Unical Xeta Arıza ve Çözümleri

Unical Xeta kombilerde meydana gelen arıza ve çözüm yolları hakkındaki yazımızı siz Unical kombi kullanıcıları için hazırladık.

Unical Xeta kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Unical kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi 
0542 360 66 16
Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis

unical servis garantisi

01 Hata Kodu : Kilitlenme
Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise servis çağırınız.

RS Hata Kodu : Fan Prosestat Arızası
Fanın sağlıklı çalışmasını kontrol eden hava basınç anahtarı dediğimiz prosestat arızasını bildiren hata kodudur. Arıza olduğunda, kontak kapatmadığında veya açmadığında bu sorun yaşanabilir. Bunun yanı sıra fan veya anakart arızası da söz konusu olabilir. Baca yerinden çıkmış ise yine bu sorun yaşanabilir bacayı kontrol ediniz. Net tespit ve müdahale için servis çağırınız.

HT Hata Kodu : Yüksek sıcaklık.
Eşanjörde ısının hızlı yükseldiğini bildiren hata kodudur. Kombiyi resetlemenize rağmen arıza durumunda düzelme olmaz veya sık sık tekrarlar ise servis çağırınız. Eşanjörde tıkanma, sirkülasyon pompasında arıza olabilir.

RF Hata Kodu : Engellenen baca gazları. Baca veya baca gazı termostatta itme hatası

LP Hata  Kodu : Düşük Su Basıncı
Kombi su basıncı düşük olduğu zaman bu sorun yaşanır. Böyle bir durumda kullanıcı olarak servis desteği almadan direk kombiye ihtiyacı kadar su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz.  Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla 1,5 bar kadar su basın.  Su basma işlemi sonrasında sorun devam ederse  resetleme işlemi yapın. Resetleme sonrasında da sorun düzelmezse  servis çağırınız.

RF Hata Kodu :  Donma Tehlikesi
Kombi su sıcaklığını 2 C altında gördüğü için 5 C olana kadar çalışmaz. Ayrıntılı bilgi ve yapabilecekleriniz hakkında servis desteği almalısınız.

HL Hata Kodu : Aşırı Isınma
kombide aşırı ısınma durumunun söz konusu olduğunu bildirir. Su sıcaklığı normal değerlerin çok çok üstüne çıktığı için kombi kendini korumak adına çalışmayı durdurur. Bu arızada ilk olarak kombi su basıncını kontrol ediniz, 1 barın altındaysa kombiye 1,5 bara kadar su doldurunuz, Kombi kış konumuda ise kalorifer petek vanalarına bakın ve açık olduğundan emin olun ve en az 2 peteği açık bulundurun. Arkasından resetleme işlemi uygulayın. Sonuç değişmiyor veya sık sık tekrarlıyor ise servis çağırınız. Kombi ana eanjöründe aşırı kireçlenme ya da tıkanma meydana gelmiş olabilir, üç yollu vana gurubunda arıza olabilir, kombi kalorifer tesisatında tıkanma olabilir, sirkülasyon pompasında sıkışma/yanma olabilir

E6 Hata Kodu  : Reset Kilitlenmesi

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara