateşleme elektrodu sorunu, anakart arızası ve gaz valfi arızası gelmektedir. Hangi parça ya da parçalarda sorun olduğunu ancak uzman servis ekibi tespit edebilir. Bu konuda mutlaka uzman desteği almalısınız. Arızanın net teşhisi ve onarımı için bizi arayabilir, whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz. E01 Arızasının tamiri videosunu izlemek için tıklayınız.

Falke Master E02 Hata Kodu : Aşırı Isınma Problemi

Kombi eşanjöründe aşırı ısınma olduğunu bildiren hata kodudur. Limit termostatta sorun olabileceğini, cihazın aşırı ısınma durumuna karşı korumada yani emniyette olmadığını belirtir. Kombiyi resetlemeyi deneyin. İşlemi birkaç kez tekrar edin. Sorunda düzelme olmaz ise arızanın net teşhisi ve onarımı için bizi arayabilir, whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Falke Master E03 Hata Kodu : Baca Sistemi Arızası

Hava akış sorunu olarak da bilinir. Kombi bacası yerinden çıkmış olabilir, kontrol ediniz. Baca borusu uzatıldı ise boyutları fazla olabilir, fan, anakart ya da prosestat arızalı olabilir. Falke model bacalı kombilerde bu sorunla karşılaşıldığında; baca tıkanmış olabilir, baca çekiş kuvveti yetersiz olabilir veya baca sensöründe sorun olabilir. Böyle bir arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı alın. E03 Arızanın tamir videosunu izlemek için tıklayınız.

Falke Master E05 Hata Kodu : Kalorifer NTC Sensör Hatası

Kalorifer sensöründe problem söz konusu olabilir. Sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir. Arızanın net teşhisi ve onarımı için bizi arayabilir, whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Falke Master E06 Hata Kodu : Sıcak Kullanım suyu NTC arızası

Sıcak su sensöründe problem olabileceğini bildirir. Sıcak su NTC sensöründe arıza olabileceği gibi kablo bağlantılarında da problem olabilmektedir. Arıza ancak yerinde görülür ise tespit yapılabilir. Arızanın net teşhisi ve onarımı için bizi arayabilir, whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Falke Master E10 – F37 Hata Kodu : Düşük Su Basıncı Hatası

Kombi kalorifer tesisatındaki su basıncının düşük olduğunu belirtir. Yani kalorifer tesisatına su eklemeniz gerekmektedir. Bu arıza kodunda bar göstergesine bakarsanız düşük olduğunu göreceksiniz. Falke model kombinin sağ altında monteli olan bar göstergesinin hemen arka tarafındaki mavi doldurma musluğunu sola doğru çevirmeli bar göstergesini de takip ederek basıncı 1,5 bara kadar yükseltmelisiniz. İşlem bitiminde ekrandaki hata kodu silinecektir. Doldurma musluğunu da mutlaka kapatmanız gerekir. Uygulama sonrası arızada düzelme olmaz ise kombiyi resetlemeyi deneyin. Arıza sıkça yaşandığında, işlem sonrası düzelme olmadığında veya işlemi yapamadığınız durumlarda servis desteği alabilirsiniz.

Falke Master E25 Hata Kodu : Aşırı Isınma Problemi

Falke model kombilerde aşırı ısınma sorunu olduğu için limit termostatın devrede olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumlarında kombi basıncı düşük ise su basmalısınız. Kombiyi resetlemelisiniz. Tesisat ve kalorifer vanalarının kapalı biçimde olmadığından emin olmalısınız. Kontrol ve uygulamalardan sonra da arızada düzelme olmuyor ise; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme ya da tıkanma durumu olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, tesisat tıkanmış olabilir, kalorifer pislik tutucu özellikteki filtrede tıkanma olabilir. Arızanın net teşhisi ve onarımı için bizi arayabilir, whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Falke Master E35 Hata Kodu : Alev Yok Hatası

Brülörde yanma gerçekleşmesine rağmen alevin algılanmadığını belirten arıza kodudur. Öncelikle kombiyi resetleyiniz. Resetleme uygulamasını en fazla 3 kez yapabilirsiniz. Uygulamalardan sonra da arızada değişiklik olmaz ise; elektronik kart, gaz armatörü ya da iyonizasyon elektrodu gibi önemli parçalarda sorun olabilir. Net tespit yerinde yapılır, arıza yerinde çözümlenir ve sorun giderilmiş olur. Arızanın net teşhisi ve onarımı için bizi arayabilir, whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.