Viessmann Vitopend 100 Arıza ve Çözümleri

viessman vitopend 100 kombi Viessmann Vitopend 100 Arıza ve çözümleri hakkındaki yazımızı siz viessman kombi kullanıcıları için hazırladık. Viessmann vitopend 100 kombi çalışmıyor, çözüm.  Viessmann vitopend 100 kombi ateşleme yapmıyor, çözüm. Viessmann vitopend 100 kombi arızaya geçiyor çözüm.

Viessmann vitopend 100 kombilerde meydana gelen arıza durumlarında ekranda beliren arıza kodlarının anlamları ve arıza durumunda seservis çağırmadan önce yapabilecekleriniz hakkındaki bilgileri sizler için derledik.

Bursa’da Viessmann kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Viessmann Vitopend 100 Ob Arıza Kodu : 
Vitopend 100 kombi ekranında 0b arıza kodu veriyor ise ısıtma suyu sirkülasyonu düşük diyebiliriz. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında düzelme olmuyor ise, eşanjör hava yapmış veya  su akış sensörü de arızalanmış olabilir. Servis çağırmalısınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100 A0 Arıza Kodu :
Vitopend 100 kombi A0 Arıza Kodu veriyor ise eğer Gaz şebekesinden  gelen gaz basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda bölgenizdeki doğalgaz dağıtım şirketini arayarak bilgi almalısınız.

Viessmann Vitopend 100 E0 / F6 Arıza Kodu :
Brülör blokajında baca sistemi ile alakalı baca gazı sensörünün kapalı konuma geçtiğini belirleyen hata kodudur. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitopend 100 F2 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Hatası
Aşırı ısınma limit termostatı aşırı ısınma sebebi ile atar. Kombi eşanjöründeki sıcaklık olması gerekenin üstüne çıktı ise bu sorun yaşanmış demektir. Bu durumda kombi eğer petek konumunda ise petek vanalarının ve kombinin altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olmalı, kapalı ise açmalısınız. Kombiyi birkaç kez resetlemeli sorun düzelmiyorsa arızanın çözümü için servisi aramalısınız. Ana eşanjörde kireçlenme ve tıkanma, üç yollu vana arızası, pompanın sıkışması, kalorifer tesisatında tıkanma olması, kalorifer filtresinin tıkanması veya limit termostat arızası gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Tespit için sorunu yerinde görmek gerekir. Servis çağırmalısınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100 F3 Arıza Kodu :
Brülör çalışır durumdayken cihaz alev almış durumda. Brülörün çalışır durumda olmasına rağmen kombinin yanlış alev algıladığını belirtir. Kullanıcı olarak kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise; elektronik kartta, gaz armatöründe veya iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Servis çağırmalısınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100 F5 Arıza Kodu : 
Kombide baca sisteminde problem olduğunda bu arıza kodunu verir. Kombi baca bağlantısının yerinden çıkmadığından ve çıkış ağzını poşet vb. yabancı bir meddenin kapamadığından emin olmak için kontrol ediniz. Eğer fan çalışıyorsa, fan devri yetersiz veya prosestat arızalıdır. Fan çalışmıyor ise fan yada anakart arızalıdır. Kombiyi servis çağırmadan önce resetleyiniz. Servis çağırmalısınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100 F4 Arıza Kodu :
Kombide ateşleme oluşmuyor yada ateşleme sonrası alev oluşmuyor diyebiliriz. Bu durumda önce gaz girişlerini kontrol edin. Gaz vanaları kapalı durumda ise açın. Kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gaz geldiğinden eminseniz resetleme işlemi uygulayın. Maksimum 3 resetleme sonrasında sorun devam etmekte ise servis yardımı alın. Anakartta, gaz valfinde veya elektrotlarda sorun olabilir. Servis çağırmalısınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100 F30 Arıza Kodu :
vitopend 100 kombi f30 arıza kodu veriyor ise kalorifer NTC sensörü arızalı diyebiliriz. Kalorifer sensöründe veya kablolarında sorun olabilir. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitopend 100 38 Arıza Kodu : Kombi kalorier çıkış NTC sensörü  kısa devre yaptığında yada temassızlık söz konusu olduğunda kombi bu uyarı kodlarını vermektedir. Bu durumda petekler ısınmaz ve sensör değişimi gerekebilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz. 38 arızasının tamir videosunu izlemek için tıklayınız.

Viessmann Vitopend 100 F38 Arıza Kodu :
vitopend 100 kombi f38 arıza kodu veriyor ise Kalorifer sensöründe temassızlık var diyebiliriz. Bu durumda kablo grubuna müdahale edilir veya sorun kalorifer sensöründe ise sensör değişimi ile sorun çözümlenir. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz. F38 arızasının tamir videosunu izlemek için tıklayınız.

Viessmann Vitopend 100 F51 Arıza Kodu :
vitopend 100 kombi f51 arıza kodu veriyor ise kombide sıcak su NTC sensör sorunu var diyebiliriz. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir ya da sorun sensör kablolarında olabilir. Servis çağırmalısınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Viessmann Vitopend 100 B0 / B8 Arıza Kodu :
vitopend 100 kombi B0 veya B8 arıza kodu veriyor ise kombide baca gazı sensörü sorunu var diyebiliriz. Baca gazı sensöründe arıza, kablolarda kopma ve kısa devre veya borularında nemlenme olduğunda bu sorun yaşanır. Arızanın teşhisi ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Viessmann Vitopend 100 59 Arıza Kodu : Kombi kullanım sıcak suyu sensöründe kesinti olduğunda yada kısa devre oluştuğunda Vitopend 100 kombi ekranında bu uyarı kodları belirmektedir. Bu durumda kombi sıcak su sağlamaz ve sensörün değişimi gerekebilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Arıza tamir videomuzu izlemek için tıklayınız.