Demirdöküm Aden Kombi Arıza ve Çözümleri

Demirdöküm Aden kombi arıza ve çözümleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık. Demirdöküm Aden model kombilerin Basic ve Digital olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Demirdöküm Aden Basic model kombiler gösterge lambalı, Demirdöküm Aden Digital modeller ise digital ekranlıdır. Her ikisinde de karşılaşılan arıza kodlarını, arıza durumlarını ve çözüm yollarını sizlere aşağıdaki  makalemizde açıkladık.

Demirdöküm Aden Basic Model Kombi Arıza Kodları

dddmirdöküm aden kombi arızaDemirdöküm Aden Basic model ledli kombilerde, derece ledleri kırmızı yanıyor ise bu cihazda sorun olmadığını belirtir. Hangi derece lambası yanıyor ise kombinin içinde bulunan suyun sıcaklık derecesi olmaktadır. Kırmızı led yanıp sönüyor ise bu cihazda oluşan arızayı belirten koddur.

Bursa’da Demirdöküm kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Demirdöküm Aden 30 Ledi Yanıp Sönüyor

Kalorifer Ntc Sensörü Problemi. Bu problemde kaloriferleriniz ısınmaz veya az ısıtır. Kalorifer sensöründe, sensör kablolarında veya sensöre bağlı borularda sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir servis talebinde bulunabilirsiniz. Demirdöküm Aden kombi 30 arızasının çözümü videosunu izlemek için tıklayınız.

Demirdöküm Aden 40 Ledi Yanıp Sönüyor

Kullanım Suyu Sensörü Problemi. Bu durum kullanım sıcak su sensörlerinde sorun olduğunu belirtir. Böyle bir durumda sıcak su NTC sensörünün yanı sıra, kablolarda ve bağlantılarda da sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz. Demirdöküm Aden kombi 40 arızasının çözümü videosunu izlemek için tıklayınız.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Demirdöküm Aden 50 Ledi Yanıp Sönüyor

Dış Hava Sensörü Arızası. Eğer kombinizle bağlantılı bir dış hava sıcaklık sensörü var ise dış hava sensörü dışarıdaki hava sıcaklığına göre kombinizi optimize ederek çalıştırır. Dış hava sensörü arızalanmış yahut bağlantı kablolarında bir kopukluk olabilir.  Aden kombi resetleme işlemini deneyiniz. Resetleme işlemi sonrasında düzelme olmaz ise, arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm Aden 60 Ledi Yanıp Sönüyor

Düşük Su Basıncı Problemi. Aden kombi kalorifer tesisatında su olmadığını veya az olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiye su basmanız gerekir. Demirdöküm Aden kombinin alt tarafında siyah yada mavi doldurma musluğu vardır. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve su basımı başlar. 1,5 bara kadar su basmanız gerekir. Su basma işlemi sonrasında kombi çalışacaktır. Sorunda olmazsa eğer Aden kombi resetleme işlemini deneyiniz. Yine de düzelmiyorsa su basınç sondası arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz. Aden kombi su basma işleminin videosunu izlemek için tıklayınız.

Demirdöküm Aden 70 Ledi Yanıp Sönüyor

Hava Akışı Sorunu. Bu durumda Aden Kombi hava akışını sağlayamadığı için kombi çalışmayarak arıza durumuna geçer. Kombi hermetik model ise: fan prosestat, anakart arızalı olabilir. Kombi bacalı model ise baca tıkanmış ya da baca emniyet sensöründe arıza meydana gelmiş olabilir.  Aden kombi resetleme işlemini deneyiniz. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Demirdöküm Aden 80 Ledi Yanıp Sönüyor

Aşırı Isınma Problemi. Bu arıza durumunda  kombinin hangi konumda çalıştığı önemlidir. Kış konumunda bu sorun yaşanıyor ise radyatör ( petek ) vanaları kapalı durumda olabilir, kontrol ederek kapalı ise açınız. Yaz konumunda sorun yaşanıyor ise veya kış konumunda olup petek vanaları açık ise Aden kombi resetleme işlemini deneyiniz.. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmaz ise: kombi ana eşanjöründe kireçlenme veya tıkanma, üç yollu vanada arızaı, pompanın sıkışması veya yanması, kalorifer filtrenin tıkanması, kalorifer peteklerinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm Aden 90 Ledi Yanıp Sönüyor

Başarısız Ateşleme Sorunu. Kombiniz ateşleme yapamamaktadır. dairede gaz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Dairenizde gaz var ise kombinizin su basınç seviyesini kontrol ediniz düşük ise cihaza su basın ve ardından birkaç kez Aden kombi resetleme işlemini deneyiniz.. Düzelme olmuyor ise elektronik kart, gaz valfi ya da ateşleme iyonizasyon çubuklarında sorun oluşmuş olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Demirdöküm Aden Digital Model Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Aden F0 Arıza Kodu : Tesisat Su Basıncı Düşük.

