Alarko Trendy Kombi Arıza ve Çözümleri

alarko trendy kombi Alarko Trendy Kombi Arıza durumlarında, arıza kodlarının anlamları ve varsa kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için derledik. Alarko trendy ateşleme yapmıyor. Trendy kombi petekler ısınmıyor. Alarko trendy sıcak su gelmiyor. Alarko trendy kombi çalışmıyor. Alarko trendy kombi arıza veriyor.

Alarko Trendy kombilerde kullanım panelinde ekran bulunmaz. Kombi arıza durumunda kullanım panelinde bulunan led lambalar ile uyarı verir. Ledler arasında alev simgesi olan (en üstteki led) kombi açık durumda iken sabit yanar. Diğer ledler sadece yanıyor ise bu cihazın içindeki su sıcaklık derecesi demektir, yani arıza değildir.  Arıza ledleri 1 saniye ara ile yanıp söner ise bu bir arıza durumudur. Trendy kombilerde meydana gelen arızalarda, arıza kodlarının anlamlarını ve servis çağırmadan önce eğer varsa kullanıcı olarak yapabilecekleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Alarko kombi arızalarında hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM. Kombinizde meydana gelen arızanın tamiri için bizi arayabilirsiniz.

PETEM Teknik Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

Alarko Trendy Kombi Arıza Kodları ve Anlamları

Trendy 40 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kalorifer NTC Arızası.

Kombinin içerisinde peteklere giden suyun sıcaklığını ölçen sensör bulunmaktadır. Eğer Trendy Kombide 40 Ledi yanıp sönüyor ise bu sensörde problem var demektir. Cihazın derecesi yükseltilse de petekler ısınmayabilir. Sorunun çözümü için servis çağırmanız gerekir.

Trendy 50 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kullanım Suyu NTC Arızası.

Kullanım suyu sensöründe hata oluştuğunu belirtmekte olan bir durumdur. Bu arıza durumunda sıcak su sensöründe sorun olabilir. Sensör bağlantılarında kısa devre ya da kopma olabilir, sensör boruları nemlenmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve sorunun çözümü için servis çağırınız.

Trendy 60 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Baca Hava Akış Problemi

Sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Kombinin hava akım sorunu olduğunda yani baca atık gaz sisteminde orun olduğunda kombinin 60 lambası yanıp sönmeye başlar. Kombi baca borusunun yerinden çıkmadığından veya atık gaz çıkışını herhangi bir şeyin tıkamadığından emin olunuz. Fanın da arıza meydana gelmiş veya baca çekim gücünü kaybetmiş olabilir. Sorunun net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Trendy 60 Ve 70 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Su Basıncı Düşük.

Kombinin verimli ve düzgün çalışabilmesi için kalorifer tesisatındaki su basıncının 1 ila 2 bar arasında olması gerekmektedir. Kombinin manometresini kontrol ettiğinizde basıncın 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz, işlem sonrası su doldurma musluğunu kapatmayı unutmayınız. Arıza durumunda düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Arıza durumu düzelecektir. Yine de düzelme olmuyor ise su basınç sondasında arıza olabilir servis çağırınız.

Trendy 80 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Ateşleme Hatası.

Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman dairenizde gaz olduğundan emin olmak adına gaz vanalarına bakmalısınız. Dairenizde gaz olduğundan emin olmak için doğalgazlı ocağınızı yakarak kontrol edebilirsiniz. Dairenizde gaz var ise Trendy model kombi yanındaki gaz vanasını kontrol edebilir, kapalı ise açabilirsiniz. Kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer “R” butonuna bir kez basarak resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Arıza durumu devam ettiği sürece resetleme işlemini birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Uygulama neticesinde sonuç alınamıyorsa eğer; ana kartta, gaz armatöründe veya elektrotlarda (iyonizasyon-ateşleme) sorun olabilir. Tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına Alarko Servisi’ni aramalısınız.

Trendy 70 Ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Limit Termostat Hatası.

Böyle bir arıza durumu ile karşılaştığınız an öncelikle kombinin altındaki tesisat vanalarının açık durumda olup olmadığını kontrol edin, kapalı ise açın. Daha sonrasında kalorifer vanalarına bakın, kapalı ise açın. Vanalar açık şekilde ise “R” konumlu reset düğmesine basarak sorun düzelmediği sürece birkaç resetleme işlemi uygulayın. Resetleme ardından arıza durumu devam etmekte ise mutlaka servisi çağırın. Aşırı ısınma sorunlarında; kalorifer tesisatında, kalorifer filtresinde veya ana eşanjörde tıkanma olabilir. Ana eşanjör kireçlenmiş olabilir. Üç yollu vana konum atlıyor ya da ortada bir yerde kalıyor olabilir. Devir daim pompasında sıkışıklık olabilir. Net tespit ve müdahale yerinde yapılmalıdır.

Trendy 60 Ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Baca Problemi.

Kombinin bacasının atık gazı atamadığını yahut sensörlerin de arıza olduğunu gösterir servis çağırmalısınız.

Tags : Alarko Trendy Kombi Arıza çözümleri, Alarko kombi arızaları, trendy kombi arıza ve çözümleri