Demizdöküm Aden Kombi Arıza ve Çözümleri Bursa

Demirdöküm Aden model kombilerin iki çeşittir. Basic ve Digital çeşitleri bulunur. Demirdöküm Aden Basic model ledlidir, Demirdöküm Aden Digital model ise lcd ekranlıdır. Her ikisinde de karşılaşılan arıza kodlarını, arıza durumlarını ve çözüm yollarını sizlere bu makalemizde açıklamış bulunuyoruz.

Demirdöküm Aden Basic Model Kombi Arıza Kodları

Aden Basic model ledli kombilerde, derece ledleri kırmızı yanıyor ise bu cihazda sorun olmadığını belirtir. Hangi derece lambası yanıyor ise o cihazın içinde bulunan suyun sıcaklık derecesi olmaktadır. Kırmızı led yanıp sönüyor ise bu cihazda oluşan arızayı belirten koddur.

Demirdöküm Aden 30 Ledi Yanıp Sönüyor  :  Kalorifer Ntc Sensörü Problemi.

Bu problemde kaloriferleriniz ısınmaz veya az ısıtır. Kalorifer sensöründe, sensör kablolarında veya sensöre bağlı borularda sorun olabilmektedir. Sorunun net tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına servisi aramanızı öneriyoruz.

Demirdöküm Aden 40 Ledi Yanıp Sönüyor : Kullanım Suyu Sensörü Problemi.

Bu durum sıcak su sorunu yaşadığınızı belirtir. Böyle bir durumda sıcak su sensörünün yanı sıra, kablolarda ve bağlantılarda da sorun olabilmektedir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayın.

Bursa Kombi Servis Ara

Demirdöküm Aden 50 Ledi Yanıp Sönüyor : Dış Hava Sensörü Arızası.

Dış hava sensörü dışarıdaki sıcaklığa göre kombiyi çalıştırır. Aden kombinizde var ise arızalı olabileceğini belirtir. Yoksa da elektrik aksağında sıkıntı olabilir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayınız.

Demirdöküm Aden 60 Ledi Yanıp Sönüyor :  Düşük Su Basıncı Problemi.

Aden kombi tesisatında su olmadığını veya az olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiye su basmanız gerekir. Demirdöküm Aden kombinin sol alt tarafından siyah doldurma musluğu vardır. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve su basımı başlar. 1,5 bara kadar su basmanız gerekir. Su basma işlemi sonrasında cihaz çalışacaktır. Düzelme olmazsa eğer resetleme işlemi uygulamalısınız. Yine de düzelmediğinde veya işlemi yapamadığınızda servis yardımı alabilirsiniz.

Demirdöküm Aden 70 Ledi Yanıp Sönüyor :  Hava Akışı Sorunu.

Bu durumda Aden Kombi hava akışını sağlayamadığı için cihazdan verim alamazsınız. Cihaz hermetik ise: fan prosestat, anakart arızalı olabilir. Cihaz bacalı kombi ise baca tıkanmış ya da baca sensöründe arıza meydana gelmiş olabilir. Uzman ekipleri çağırarak sorunun çözümlenmesini sağlamalısınız.

Bursa Kombi Servis Ara

Demirdöküm Aden 80 Ledi Yanıp Sönüyor : Aşırı Isınma Problemi.

Bu arıza durumunda  cihazın hangi konumda çalıştığı önemlidir. Kış konumunda bu sorun yaşandı ise petek vanaları kapalı durumda olabilir. Petek vanaları kapalı ise açmanız gerekir. Yaz konumunda sorun yaşandı ise veya kış konumunda olup petek vanaları açık ise resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmazsa eğer servisi aramalısınız. Ana eşanjörün kireçlenmesi veya tıkanması, üç yollu vanada sorun olması, pompanın sıkışması, filtrenin tıkanması, kalorifer tesisatının tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Net tespit ve çözüm için uzman yardımı almalısınız.

Demirdöküm Aden 90 Ledi Yanıp Sönüyor : Başarısız Ateşleme Sorunu.

Kombiniz ateşleme yapamamaktadır. dairede gaz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Dairenizde gaz var ise kombinizin su basınç seviyesini kontrol ediniz düşük ise cihaza su basın ve ardından birkaç kez cihazınızı resetleyiniz. Düzelme olmuyor ise elektronik kart, gaz valfi ya da ateşleme iyonizasyon çubuklarında sorun oluşmuş olabilir. Net bir teşhis için uzman ekipleri çağırınız.

