Ferroli Domicompact Arıza ve Çözümleri

Ferroli Domicompact kombilerde ekranda beliren hata kodlarının anlamları ve varsa kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı siz ferroli kombi kullanıcıları için hazırladık.

ferroli kombi servisi

Bursa’da Ferroli kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı ve garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsapp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Ferroli Domicompact kombi ateşlemiyor. Ferroli Domicompact çalışmıyor. Ferroli Domicompact ekranında arıza kodu veriyor.

Ferroli Domicompact F1 Arıza Kodu :  Ateşleme Hatası

Kombinin herhangi bir sebeple ateşlemeyi yapamadığını belirtir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak öncelikle dairenizde gaz olduğundan ve kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Ardından birkaç kez kombinizi resetleyin. Sorun yine de düzelmiyorsa eğer; anakart, iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda ya da gaz valfinde sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicompact F2 Arıza Kodu : Yanlış Alev

Kombide İyonizasyon sorunu olarak da adlandırabiliriz. Kombi brülöründe yanma olmamasına rağmen alevin algılandığını belirtir. Servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonucunda sonuçta bir değişiklik olmaz ise; elektronik kartta, gaz grubunda ya da iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicompact F3 Arıza Kodu : Aşırı Isınma

Bu arıza durumunda limit termostat devreye girerek aşırı ısınma sebebi ile cihazı bloke etmiş demektir. Öncelikle tesisat vanalarını ve kalorifer vanalarını kontrol etmenizi öneriyoruz. Vanalar kapalı ise açmalısınız ve 3 petek vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Sorun bu şekilde de devam etmekte ise birkaç resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Sorunda düzelme olmaz ise; ana eşanjör kireçlenmiş-tıkanmış olabilir, devir daim pompası sıkışmış olabilir, üç yollu vana ortada kalmış ya da konum değiştiriyor olabilir, kalorifer filtresi-kalorifer tesisatı tıkanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicompact F5 Arıza Kodu :  Prosestat Hatası

Kombi F5 hata kodu verdiğinde nedeni için  pek çok sebep sayabiliriz. Atık gaz sistemi ile alakalı bir durumdur. Yani cihazın yanma sonrasında atık gazı bir sebeple dışarı atamadığını belirtir. Bu arıza durumunda; baca (hava akım borusu) yerinden çıkmış olabilir, fan motorunda sorun olabilir, prosestat arızalı olabilir. veya elektronik kartta sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicompact F7 Arıza Kodu : Kalorifer Sensör Hatası

Kombi kalorifer sensöründeki arızayı belirten sorundur. Bu gibi durumlarda sensör arızasının yanı sıra sensör bağlantılarında veya borularında sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicompact F9 Arıza Kodu : Sıcak Su Sensör Hatası

Bu arıza durumunda sıcak su sensöründe sorun olabilir. Böyle bir durumda sensörün yanı sıra sensör kablolarda kısa devre durumu ya da kopma durumu da söz konusu olabilir. Ya da sensör borularında nemlenme olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicompact F37 Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı

Bu hata kodu Ferroli Domicompact model kombilerde sıklıkla karşımıza çıkar. Sistemdeki mevcut suyun azaldığını ve bu sebeple cihazın suya ihtiyacı olduğunu belirten bir arıza kodudur. Kombiye su basmanız gerekir. Ferroli Domicompact model kombinin sol altında bulunan siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli ve panelin sağında bulunan bar göstergesini takip ederek 1,5 bara kadar su basmalısınız. İşlemin ardından doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Uygulamalardan sonra sorun düzelir. Düzelme durumu olmaz ise su basınç sondası arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Bir cevap yazın