Immergas Eolo Star Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

İmmergas Eola Star Kombi
İmmergas Eola Star Kombi Arıza

Immergas Eolo Star kombi arıza kodları ve çözümleri hakkındaki yazımızı siz immergas kombi kullanıcıları için hazırladık.  İmmergas Eolo Star model hermetik kombilerde, ekranda sabit duran rakam ısı derecesidir. Yanıp sönen bir rakam görürseniz eğer, kombinin arızaya geçtiğini anlamına gelmektedir.

Bursa’da Immergas kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

immergas 01 Arıza Kodu

Ateşleme Devresi Sorunu. Kombi ve gaz sayacı  vanalarının açık olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz girişleri kapalı ise açın, yani tüm vanalar açık durumda olsun. Eğer vanalar açık ise cihaza reset atılması gerekir. Ekranın altında bulunan “RESET” yazılı düğmeye birkaç saniye basarak resetleme işlemini yapabilirsiniz. Resetten sonra da kombi düzelmiyor ise ana kart, gaz gurubu, elektrotlarda arıza olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servisi çağırmanızı tavsiye ederiz.

immergas 02 Arıza Kodu 

Aşırı Isınma (Limit Termostat) Sorunu. Kombi içerisindeki su sıcaklığının yükseldiğini ve bu sebeple limit termostatın açıldığını belirtir. Limit termostat aşırı sıcaklık sebebi ile kombiyi bloke eder ve bu durumda cihaz çalışmaz. Önce kombi altındaki tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Daha sonrasında kombi kış modunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin, kapalı ise açın. Buna rağmen arıza devam ediyor ise “RESET” düğmesine birkaç saniye basılı tutarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi de işe yaramadı ise cihazın; ana eşanjöründe tıkanma-kireçlenme, kalorifer tesisatında tıkanıklık, kalorifer dönüş borusu içindeki filtrede tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, pompada sıkışma durumları söz konusu olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

immergas 03 Arıza Kodu 

Baca Sensörü Arızası. Baca hava prosestatının arızalı olabileceğini, kopmuş olabileceğini veya ana kartın fan beslemesi yapamadığını yani arızalı olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombi çalışmaz. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

immergas 05 Arıza Kodu 

Sıcak Su Sensör Sorunu. Sıcak su sensör arızası olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda teknik açıdan kullanıcının yapması gereken bir işlem bulunmaz. Sıcak su sensörü arızalandığında, sensör kablolarında kopukluk-kısa devre olduğunda veya sensör borularında terleme yani nemlenme olduğunda sorun yaşanabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

İmmergas 06 Arıza Kodu 

Kalorifer Sensör Sorunu. Kombi kalorifer sensör arızası olarak da adlandırılabilir. Bu arıza durumunda kombiye müdahalede bulunmamalısınız. Kalorifer sensöründe arıza olduğunda, sensör borularında nem durumu veya sensör kablolarında kısa devre-kopukluk olduğunda karşımıza çıkabilen bir arıza durumudur. Teknik olarak yerinde görülmesi gerekir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

immergas 10 Arıza  Kodu 

Su Basıncı Düşük. Bu durumda kombiye su basmak gerekir. Ekran panelinin sağında bulunan basınç göstergesine bakarsanız eğer 1 barın altında 0 değerine yakın olduğunu göreceksiniz. Basıncı yükseltmeniz gerekeceğinden doldurma musluğunu bulmalısınız. Eolo Star model kombinin sağ altındaki kare uçlu siyah doldurma musluğunu sola çevirerek su basma işlemini başlatmalı bar göstergesi 1,5 olana kadar su doldurulmalıdır. Bu değere geldiğinde ise doldurma musluğu mutlaka kapatılmalıdır. İşlem bu şekilde başarılı bir şekilde tamamlanır ve sorun düzelir. Su Doldurma işlemi Nasıl Yapılır Videosunu İzlemek İçin Tıklayın.

immergas 11 Arıza Kodu 

Baca Sensör Sorunu. immergas Eolo Star model kombiler hermetik olduğu için atık gaz fan ile sağlanır. Bu sorun yaşanıyor ise kombi baca borusu yerinden çıkmış olabilir kontrol ediniz.  Kontrol sonras kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz veya sık sıktekrarlar ise; fan arızalı olabilir, prosestat ya da anakartta problem olabilir. Net tespitin yapılması ve arızanın giderilmesi adına kombiye müdahalede bulunmadan, arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

immergas 27 Arıza Kodu 

Sirkülasyon Sorunu. İmmergas Eolo Star model kombinin devir daimi yeterli şekilde yapamadığını belirtir. Bu arıza durumunda önce kombi altındaki kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaların kapalı şekilde olması durumunda açık konuma çevirmelisiniz. Aynı şekilde kalorifer peteklerinin vanaları da açık olmalı minimum 3 kalorifer mutlaka kullanılmalıdır. Arıza durumu hala devam ediyorsa; devir daim pompasında sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, ( Tesisatınız eskiyse ve petek temizliği yaptırmamışsanız yaptırmanızı tavsiye ederiz ) ana eşanjörde sorun olabilir. Sorun çözülmez ise arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

immergas 28 Arıza Kodu 

Devrede Su Kaçağı Var. Kombi sürekli olarak su akışı algıladığında ekranda bu hata kodu belirir. Bu arıza durumunda su musluklarının kapalı olduğundan ve tesisatta kaçak durumu olmadığından emin olun. Gereken kontrolleri yaptınız ve bir sorun görmediyseniz mutlaka tespit ve çözüm için uzman yardımı alın.

immergas 31 Arıza Kodu 

Dijital Uzaktan Kumanda ile iletişim Kaybı. Eolo Star model kombi ile dijital uzaktan kumanda arasındaki iletişim kopukluğu 1 dakikayı geçer ise ekranda bu hata kodu yer alır. Bu arıza durumunda “RESET” düğmesine basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Arızada düzelme olmaz ise cihazı şalterinden kapatın ve yeniden açın. Sonuç değişmiyorsa ve arıza durumu devam etmekte ise mutlaka uzman yardımı alın.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.