Demirdöküm Aden Digital Model Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Aden F0 Arıza Kodu : Tesisat Su Basıncı Düşük.

Kombinin su basıncının düşük olduğunu belirten koddur. Bu kod ekrana geldiği zaman Aden kombiye 1 ile 2 bar arasında su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz. Aden kombinin sol altında bulunan siyah doldurma musluğunu sola çevirerek kombiye 1,5 bar kadar su basmalısınız. Su basma uygulaması sonrasında sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa eğer resetleme işlemi uygulayın. Reset sonrasında da sorunda düzelme olmazsa eğer teknik açıdan servis yardımı alabilirsiniz.

Demirdöküm Aden F1 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Sorunu.

Aşırı ısınma termostatın da arıza olduğunu belirten koddur. Aden Kombi bu hatayı verdiği sürece cihaz herhangi bir verim sağlamaz. Bu termostatın değişimi gerekmektedir. Servisi çağırarak yardım almanız gerekir. Bu arıza durumunun birçok sebebi bulunmaktadır. Teknik açıdan; ana eşanjörün kireçlenmesi ya da tıkanması, pompanın sıkışması, kalorifer tesisatında tıkanma olması, filtrenin tıkanması, üç yollu vanada sorun olması gibi durumlarda aşırı ısınma sorunu yaşanabilir. Uzman servis ekibi tarafından yerinde görüldüğünde sorun çözümlenecektir.

Bursa Kombi Servis Ara

Demirdöküm Aden F2 Arıza Kodu :  Sıcak Su Sensörü Sorunu.

Ekranda bu hata kodu yer aldığında cihazın sıcak su sensöründe sorun var demektir. Problem sadece sensör ile alakalı da değildir. Sensör kablolarında kısa devre ya da kopma durumlarında, borularda nemlenme olduğu durumlarda da bu sorunla karşılaşılır. Bu durumda mutlaka uzman yardımı almak gerekir.

Demirdöküm Aden F3 Arıza Kodu :  Kalorifer Sensörü Sorunu.

Kalorifer sensöründe, sensör borularında nemlenme, sensör kablolarında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda net tespit ve çözüm için uzman yardımı almanız şarttır.

Demirdöküm Aden F4 Arıza Kodu :  Alev Algılanamıyor.

Bu arıza durumunda öncelikle dairenizde gaz olduğundan ve Aden kombinize gaz geldiğinden emin olmak adına gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanalarının kapalı olduğu durumlarda açık konuma getirmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına karşın sorun devam etmekte ise Aden kombiyi kapatıp birkaç saniye sonra yeniden açın yani resetleyin. Resetleme işlemini de sorun düzelmediği sürece birkaç kez tekrar edebilirsiniz. Uygulama sonrasında sorun hala devam etmekte ise bu durumda; elektronik kartta, iyonizasyon ateşleme elektrotlarında veya gaz valfinde sorun olabilmektedir. Tespit ve çözüm için servisi aramanız gerekir.

Demirdöküm Aden F5 Arıza Kodu :  Hava Akış Problemidir.

Ekranda bu hata kodu yer aldığı zaman cihaz atık gaz sisteminde sorun çıkarıyor demektir. Yani oluşan bir aksaklığı belirtir. Bu durumda Aden kombinin çeşidine bağlı arıza durumları değişir. Hermetik kombilerde; fan, prosestat ya da anakartta arıza olabilir… Bacalı kombilerde ise; baca tıkalı, baca çekişi kuvvetli değil veya baca sensörü arızalı olabilir. Net teşhis ve çözüm için mutlaka uzman yardımı alınız.

Demirdöküm Aden F6 Arıza Kodu :  Dış Hava Sensör Arızası.

Dış hava sensörü dışarıdaki ortama göre kombiyi çalıştırmakta olan sensördür. Aden kombide var ise arızalı olduğunu belirtir. Aden kombide dış hava sensörü yoksa sorun elektrik aksağında olabilmektir. Tespit ve çözüm için mutlaka servisi arayınız.

Demirdöküm Aden OC Arıza Kodu :  Dış Hava Sensörünün Devreye Girdiğini Belirtir. Bu Bir Arıza Değildir.

Demirdöküm Aden CC Arıza Kodu : Dış Hava Sensörünün Devreye Girmediğini Belirtir. Bu Bir Arıza Değildir.

Bursa Kombi Servis Ara