Baymak Dolcevita Felice Arıza ve Çözümleri

Baymak Dolcevita Felice arıza kodlarının anlamları ve kullanıcıların servis çağırmadan önce yapabilecekleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Baymak kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Dolcevita Felice E01 Arıza Kodu : Başarısız ateşleme problemi.
Sıklıkla karşımıza çıkan bir arıza durumudur. Kombi Brülöründe yanma olmadığı zaman, ekranda bu hata kodunu verir. Ateşleme sorunu ile karşılaştığınız zaman önce dairenizdeki gazı kontrol edebilirsiniz. Dairenizde gaz olup kombide gaz yoksa ya kombi yanındaki gaz vanası kapalıdır ya da cihazın içinde bulunan parçalarda sorun vardır. Bu anlamda en başta kombi yanındaki gaz vanasına bakabilirsiniz. Vana boru ile aynı hizada ise açık, aynı hizada değilse kapalı demektir. Vananın mutlaka açık olduğundan emin olun. Vana açık ise R konumlu düğmeye basarak cihaza reset atabilirsiniz. Resetleme işlemini yaptınız ama arıza yine de düzelmedi ise; elektrotlarda, anakartta ya da gaz armatöründe sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Dolcevita Felice E02 – F02  Arıza Kodu : Hatalı alev oluşum sorunu.
Kombi brülöründe hatalı alev oluştuğu zaman ekranda beliren arıza kodlarıdır. Servis öncesi R konumlu düğmeye basarak kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmazsa eğer, arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Dolcevita Felice E03 Arıza Kodu :  Aşırı sıcaklık sorunu.
Kalorifer tesisat su sıcaklığının aşırı yükseldiği durumlarda emniyet sensörünün devreye girdiğini belirtir. Bu sorunda önce cihaza R konumlu düğmeye basarak reset atmalısınız. Resetleme sonrası düzelme olmaz ise; radyatör vanalarını ve kombi altındaki vanaları kontrol ederek, kapalı ise açmalısınız. Vanalar açıkken de sorun devam etmekte ise; ana eşanjör, devir daim motoru, üç yollu vana arızası söz konusu olabilir. Kalorifer filtresinin tıkalı olması ya da tesisatta tıkanma olması sebebi ile de sorunun yaşandığı görülebilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Dolcevita Felice E04 / E05 / E06 / F23 Arıza Kodu : Prosestat problemi.
Kombi hava prosestatı ile alakalı bir sorun olduğunu belirten arıza kodlarıdır. Bu gibi arıza durumları ile karşılaşıldığı zaman kombiye müdahale edilmemeli ve uzman yardımı alınmalıdır. Genelde prosestatın yanı sıra fan ya da anakartta da sorun olabilmektedir. Arızanın net tespiti ve onarımı için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Dolcevita Felice E08 Arıza Kodu :  İyonizasyon arızası.
Bu arıza durumunda kullanıcı olarak R konumlu reset düğmesine basarak kombinize reset atmalısınız. Reset uygulamasından sonra arızada düzelme olmazsa eğer; iyonizasyon elektrodu, gaz armatörü ya da elektronik kart gibi önemli parçalarda sorun olabilir. Arızanın net tespiti ve onarımı için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Dolcevita Felice E09 Arıza Kodu :  Gaz valfi geri besleme problemi.
Kombi gaz valfi bobinlerinde problem olabileceğini ya da anakartın arızalı olabileceğini belirten arıza kodudur. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise arızanın net tespiti ve onarımı için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Dolcevita Felice E12 / E21 / F25 Arıza Kodu :  Anakart Hatası
Kombinin elektronik kartında sorun olabileceğini belirten arıza kodlarıdır. Kombi anakartının değişmesi veya tamiri gerekebilir. Bu arıza durumlarında kombiye müdahale etmeden arızanın net tespiti ve onarımı için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Dolcevita Felice F13 Arıza Kodu : Reset kilitlenmesi.
Çözüm R konumlu düğmeye kısa sürede olması gerekenden fazla basıldığında bu sorun karşımıza çıkar. Arızanın çözümlenmesi için cihazınızı şalterinden kapatıp birkaç saniye sonra açmalısınız. Sorun düzelmezse servisi yardımı almanızı öneririz.

Dolcevita Felice F22 Arıza Kodu : Düşük voltaj arızası.
Kombiye gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Bu sorunda voltajın düzelmesini beklemenizi öneririz. Bir süre kadar bekleyin. Voltaj düzeldiğinde sorun da düzelebilir. Uzun süre bekleme sonucunda sorunda düzelme olmadığı görülür ise bu anakartta sorun olabileceğini belirtir. Muhtemelen voltaj sebebi ile anakart yanmıştır ya da hasar görmüştür. Arızanın onarılması açısından servisi aramanız gerekmektedir. Yalnız arıza durumu yeniden yaşanabilir. Aynı sorunu yeniden yaşamamak için voltajı düzenleyen Kombi Regülatörü cihazını kullanmanızı önermekteyiz.

Dolcevita Felice F31 Arıza Kodu : Merkezi ısıtma sensör sorunu.
Kalorifer NTC sensöründe oluşan arıza, ntc borularının nem yapması veya sensör bağlantılarında sorun olması sebebi ile yaşanan arıza durumudur. Arızanın net tespiti ve onarımı için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Dolcevita Felice F32 Arıza Kodu :  Dış hava sensör arızası.
Her kombide bulunmayan bir parçadır dış hava sensörü. Görevi ise dışarının sıcaklığına bağlı cihazın çalışmasını sağlamaktır. Kombiniz dış hava sensörü ile çalışıyor ise sensör değişimi ile ya da bağlantılarındaki sorunun giderilmesi ile arıza çözümlenebilir. Kombiniz dış hava sensörü ile çalışmıyor ise bu durumda elektrik aksağında sorun olabileceğinden arıza yerinde görülür, tespit yapılır ve sorun uzmanı tarafından çözümlenir.

Dolcevita Felice F33 Arıza Kodu : Kullanım suyu sensör arızası.
Kombi sıcak su NTC sensörünün arızalanması, sensör kablolarında sorun olması ya da ntc borularında nemlenme olması halinde yaşanan arıza kodudur. Arızanın net tespiti ve onarımı için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Dolcevita Felice F37 Arıza Kodu :  Düşük su basınç arızası.
Tesisattaki su basıncının yetersiz olması halinde ekranda beliren arıza kodudur. Yani cihazdaki su yetersiz olduğu için cihaz bloke konumdadır. Bu arıza durumunda cihaza su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz. İşlem yalnızca doldurma musluğu ile yapılabilmektedir. Doldurma musluğu kombi altında monteli bir parçadır. Sola çevrilerek açılır ve su sesi geldiğinde bar değeri yükselir. 1,5 bara kadar su basmalısınız. Su basma işlemi bittiğinde sorun düzelir. Doldurma musluğunu mutlaka kapatın, açık kalmasın. Kombide düzelme olmaz ise R konumlu düğmeye basın ve kombiyi resetleyin. Arızanın sıkça tekrar ettiği durumlarda, servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Dolcevita Felice F59 Arıza Kodu : Gaz valfi hatası.
Kombinin ateşleme sistemindeki en önemli parçalardan biridir gaz valfi. Bu arıza durumu gaz valfi ile alakalı bir sorun olduğunu belirtmektedir. Arızanın net tespiti ve onarımı için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.