Kombinin su basıncının düşük olduğunu belirten koddur. Bu kod ekrana geldiği zaman Aden kombiye 1 ile 2 bar arasında su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz. Aden kombinin altında bulunan mavi veya siyah doldurma musluğunu sola çevirerek kombiye 1,5 bar kadar su basmalısınız. Su basma uygulaması sonrasında sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa eğer resetleme işlemi uygulayın. Reset sonrasında da sorunda düzelme olmazsa eğer teknik açıdan servis yardımı alabilirsiniz.

Demirdöküm Aden F1 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Sorunu.

Aşırı ısınma termostatın da arıza olduğunu belirten koddur. Aden Kombi bu hatayı verdiği sürece cihaz herhangi bir verim sağlamaz. Bu termostatın değişimi gerekmektedir. Servisi çağırarak yardım almanız gerekir. Bu arıza durumunun birçok sebebi bulunmaktadır. Teknik açıdan; ana eşanjörün kireçlenmesi ya da tıkanması, pompanın sıkışması, kalorifer tesisatında tıkanma olması, filtrenin tıkanması, üç yollu vanada sorun olması gibi durumlarda aşırı ısınma sorunu yaşanabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Demirdöküm Aden F2 Arıza Kodu :  Sıcak Su Sensörü Sorunu.

Ekranda bu hata kodu yer aldığında cihazın sıcak su sensöründe sorun var demektir. Problem sadece sensör ile alakalı da değildir. Sensör kablolarında kısa devre ya da kopma durumlarında, borularda nemlenme olduğu durumlarda da bu sorunla karşılaşılır. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Demirdöküm Aden F3 Arıza Kodu :  Kalorifer Sensörü Sorunu.

Kalorifer sensöründe, sensör borularında nemlenme, sensör kablolarında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda net tespit ve çözüm için uzman yardımı almanız şarttır.

Demirdöküm Aden F4 Arıza Kodu :  Alev Algılanamıyor.

Bu arıza durumunda öncelikle dairenizde gaz olduğundan ve Aden kombinize gaz geldiğinden emin olmak adına gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanalarının kapalı olduğu durumlarda açık konuma getirmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına karşın sorun devam etmekte ise Aden kombiyi kapatıp birkaç saniye sonra yeniden açın yani resetleyin. Resetleme işlemini de sorun düzelmediği sürece birkaç kez tekrar edebilirsiniz. Uygulama sonrasında sorun hala devam etmekte ise bu durumda; elektronik kartta, iyonizasyon ateşleme elektrotlarında veya gaz valfinde sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Demirdöküm Aden F5 Arıza Kodu :  Hava Akış Problemidir.

Ekranda bu hata kodu yer aldığı zaman kombi baca sisteminde arıza olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda Aden kombinin çeşidine bağlı arıza durumları değişir. Hermetik kombilerde; fan, prosestat ya da anakartta arıza olabilir. Bacalı kombilerde ise; baca tıkalı, baca çekişi kuvvetli değil veya baca sensörü arızalı olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Demirdöküm Aden F6 Arıza Kodu :  Dış Hava Sensör Arızası.

Dış hava sensörü dışarıdaki ortama göre kombiyi çalıştırmakta olan sensördür. Aden kombide var ise arızalı olduğunu belirtir. Aden kombide dış hava sensörü yoksa sorun elektrik aksağında olabilmektir. Tespit ve çözüm için mutlaka servisi arayınız.

Demirdöküm Aden OC Arıza Kodu :  Dış Hava Sensörünün Devreye Girdiğini Belirtir. Bu Bir Arıza Değildir.

Demirdöküm Aden CC Arıza Kodu : Dış Hava Sensörünün Devreye Girmediğini Belirtir. Bu Bir Arıza Değildir.

demirdöküm aden kombi 80 arızası, demirdöküm aden kombi baca sensörü arızası, demirdöküm aden kombi tüm ışıklar yanıyor, demirdöküm aden kombi 40 arızası, demirdokum aden kombi 50 arizasi, demirdöküm aden kombi kalorifer çalışmıyor, demirdöküm aden kombi iyonizasyon hatası nasıl giderilir.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek cihazınızın bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.