Unical Idea Kombi Arıza ve Çözümleri

Unical Idea Kombi

Unical Idea Kombi Arıza ve Çözümleri, Unical idea kombilerde arıza durumlarında genellikle ekranda hata kodu verirler. Ekranda beliren hata kodlarının anlamları ve varsa kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Unical kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı ve garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsapp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

01 Hata Kodu : Kilitlenme
Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise servis çağırınız.

RS Hata Kodu : Fan Prosestat Arızası
Fanın sağlıklı çalışmasını kontrol eden hava basınç anahtarı dediğimiz prosestat arızasını bildiren hata kodudur. Arıza olduğunda, kontak kapatmadığında veya açmadığında bu sorun yaşanabilir. Bunun yanı sıra fan veya anakart arızası da söz konusu olabilir. Baca yerinden çıkmış ise yine bu sorun yaşanabilir bacayı kontrol ediniz. Net tespit ve müdahale için servis çağırınız. Hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i arayabilirsiniz.

HT Hata Kodu : Yüksek sıcaklık.
Eşanjörde ısının hızlı yükseldiğini bildiren hata kodudur. Kombiyi resetlemenize rağmen arıza durumunda düzelme olmaz veya sık sık tekrarlar ise servis çağırınız. Eşanjörde tıkanma, sirkülasyon pompasında arıza olabilir.

RF Hata Kodu : Engellenen baca gazları. Baca veya baca gazı termostatta itme hatası

LP Hata  Kodu : Düşük Su Basıncı
Kombi su basıncı düşük olduğu zaman bu sorun yaşanır. Böyle bir durumda kullanıcı olarak servis desteği almadan direk kombiye ihtiyacı kadar su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz.  Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla 1,5 bar kadar su basın.  Su basma işlemi sonrasında sorun devam ederse  resetleme işlemi yapın. Resetleme sonrasında da sorun düzelmezse  servis çağırınız.

RF Hata Kodu :  Donma Tehlikesi
Kombi su sıcaklığını 2 C altında gördüğü için 5 C olana kadar çalışmaz. Ayrıntılı bilgi ve yapabilecekleriniz hakkında servis desteği almalısınız.

HL Hata Kodu : Aşırı Isınma
kombide aşırı ısınma durumunun söz konusu olduğunu bildirir. Su sıcaklığı normal değerlerin çok çok üstüne çıktığı için kombi kendini korumak adına çalışmayı durdurur. Bu arızada ilk olarak kombi su basıncını kontrol ediniz, 1 barın altındaysa kombiye 1,5 bara kadar su doldurunuz, Kombi kış konumuda ise kalorifer petek vanalarına bakın ve açık olduğundan emin olun ve en az 2 peteği açık bulundurun. Arkasından resetleme işlemi uygulayın. Sonuç değişmiyor veya sık sık tekrarlıyor ise servis çağırınız. Kombi ana eanjöründe aşırı kireçlenme ya da tıkanma meydana gelmiş olabilir, üç yollu vana gurubunda arıza olabilir, kombi kalorifer tesisatında tıkanma olabilir, sirkülasyon pompasında sıkışma/yanma olabilir. Hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i arayabilirsiniz.

E6 Hata Kodu  : Reset Kilitlenmesi