Unical Eve Kombi Arıza ve Çözümleri

Unical Eve kombilerde meydana gelen arıza ve çözüm yolları hakkındaki yazımızı siz Unical kombi kullanıcıları için hazırladık.

Bursa’da Unical kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı ve garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsapp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Herhangi bir arıza durumunda ekranda anahtar işareti çıkar. Reset düğmesine basıldığında ekranda arıza kodu belirir.

A5 ( AS ) Hata Kodu : Baca Sistem Hatası

Muhtemelen baca fanı aşırı kirlenmiş veya kombi fan basınç prosestadı arızalıdır. Baca fanının bakımı veya prosestad değişimi gerekmektedir. Sorunun çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

HE ( Ht ) Hata Kodu : Aşırı Isınma / Hızlı Isınma

Limit termostatın aşırı sıcaklık sebebi ile devreye girerek cihazı bloke ettiğini bildiren arıza kodudur. Limit termostat devreye girdi ise cihaz içindeki su sıcaklığı maksimum değeri aşmış demektir. Böyle bir sorunda kalorifer petek vanalarını ve kombi altında bulunan tesisat vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaların açık olması gerekir, kapalı görürseniz mutlaka açın. Konut içinde en az 2 kalorifer peteği mutlaka kullanır durumda olmalıdır. Buna rağmen arıza durumu tekrar ediyorsa eğer resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmuyor ise birçok parçada sorun olabilir. Ana eşanjörde sorun olması, devir daim pompasının sıkışması, üç yollu vananın arızalanması, kalorifer filtresinin tıkanması, kalorifer tesisatında tıkanma olması gibi durumlar sebebi ile bu sorun yaşanabilir. Kesin tespit ve çözüm için servis çağırınız.

AF Hata Kodu : Atık Gaz Tahliyesinde Sorun

Kombi bacasını tıkayan yabancı bir şey olmadığından emin olun. Servis çağırın. Fanda, duman sensöründe veya eşanjör kanatlarında tıkanma olabilir.

LP Hata Kodu : Düşük Su Basıncı

Kombi tesisatındaki suyun olması gereken değerin altında olduğunu belirtir. Kombinin altında bulunan su doldurma musluğu yardımıyla su basıncı 1,5 bar olana kadar kombiye su eklemelisiniz. Basıncı yükselttikten sonra doldurma musluğunu muhakkak kapatın, açık kalırsa basınç yükselmeye devam eder ve kombi bu durumda su akıtabilir. İşlemi yapmanız sonrasında arıza durumu düzelmezse eğer kombiyi birkaç defa resetleyebilirsiniz. İşlemi yapamazsanız ya da arıza durumunda düzelme olmaz ise servis çağırınız.

HL Hata Kodu : Aşırı Isınma

Limit termostatın aşırı sıcaklık sebebi ile devreye girerek cihazı bloke ettiğini bildiren arıza kodudur. Limit termostat devreye girdi ise cihaz içindeki su sıcaklığı maksimum değeri aşmış demektir. Böyle bir sorunda kalorifer petek vanalarını ve kombi altında bulunan tesisat vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaların açık olması gerekir, kapalı görürseniz mutlaka açın. Konut içinde en az 2 kalorifer peteği mutlaka kullanır durumda olmalıdır. Buna rağmen arıza durumu tekrar ediyorsa eğer resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmuyor ise birçok parçada sorun olabilir. Ana eşanjörde sorun olması, devir daim pompasının sıkışması, üç yollu vananın arızalanması, kalorifer filtresinin tıkanması, kalorifer tesisatında tıkanma olması gibi durumlar sebebi ile bu sorun yaşanabilir. Kesin tespit ve çözüm için servis çağırınız.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.