Demirdöküm Atron Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Demirdöküm Atron Kombi Arıza

Demirdöküm atron kombi ateşlemiyor, Demirdöküm atron kombi arızalandı ne yapmam gerekiyor. Demirdöküm atron kombi ekranında beliren arıza kodlarının anlamlarını ve servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

PETEM Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

Atron F1 arıza kodu: Aşırı Isınma 

Demirdöküm Atron kombi su sıcaklığının normalden fazla yükselmesi sebebi ile limit termostatın devreye girdiğini ve kendisini emniyete almıştır. Bu arıza durumunda kombinin altındaki vanaları, ( Kalorifer sistemi mobil sistem ise ) kollektör guruplarındaki vanaları ve petek vanalarını da kontrol edin. Vanalar kapalı ise mutlaka açın. Vanalar açık durumda ise kombiyi resetleyin. Kombi Resetleme sonrasında da arıza durumu devam etmekte ise bu durumda servis desteği almalısınız. Atron Kombi ana eşanjöründe kireçlenme yada tıkanma olabilir. Üç yollu vana sistemi arızalı olabilir, sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, kalorifer tesisatının tıkandığı veya kalorifer filtresinin tıkalı olduğu durumlarda bu sorun yaşanabilir. ( petek temizliği yaptırın ) sensör bağlantılarında problem olabilir.

Atron F2 arıza kodu: Sıcak Su NTC Hatası

Demirdöküm Atron kombi Sıcak su NTC sensörü bozulmuş olabilir, sensör bağlantılarında kopukluk veya kısa devre olabilir. Kombi anakartında arıza olabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey bulunmamaktadır. Kombi resetleme işlemi yapmanıza rağmen sorunda düzelme olmuyor ise, arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Atron F3 arıza kodu: Kombinin tesisata gönderdiği suyun sıcaklığını ölçen sensörde bağlantı sorunu yaşanıyor olduğunu gösterir.  Sensör arızalanmış yahut bağlantılarında sorun olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Atron F4 arıza kodu: Kombinin ateşleme yapamadığını belirten bu arıza kodunda cihaz ateşlemeyi sağlamadığı için çalışmaz. Dairenizde gaz olduğundan ve gaz vanalarının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Eğer dairenizde gaz var ve gaz vanaları açık ise; Kombi gaz valfinde, iyonizasyon çububuklarında veya anakartta  sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Atron F5 arıza kodu: Hava Prosestat Sorunu

Demirdöküm Atron kombi hava akışında problem olduğunu belirten hata kodudur. Kullanıcı olarak kombi hava akış borusunun ağzını herhangi bir şeyin tıkamadığından ve borunun kombi bağlantısının yerinden çıkmadığından emin olunuz. Kontrol sonrası kombiyi resetleyiniz, resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise; Fan, prosestat veya elektronik kartta arıza olabilir. Bu parçaların hangisinde sorun olduğunu bulmak için uzman servis ekiplerinin arızayı yerinde görmesi gerekir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilir servis talebinde bulunabilirsiniz.

Atron F6 arıza kodu: Cihazın tesisata gönderdiği suyun dönüş sıcaklığını ölçme görevinde olan sensörünün arızalı olduğunu belirten hata kodudur. Servis çağırın.

Atron F7 arıza kodu: Gaz armatürün de sorun var demektir. Gaz armatöründe sorun olduğu için cihaz ateşleme yapmaz doğal olarak da kombi verim sağlamaz. Parça değişimi gerekebilir. Servis çağırınız.

Atron F8 arıza kodu: Kombinin kalorifer tesisatına göndermekte olduğu suyun sıcaklığını ölçme görevinde olan NTC sensöründe aşırı ısınma problemi olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensor değişimi gerekebilir. Servis çağırınız.

Atron F9 arıza kodu: Kısa devre sorunu olduğunu belirten hata kodudur. Parça değişimi gerekir. Servis çağırınız.

Atron F10 arıza kodu: Demirdöküm atron kombinin basıncının 0,3 barın altında olduğunu gösteren uyarı kodudur. Bu durumda kombiye 1,5 bar kadar doldurma musluğu ile su basmalı ve cihaza reset atarak sorunu çözebilirsiniz.

Atron F11 arıza kodu: Sirkülasyon Problemi

Demirdöküm Atron model kombilerde sirkülasyon sağlama görevinde olan sirkülasyon pompasında arıza olduğunu belirtir. Su sirkülasyonu olmadığı için bu arıza durumu yaşanır. Kombi petek konumunda ise petek vanalarının ve kombinin altındaki kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. Kalorifer sisteminiz mobil sistem ise kollektör vanalarının da açık olması gerekir kontrol ediniz.  Kapalı ise mutlaka açın. Petek vanaları açık veya kombi yaz konumunda iken bu sorun yaşandı ise sirkülasyon pompası arızalı olabilir. Kombiye reset atınız, arıza durumunda yinede düzelme olmaz ise, net tespit ve müdahale için mutlaka servisi çağırın.

Atron F12 arıza kodu: Daireye gelen voltajın 165 v altında olduğunu belirten arıza kodudur. Voltaj tekrar dengelendiğinde kombi kendiliğinden resetlenerek çalışmaya devam eder. Bu arıza duru sık sık tekrar ediyorsa veya düzelmiyorsa  voltaj dengeleyici özellikte olan kombi regülatörü kullanmalısınız. Aksi taktirde cihazın içinde bulunan parçaları zarar görerek yanabilir.

Atron F13 arıza kodu: Demirdöküm atron kombinin kalorifer gidiş ve dönüş sensörlerinin arasındaki sıcaklık farkında problem olduğunu belirten kombi arıza kodudur.

PETEM Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

 

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.