Viessman Vitodens 050 Kombi Resetleme

Viessmann Vitodens 50 Kombi arıza durumunda ekranda arıza kodu belirir. Kombiyi resetlemek ve arıza durumundan çıkarmak için;  (A) MODE ve (C) OK tuşlarına ekranın sağ alt köşesindeki simgeler yanıp sönene kadar basın. Bu şekilde kombiyi resetlemiş olursunuz. Arıza durumunda  düzelme olmazsa aşağıdaki kontroller sonrası resetleme işlemi birkaç kez daha uygulayabilirsiniz.

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar : 

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

Kombinin altındaki tesisat vanaları açık mı?

Kombinin altındaki tesisat vanaları ve kalorifer petekleri vanaları açık olmalıdır. Tesisatınız eğer mobil sistem ise ayrıca bir kutu içerisinde kollektör vanaları vardır, onlarda açık olmalıdır. Kontrol ediniz.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz bizi arayabilir veya WhatsApp hattımızdan anında ayrıntılı bilgi ve teknik destek alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.