Alarko Trendy Kombi Arıza ve Çözümleri

Alarko Trendy kombilerde ekran bulunmaz. Kombi arıza durumunda led lambalar ile uyarı verir. Ledler arasında alev simgesi olan (en üstteki led) kombi açık durumda iken sabit yanar. Diğer ledler sadece yanıyor ise bu cihazın içindeki su sıcaklık derecesi demektir, yani arıza değildir.  Arıza ledleri 1 saniye ara ile yanıp söner ise bu bir arıza durumudur.

Trendy 40 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kalorifer Sensör Arızası.

Kombinin içerisinde peteklere giden suyun sıcaklığını ölçen sensör bulunmaktadır. Eğer Trendy Kombide 40 Ledi yanıp sönüyor ise bu sensörde problem var demektir. Cihazın derecesi yükseltilsede petekler ısınmayabilir. Servis Çağırmanız Gerekir.

Trendy 50 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kullanım Suyu Sensör Arızası.

Kullanım suyu sıcaklığını kontrol eden ntc sensör arızalanmış değişmesi gerekmektedir.. Tüketici sıcak suyu almakta zorluk çekebilir veya hiç sıcak su alamayabilirAkmayabilir. Servis çağırınız.

Trendy 60 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Baca Hava Akış Problemi

Kombinin Hava Akım Sorunu Mevcut. Fanın Da Arıza Meydana Gelmiş Veya Baca Çekim Gücünü Kaybetmiş Olabilir. Teknik Servis’ten Yardım Almanız Gereken Bir Durumdur.

Trendy 60 Ve 70 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Su Basıncı Düşük.

Kombinin içerisindeki su basıncı düşük. Kombiye su basıldığı takdirde sorun çözülecektir. Kombiye  1,5 Bar su basınız.

Trendy 80 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Ateşleme Hatası.

Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman dairenizde gaz olduğundan emin olmak adına gaz vanalarına bakmalısınız. Dairenizde gaz var ise Trendy model kombi yanındaki gaz vanasını kontrol edebilir, kapalı ise açabilirsiniz. Kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer “R” butonuna bir kez basarak resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Arıza durumu devam ettiği sürece resetleme işlemini birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Uygulama neticesinde sonuç alınamıyorsa eğer; anakartta, gaz armatöründe veya elektrotlarda (iyonizasyon-ateşleme) sorun olabilir. Tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına Alarko Servisi’ni aramalısınız.

Trendy 70 Ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Limit Termostat Hatası.

Böyle bir arıza durumu ile karşılaştığınız an öncelikle kombinin altındaki tesisat vanalarının açık durumda olup olmadığını kontrol edin, kapalı ise açın. Daha sonrasında kalorifer vanalarına bakın, kapalı ise açın. Vanalar açık şekilde ise “R” konumlu reset düğmesine basarak sorun düzelmediği sürece birkaç resetleme işlemi uygulayın. Resetleme ardından arıza durumu devam etmekte ise mutlaka servisi çağırın. Aşırı ısınma sorunlarında; kalorifer tesisatında, kalorifer filtresinde veya ana eşanjörde tıkanma olabilir. Ana eşanjör kireçlenmiş olabilir. Üç yollu vana konum atlıyor ya da ortada bir yerde kalıyor olabilir. Devir daim pompasında sıkışıklık olabilir. Net tespit ve müdahale yerinde yapılmalıdır.

Trendy 60 Ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Baca Problemi.

Kombinin bacasının atık gazı atamadığını yahut sensörlerin de arıza olduğunu gösterir servis çağırmalısınız.

Tags : Alarko Trendy Kombi Arıza çözümleri, Alarko kombi arızaları, trendy kombi arıza ve çözümleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.