Demirdöküm Kalisto Kombi Arıza ve Çözümleri

demirdöküm kalisto kombiDemirdöküm Kalisto  kombiler  led göstergeli ve digital ekranlı olarak iki çeşittir. Ayrıca  bacalı ve hermetik modelleri vardır. Kalisto model kombilerde yaşanan arızaların nedenleri ve çözüm yolları hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Demirdöküm kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Kalisto Digital Ekranlı Kombi  Arıza ve Çözümleri

Kalisto Kombi F1 Arızası Nedir

Aşırı Isınma Sorunu. Kalisto kombi ekranında beliren F1 kodu, kombide aşırı ısınma medana geldiğini bildirir. Aşırı ısınma limit termostatının devreye girerek kombiyi devre dışı bıraktığını belirtir.  Kombi kış konumunda ise kombinin altındaki kalorifer vanalarını ve kalorifer peteklerinin vanalarını kontrol edin. Kapalı ise mutlaka açın. Kombinizi bir kaç kez resetleyin. Arıza durumu devam ediyor ise;  Ana eşanjör kireçlenmiş veya tıkanmış, tesisatta tıkanma, üç yollu arızası veya , devir daim pompasında arıza meydana gelmiş olabilir. Sorunun net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Kalisto Kombi F1 arızasının tamir videosunu izlemek için tıklayınız.

Kalisto Kombi F2 Arızası Nedir

Kullanım Suyu NTC Arızası. Kombi sıcak su NTC sensörü arızalı olabilir. Sensör kablolarında kopukluk veya kısa devre olabilir, anakart arızası olabilir. Arızanın çözümü için servisi aramanızı tavsiye ederiz. Kalisto Kombi F2 arızasının tamir videosunu izlemek için tıklayınız.

Kalisto Kombi F3 Arızası Nedir

Kalorifer NTC Arızası. Kombi kalorifer NTC sensörü arızalı olabilir. Sensör kablolarında kopukluk veya kısa devre olabilir, anakart arızası olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servisi aramanızı tavsiye ederiz. Arızanın tamir videosunu izlemek için tıklayınız.

Kalisto Kombi F4 Arızası Nedir

Ateşleme Sorunu. Kalisto kombilerde karşınıza sıkça çıkabilen arıza durumlarından biridir. Ateşleme sistemi sorunu veya gaz yokluğu sorunu olarak da adlandırılabilir. Bu arıza kodu ile karşılaştığınız zaman öncelikle dairenizde gaz olduğundan emin olmak adına gaz vanalarını kontrol edin. Ocağınız doğalgazlı ise ocağınızı çalıştırmayı deneyin. Dairenizde gaz yoksa doğalgaz dağıtım şirketinden yardım alın. Dairenizde doğalgaz var ise kombinizi resetleyin. En fazla 3 resetleme işleminden sonra da sorun düzelmez ise servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi arıza durumlarında; iyonizasyon ateşleme elektrodunda, anakartta veya gaz valfinde sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Kalisto Kombi F5 Arızası Nedir

Baca Sensör Arızası. Bu arıza durumunda Kalisto model kombinin çeşidi önemlidir. Kalisto bacalı kombilerde F5 Arızasının sebepleri: bacanın tıkalı olması, çekmemesi veya baca sensöründe arıza olmasıdır. Kalisto hermetik kombilerde F5 Arızasının sebepleri: elektronik kart, fan veya prosestat gibi parçalarda sorun olmasıdır. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz işlem bulunmamaktadır. Net teşhis ve çözüm için  servis çağırınız. Kalisto Kombi F5 Arızasının tamir videosunu izlemek için tıklayınız.

Kalisto Kombi F6 Arızası Nedir 

Dış Hava Sensör Arızası. Dış hava sensörü dış ortama takılarak dış ortam sıcaklığına göre kombiyi çalıştıran bir parçadır. Her kombide yer almaz. Kombide dış hava sensörü varsa eğer bağlantısında sorun var demektir. Kombide dış hava sensörü yoksa ve olmamasına karşın bu sorun yaşanılmakta ise bu durumda elektrik sisteminde bir sorun var demektir. Net tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

