Demirdöküm Aden Kombi Resetleme

Demirdöküm Aden kombi resetleme ile ilgili yazımızı siz Aden kombi kullanıcıları için hazırladık.

Demirdöküm Aden Kombi Resetleme

Bursa’da Demirdöküm kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baymak kombi arızasının tamiri için hemen arayın. Uzman teknisyenlerimiz ile sorunun nedenini bir an önce tespit ederek çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Demirdöküm Aden model kombilerde reset düğmesi bulunmamaktadır. Kombi arızaya geçtiği zaman resetleme işlemini yapmak için açma/kapama ve yaz/kış ayarı yaptığınız en alttaki düğmeyi 0 konumuna getiriniz, biraz bekledikten sonra tekrar yaz yada kış moduna getiriniz. Demirdöküm Aden Kombi Resetleme videolu anlatım için tıklayınız.

Arızanın düzelmemesi halinde ( aşağıda bahsedeceğimiz kontrolleri yaptıktan sonra ) resetleme işlemini en fazla 3 kez tekrarlayınız. Sorun düzelmezse servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Demirdöküm Aden Kombi Arıza ve Çözümleri

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar 

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

Demirdöküm Aden Kombi Arıza ve Çözümleri