Demirdöküm Atron Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Atron F1 arıza kodu: Demirdöküm Atron kombi de aşırı ısınma meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda limit termostatında sorun var diyebiliriz. Parça değişimi gerekeceği için servis ile görüşmeniz uygun olacaktır.

Bursa Kombi Servis Ara

Atron F2 arıza kodu: Sıcak su ntc sinde sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda sıcak su sensörü arızalı olduğu için kombiden sıcak su alamazsınız. Sorunun çözümlenmesi için sensor değişimi gerekmektedir.

Atron F3 arıza kodu: Kombinin tesisata gönderdiği suyun sıcaklığını ölçen sensörde bağlantı sorunu yaşanıyor olduğunu gösterir.  Sensör arızalanmış yahut bağlantılarında sorun vardır. Herhangi bir işlem için müdahale etmeyiniz. Servis çağırınız.

Atron F4 arıza kodu: Cihazın ateşleme yapmadığını belirten bu arıza kodunda cihaz ateşlemeyi sağlamadığı için çalışmaz. Gaz valfinde ya da iyonizasyonda sorun var diyebiliriz.  Servisi çağırınız.

Atron F5 arıza kodu: Kombi bacasında hava akışının sağlanmadığını belirten hata kodudur. Kombi bacasının yerinden çıkıp çıkmadığını ve bacanın ağzına kuş vs. yabancı bir madde ile tıkalı olmadığından emin olun. Kombi ekranında bu uyarı kodu verdiğinde  hava akış prosestatı arızalı olabilir. Parça değişimi gerekebilir.

Bursa Kombi Servis Ara

Atron F6 arıza kodu: Cihazın tesisata gönderdiği suyun dönüş sıcaklığını ölçme görevinde olan sensörünün arızalı olduğunu belirten hata kodudur. Servis çağırın.Atron F7 arıza kodu: Gaz armatürün de sorun var demektir. Gaz armatöründe sorun olduğu için cihaz ateşleme yapmaz doğal olarak da kombi verim sağlamaz. Parça değişimi gerekebilir. Servis çağırınız.

Atron F8 arıza kodu: Cihazın tesisat devresine göndermekte olduğu suyun sıcaklığını ölçme görevinde olan sensöründe aşırı ısınma problemi olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensor değişimi gerekebilir. Servis çağırınız.

Atron F9 arıza kodu: Kısa devre sorunu olduğunu belirten hata kodudur. Parça değişimi gerekir. Servis çağırınız.

Atron F10 arıza kodu: Demirdöküm atron kombinin basıncının 0,3 barın altında olduğunu gösteren uyarı kodudur. Bu durumda kombiye 1,5 bar kadar doldurma musluğu ile su basmalı ve cihaza reset atarak sorunu çözebilirsiniz.

Atron F11 arıza kodu: Demirdöküm atron kombide su akışı sağlanmıyor demektir. Bu durumda kombi içinde su dolaşımı olmuyor diyebiliriz. Kombinin altındaki vanaların ve petek vanalarının açık olduğundan emin olunuz.

Atron F12 arıza kodu: Daireye gelen voltajın 165 v altında olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihazı kullanmamalı voltaj dengeleyici özellikte olan regülatör cihazını kullanmalısınız. Aksi taktirde cihazın içinde bulunan parçaları zarar görerek yanabilir.

Atron F13 arıza kodu: Demirdöküm atron kombinin kalorifer gidiş ve dönüş sensörlerinin arasındaki sıcaklık farkında problem olduğunu belirten kombi arıza kodudur.

Bursa Kombi Servis Ara

İlgili Aramalar : Demirdöküm Atron Kombi Arıza Kodları, Demirdöküm Atron Kombi, Kombi arıza kodları, demirdöküm atron arıza, atron arızaları ve çözümleri