Kalisto Kombi F7 Arızası Nedir

Su Basıncı Sorunu. Kalisto kombinin tesisat su basıncının düşük veya yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Panelin solunda yer alan bar göstergesine bakarak basıncın düşük veya yüksek olduğunu anlayabilir ona göre bir uygulama yapabilirsiniz. Kalisto kombi basıncını yükseltmek için kombinin sol alt kısmında monteli durumda olan siyah doldurma musluğunu sola çevirerek açmalısınız. Açtığınız zaman basınç değeri yükselecektir ve 1,5 değerine gelecektir. Bu değer ideal su basınç konumudur. Bu değere kadar su basın ve doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Nasıl Yapıldığını İzlemek İçin Tıklayınız. Bu uygulama sonrasında sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise resetleme işlemi yapın. Sorun yine de düzelmezse veya işlemi yapamadıysanız eğer mutlaka Servis yardımı alın. Kalisto kombi basıncını düşürmek için kombiye en yakın kaloriferin havasını alın. Hava alma bölümü açın ve su alın. Su aldıkça bir yandan da bar göstergesini takip edin. Basınç 1,5 bara düştüğünde işlemi sonlandırın. Bu şekilde sorunu çözümlemiş olacaksınız.

Kalisto Kombi OC Arızası Nedir

Arıza kodu değil bilgilendirme kodudur. Dış hava sensörünün devreye girdiğini gösterir.

Kalisto Kombi CC Arızası Nedir

Arıza kodu değil bilgilendirme kodudur.  Dış hava sensörünün devrede olmadığını gösterir. Kombi enerjisi kesilip yeniden verildiğinde bu kod ekranda belirir. Bir süre sonra silinecektir.

Kalisto Led Göstergeli Kombi Arıza ve Çözümleri

Kalisto Kombi 30 Ledi Yanıp Sönüyor 

Kalorifer NTC Arızası. Kombi kalorifer NTC sensörü arızalı olabilir. Sensör kablolarında kopukluk veya kısa devre olabilir. Arızanın çözümü için servisi aramanızı tavsiye ederiz.

Kalisto Kombi 40 Ledi Yanıp Sönüyor 

Sıcak Su NTC Arızası. Kombi sıcak su NTC sensörü arızalı olabilir. Sensör kablolarında kopukluk veya kısa devre olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servisi aramanızı tavsiye ederiz.

Kalisto Kombi 50 Ledi Yanıp Sönüyor 

Düşük Su Basıncı. Kalisto kombilerde kombilerde 50 ledi yanıp söndüğünde kalorifer tesisatındaki su basıncı çalışma basıncının altına düşmüş demektir. Kalisto kombinin  alt tarafında bulunan siyah doldurma musluğunu sola çevirerek açmalı, bar göstergesini gözlemleyerek 1,5 bar değerine geldiğinde musluğu kapatmalısınız. Su basma işleminden sonra sorun düzelecektir. Sorun düzelmez de devam ederse, kombiyi kapatıp açınız. Arıza durumunda yinede düzelme olmaz ise kombi su basınç sensörü arızalı olabilir, arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Kalisto Kombi 60 Ledi Yanıp Sönüyor 

Atık Gaz Problemi. Bu arıza durumunda Kalisto model kombinin baca sisteminde sorun var demektir. Bacalı Kalisto kombilerde; baca sensöründe sorun olabilir, baca tıkalı olabilir ya da baca çekmiyor olabilir. Bu gibi durumlarda uzman yardımı gerekir. Hermetik Kalisto kombilerde; prosestat, fan ya da anakartta sorun olabilir. Kombiyi kapatıp açınız arıza durumu düzelmez ise, arızanın tesbiti ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Kalisto Kombi 70 Ledi Yanıp Sönüyor 

Aşırı Isınma Sorunu. Kalisto kombiniz kış modunda ise kombinin altındaki kalorifer vanalarını ve kalorifer peteklerinin vanalarını kontrol edin. Kapalı şekilde ise mutlaka açın. Sorun düzelmezse ya da kombi yaz konumunda ise resetleme (kapama/açma) işlemi uygulayın. İşlemlerden sonra sorun düzelmez ise; üç yollu vana arızalı olabilir, ana eşanjörde kireç veya tıkanma olabilir, pompa sıkışmış olabilir, tesisat tıkalı veya kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Net tespit ve çözüm için servis çağırınız.

Kalisto Kombi 80 Ledi Yanıp Sönüyor 

Ateşleme Sorunu. Bu arıza durumunda öncelikle dairenizde gaz olduğundan ve Kalisto model kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız.  Ocağınızı yakarak dairenizde gaz olduğundan emin olunuz. Dairenizde gaz var ise kombi  gaz giriş  vanasını kontrol edin, kapalı ise açın. Dairenizde gaz olduğundan eminseniz ve kombi gaz vanası açık ise kombiyi kapatıp açma işlemi uygulayın. Uygulama sonrasında arıza durumu düzelmiyor ise eğer; ateşleme elektrotlarında, iyonizasyon çubuklarında, gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.