Viessman Vitodens 050 Kombi Resetleme

Viessman Vitodens 050 Kombi Resetleme
Viessman Vitodens 050 Kombi Resetleme

Viessman Vitodens 050 Kombi Resetleme işlemi ile ilgili yazımızı siz viessman kombi kullanıcıları için hazırladık. Viessmann Vitodens 50 Kombi arıza durumunda ekranda arıza kodu belirir. Kombiyi resetlemek ve arıza durumundan çıkarmak için;  (A) MODE ve (C) OK tuşlarına ekranın sağ alt köşesindeki simgeler yanıp sönene kadar basın. Bu şekilde kombiyi resetlemiş olursunuz. Arıza durumunda  düzelme olmazsa aşağıdaki kontroller sonrası resetleme işlemi birkaç kez daha uygulayabilirsiniz.

Bursa’da Viessman Vitodens 050 kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Viessman kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68
Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis

kombi servis garantisi

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar 

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

Kombinin altındaki tesisat vanaları açık mı?

Kombinin altındaki tesisat vanaları ve kalorifer petekleri vanaları açık olmalıdır. Tesisatınız eğer mobil sistem ise ayrıca bir kutu içerisinde kollektör vanaları vardır, onlarda açık olmalıdır. Kontrol ediniz.

Tüm kontrolleri yapmanıza ve kombiyi resetlemenize rağmen arıza durumunda düzelme olmuyor ise arızanın net tesbit ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Viessmann Vitodens 050 Kombi Arıza Kodları

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.