İmmergas Eolo Maior Kombi Arıza Kod ve Çözümleri

İmmergas Eolo Maior ekransız kombilerde meydana gelen arıza durumlarında kombi kullanım panelinde bulunan sıcaklık göstergesi led lambaları yanıp söner ve bu şekilde arıza durumunu ve nedenini kullanıcıya bildirir.

İmmergas Eolo Maior hata kodları 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90  led lambaları yanıpsönerken ne anlama geliyor. Kullanıcı olarak servis çağırmadan önce kullanıcı olarak varsa yapabilecekleriniz hakkındaki makalemizi sizler için hazırladık.

İmmergas Eolo Maior Kombi Arıza Kod ve Anlamları

İmmergas Kombi 30°C Arızası : Ateşleme Hatası

İmmergas kombi 30°C arızası durumunda kombi ateşleme yapamıyor demektir. Ateşleme yapmadığı için de kombi kendisini kilitler yani çalışmaz. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman öncelikle kombiye gaz gelip gelmediğini ve konut içinde gaz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Ocağı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Daire giriş ve kombi giriş gaz vanalarının açık olup olmadığını kontrol ediniz, kapalıysa açınız. Kombiye gaz geldiğinden emin olduktan sonra resetleme işlemi uygulayın. Bu kontrol ve işlemlerden sonra arıza devam etmekte ise kullanıcı olarak yapabileceğiniz başka birşey bulunmamaktadır. Kombi gaz valfinde, anakartta ya da elektrotlarda (iyonizasyon ve ateşleme) sorun olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İmmergas Kombi 40°C Arızası : Hava Akış Sorunu

İmmergas kombi 40°C  arızası durumunda, kombi baca sisteminde arıza var demektir. Immergas kombiler 40 arızası verdiğinde kullanıcı olarak kombi hava akış borusunun yerinden çıkmadığından ve çıkış ağzını yaprak, poşet gibi yabancı bir maddenin tıkamadığından emin olun. Kontrol sonrası kombiyi resetleyin. Düzelme olmaz ise;  hava akış sensörü arızalı olabilir, baca fanında yahut kombi ana kartının fan beslemesinde arıza olabilir. Bu arıza durumda kombi çalışma sağlayamaz ve kendisini emniyete almaz için kilitler. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz başka bir şey yoktur. Sorunun kesin tespiti ve çözümü için mutlaka servisi çağırmalısınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İmmergas Kombi 50°C Arızası : Düşük Su Basıncı

Kombi kalorifer tesisat suyu basıncının düşük olduğunu bildiren arıza kodudur. Yani kombiye su basmanız gerekir. Kombi kullanım panelinde yer alan bar göstergesine bakarsanız 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. İmmergas kombinin  alt kısımda yer alan mavi doldurma musluğunu sola çevirerek, Kombi bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına gelene kadar su basılmalıdır.  İşlemin sonrasında sorun düzelecektir.  Düzelme olmadığı taktirde birkaç kez resetleme işlemi yapın. Sorunun çözümlendiğini göreceksiniz. Arıza durumunda hala düzelme yok ise kombi su basınç sondası arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İmmergas Kombi 60°C Arızası : Sirkülasyon Hatası

Kombi yeterli devir daim yapmadığı zaman 60 led ışık yanıp söner. . Önce kombi altındaki tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Daha sonrasında kombi kış modunda ise kalorifer peteklerinin vanalarını kontrol edin, kapalı ise açın. Buna rağmen arıza devam ediyor ise kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi de işe yaramadı ise kombinin ; ana eşanjöründe tıkanma yada aşırı kireçlenme, kalorifer tesisatında tıkanıklık, kalorifer dönüş borusu içindeki filtrede tıkanma, üç yollu vanada arıza, sirkülasyon pompasında sıkışma veya yanma durumları söz konusu olabilir. Sorunun kesin tespiti ve çözümü için mutlaka servisi çağırmalısınız. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İmmergas Kombi 70°C Arızası : Kalorifer Suyu Sensör Hatası

Kalorifer gidiş sensörünün görevini yapamadığını belirtir. Sensörde, bağlantılarda ya da kablolarda sorun olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İmmergas Kombi 80°C Arızası : Kullanım Suyu Sensör Hatası

Kullanım suyu sensör arızası diyebiliriz. Sensörde yada kablo bağlantılarında sorun olabilmektedir. Kombi sıcak su vermez. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İmmergas Kombi 90°C Arızası : Aşırı Isınma Sorunu

Kalorifer gidiş suyu sıcaklığı 90°C üstünde olduğu zaman limit termostat devreye girer ve kombiyi bloke eder. Kalorifer vanalarına bakarak açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalıysa açın ve en az 3 kalorifer vanasının açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncına bakarak 1 barın altında olmadığından emin olun. Basınç düşükse eğer kombiye su basın. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Sorun düzelmezse eğer servis çağırmanız gerekir. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara