Demirdöküm Atron Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Demirdöküm Atron Kombi Arıza
Demirdöküm Atron Kombi Arıza

Demirdöküm Atron Kombi arıza kodları ve çözümleri hakkındaki yazımızı siz kombi kullanıcıları için hazırladık. Demirdöküm atron kombi ateşlemiyor, Demirdöküm atron kombi arızalandı ne yapmam gerekiyor. Demirdöküm atron kombi ekranında beliren arıza kodlarının anlamlarını ve servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Demirdöküm kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Atron F1 arıza kodu: Aşırı Isınma 

Demirdöküm Atron kombi su sıcaklığının normalden fazla yükselmesi sebebi ile limit termostatın devreye girdiğini ve kendisini emniyete almıştır. Bu arıza durumunda kombinin altındaki vanaları, ( Kalorifer sistemi mobil sistem ise ) kollektör guruplarındaki vanaları ve petek vanalarını da kontrol edin. Vanalar kapalı ise mutlaka açın. Vanalar açık durumda ise kombiyi resetleyin. Atron Kombi Resetleme sonrasında da arıza durumu devam etmekte ise bu durumda servis desteği almalısınız. Atron Kombi ana eşanjöründe kireçlenme yada tıkanma olabilir. Üç yollu vana sistemi arızalı olabilir, sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, kalorifer tesisatının tıkandığı veya kalorifer filtresinin tıkalı olduğu durumlarda bu sorun yaşanabilir. ( petek temizliği yaptırın ) sensör bağlantılarında problem olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Atron F2 arıza kodu: Sıcak Su NTC Hatası

Demirdöküm Atron kombi Sıcak su NTC sensörü bozulmuş olabilir, sensör bağlantılarında kopukluk veya kısa devre olabilir. Kombi anakartında arıza olabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey bulunmamaktadır. Kombi resetleme işlemi yapmanıza rağmen sorunda düzelme olmuyor ise, arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Atron F3 arıza kodu: Kalorifer Sensör Hatası

Kombinin tesisata gönderdiği suyun sıcaklığını ölçen sensörde bağlantı sorunu yaşanıyor olduğunu gösterir.  Sensör arızalanmış yahut bağlantılarında sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Atron F4 arıza kodu: Ateşleme Hatası

Kombinin ateşleme yapamadığını belirten bu arıza kodunda cihaz ateşlemeyi sağlamadığı için çalışmaz. Dairenizde gaz olduğundan ve gaz vanalarının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Kontroller sonrası kombiniz resetleyniz. Resetleme sonrasında düzelmiyorsa 3 kez daha resetlemeyi deneyebilirsiniz. Eğer dairenizde gaz var, gaz vanaları açık ve resetlemenize rağmen arıza durumunda düzelme olmuyor ise; Kombi gaz valfinde, iyonizasyon çububuklarında veya anakartta  sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Atron F5 arıza kodu: Hava Prosestat Sorunu

Demirdöküm Atron kombi hava akışında problem olduğunu belirten hata kodudur. Kullanıcı olarak kombi hava akış borusunun ağzını herhangi bir şeyin tıkamadığından ve borunun kombi bağlantısının yerinden çıkmadığından emin olunuz. Kontrol sonrası Atron Kombi Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise; Fan, prosestat veya elektronik kartta arıza olabilir. Bu parçaların hangisinde sorun olduğunu bulmak için uzman servis ekiplerinin arızayı yerinde görmesi gerekir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Atron F6 arıza kodu: Kalorifer Sensör Hatası

Kombinin kalorifer tesisatına gönderdiği suyun dönüş sıcaklığını ölçme görevinde olan sensörünün arızalı olduğunu belirten hata kodudur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Atron F7 arıza kodu: Gaz Valfi Hatası

Gaz valfin de, bağlantılarında veya anakartta sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Atron F8 arıza kodu: Kalorifer Sensörü Aşırı Isınma Algılıyor

Kombinin kalorifer tesisatına göndermekte olduğu suyun sıcaklığını ölçme görevinde olan NTC sensöründe aşırı ısınma problemi olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensor değişimi gerekebilir. Servis çağırınız.

Atron F9 arıza kodu: Kısa Devre

Kısa devre sorunu olduğunu belirten hata kodudur. Parça değişimi gerekir. Servis çağırınız.

Atron F10 arıza kodu: Düşük Su Basıncı

Demirdöküm Atron kombiniz F10 Hata kodu veriyor ise eğer, bu uyarı kodu kalorifer tesisatı su basıncının düşük  olduğu  anlamına gelir. Demirdöküm atron kombinin basıncının 0,3 barın altında olduğunu gösteren uyarı kodudur. Bu durumda kombiye 1,5 bar kadar doldurma musluğu yardımı ile su basmalısınız. Su doldurma işlemi sonrasında arıza düzelmez ise, Atron Kombi Resetleme, işlemini gerçekleştiriniz. Resetleme işlemi sonrasında arıza durumunda yinede düzelme olmaz ise, kombi basınç sondasında arıza olabilir, net tespit ve müdahale için mutlaka servisi çağırın. Su Dolduma İşleminin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız.

Atron F11 arıza kodu: Sirkülasyon Problemi

Demirdöküm Atron model kombilerde sirkülasyon sağlama görevinde olan sirkülasyon pompasında arıza olduğunu belirtir. Su sirkülasyonu olmadığı için bu arıza durumu yaşanır. Kombi petek konumunda ise petek vanalarının ve kombinin altındaki kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. Kalorifer sisteminiz mobil sistem ise kollektör vanalarının da açık olması gerekir kontrol ediniz.  Kapalı ise mutlaka açın. Petek vanaları açık veya kombi yaz konumunda iken bu sorun yaşandı ise sirkülasyon pompası arızalı olabilir. Atron Kombi Resetleme, işlemini gerçekleştiriniz. Resetleme işlemi sonrasında arıza arıza durumunda yinede düzelme olmaz ise, net tespit ve müdahale için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Atron F12 arıza kodu: Düşük Voltaj Hatası

Daireye gelen voltajın 165 v altında olduğunu belirten arıza kodudur. Voltaj tekrar dengelendiğinde kombi kendiliğinden resetlenerek çalışmaya devam eder. Bu arıza duru sık sık tekrar ediyorsa veya düzelmiyorsa  voltaj dengeleyici özellikte olan kombi regülatörü kullanmalısınız. Aksi taktirde cihazın içinde bulunan parçaları zarar görerek yanabilir.

Atron F13 arıza kodu: Gidiş/Dönüş Sıcaklık Farkı Yüksek

Demirdöküm atron kombinin kalorifer gidiş ve dönüş sensörlerinin arasındaki sıcaklık farkında problem olduğunu belirten kombi arıza kodudur.

 

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.