Baymak Lambert LPY Kombi Arıza Kod ve Çözümleri

baymak lambert lpy kombiBaymak Lambert LPY model kombilerde yaşanan arıza durumlarında ekranda beliren arıza kodlarının anlamlarını ve varsa kullannıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

E01 Arıza Kodu  : Başarısız Ateşleme
Sık karşılaşılabilen arıza durumlarından biridir. Bu gibi durumlarda kombi ve daire gaz giriş vanasını ve kombinin gaz giriş vanasını kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında lambert kombinize resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz servisi aramalısınız. Baymak Lambert LPY model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Bursa’da kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servisi

E02 Arıza Kodu : Yanlış Alev Hatası
Bu arıza durumunda alev hissedilmiyor da diyebiliriz. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman cihaza birkaç kez reset atın. Sorunda düzelme olmaz ise teknik açıdan servis yardımı alın. İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

E03 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Problemi
Kombi aşırı ısınma durumunda kendini emniyete almak için durdurur. Kalorifer petek vanalarının ve kombinin altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olunuz. Kombi basınç göstergesi 1 barın altındaysa 1,5 bara kadar kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla su ekleyiniz. Servis çağırmadan önce  kombiyi resetlemelisiniz. Düzelme olmadığı takdirde, resetleme işlemini bir kaç kez tekrarlayınız. Yine de arıza durumunda düzelme olmazsa eğer yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmaz. Bu durumda mutlaka uzman servis ekibinden yardım almalısınız. Sirkülasyon pompası sıkışmış/yanmış veya kalorifer sisteminde tıkanma meydana gelmiş olabilir. Sisteminiz eskiyse petek temizliği yaptırmanızı ayrıca tavsiye ederiz.

E05 Arıza Kodu :  Atık Gaz Sistemi Hatası
Hava akış sorunu olarak da bilinir. Kombi bacası yerinden çıkmış olabilir, kontrol ediniz. Baca borusu uzatıldı ise boyutları fazla olabilir, fan, anakart ya da prosestat arızalı olabilir. Kombiyi resetlemenize rağmen arıza durumunda düzelme olmuyor ise arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

E08 Arıza Kodu : Anakart veya İyonizasyon Hatası
Kombi ateşleme sisteminde sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda sorun iyonizasyon elektrodunda veya ana kartta olabilmektedir. Kullanıcı olarak müdahale edebileceğiniz bir şey yoktur. Net teşhis ve çözüm için servis çağırınız.

E09 Arıza Kodu : Gaz Valfi Arızası
Arızanın nedeni kombi gaz valfi ile alakalı bir arıza durumudur. Gaz valfinin yanı sıra sorun anakartta da olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

E12/E21/F25 Arızası :  Elektronik Kart Hatası
Lambert LPY model kombilerde bu 3 arıza kodunun da anlamı hemen hemen aynıdır. Lambert LPY Kombinin elektronik kartında sorun olabileceğini belirtir. Kullanıcı olarak müdahalede bulunabileceğiniz bir şey yoktur. Kombi ana kartının tamir edilmesi gerekmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

F13 Arıza Kodu :  Reset Kilitlenmesi
Kombi “R” konumlu reset düğmesine kısa süre içerisinde pek çok kez  basıldığında bu sorun yaşanır. Reset kilitlenmesi olarak adlandırdığımız bu arıza durumunda kombiyi şalterinden kapatıp birkaç saniye sonra açarsanız eğer sorun düzelecektir.

F37 Arıza Kodu :  Düşük Su Basıncı
Kombi kalorifer tesisat suyu basıncının düşük olduğunu bildiren arıza kodudur. Yani kombiye su basmanız gerekir. Kombi sağ alt kısımda yer alan bar göstergesine bakarsanız 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Baymak Lambert LPY kombinin  alt kısımda yer alan mavi doldurma musluğunu sola çevirerek, Kombi bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına gelene kadar su basılmalıdır.  İşlemin sonrasında sorun düzelecektir. Kombiye su basma işleminin videosunu izlemek için tıklayınız. Düzelme olmadığı taktirde birkaç kez resetleme işlemi yapın. Sorunun çözümlendiğini göreceksiniz. Arıza durumunda hala düzelme yok ise kombi su basınç sondası arızalanmış olabilir. Servis çağırmalısınız.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.