Ferroli Fereasy Kombi Arıza ve Çözümleri

Ferroli Fereasy kombFerroli Fereasy kombilerde ekran bulunmaz, kombide meydana gelen arıza durumlarında kullanım panelindeki ışıkların durumuna göre arıza durumunu kullanıcıya ve servise bildirir.

Bursa’da Ferroli kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı ve garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsapp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Yeşil ve Sarı Işık Yanmıyor, Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor ise; Kombinin ateşleme yapamadığını belirtmekte olan arıza kodudur. Kullanıcı olarak servis çağırmadan önce, daire de gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Daire gaz var ise kombinize birkaç kez reset atmanız gerekmektedir. Resetleme işleminden sonra cihazda düzelme olmuyor ise bu durumda kombi parçalarında problem var demektir. Kombi anakartı, gaz valfi ya da ateşleme iyonizasyon elektrotlarında sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Yeşil Işık ve Sarı Işık Yanmıyor, Kırmızı Işık Yanıyor ise; Kombide aşırı ısınmanın oluştuğunu belirtmekte olan  arıza kodudur. Kullanıcı olarak servis çağırmadan önce, kombinizin su basınç seviyesini kontrol ediniz. basınç 1 barın altındaysa basınç 1,5 bar olana kadar kombiye su ekleyiniz. Dairenizde de en az 2 peteğin açık olmasına dikkat ediniz. Kontroller sonrası kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası düzelme olmaz ise bu durumda pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş, üç yollu vana konum değiştirmiyor ya da takılı kalmış olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Yeşil Işık Yanıp Sönüyor, Sarı Işık ve Kırmızı Işık Yanmıyor ise; Kombi atık gaz sisteminde hava akışı problemi olduğunu bildiren arıza kodudur. Kullanıcı olarak servis çağırmadan önce kombi atık gaz borusunun yerinden çıkmadığından ve çıkış ağzını poşet, yaprak gibi yabancı bir maddenin tıkamadığından emin olmalısınız. Kontroller sonrasında kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında da düzelme olmuyor ise fan, prosestat ya da elektronik kartta sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Yeşil Işık ve Kırmızı Işık Yanmıyor, Sarı Işık Yanıp Sönüyor ise; Kombi su basıncının düşük olduğunu belirtmekte olan bir arıza kodudur. Kullanıcı olarak kombiye su basmanız gerekmektedir. Kombinizin altında bulunan su doldurma musluğu yardımı ile kombinin bar seviyesini 1,5 bara getiriniz. Kombi kendiliğinden tekrar normal çalışmasına dönecektir. Cihazda düzelme olmaz ise cihaza birkaç kez reset atınız. Yine de bir düzelme olmaz ise basınç sensöründe arıza durumu olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Yeşil Işık Yanmıyor, Sarı Işık Yanıyor ve Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor ise; Kalorifer sensörünün arızaya geçtiğini belirten arıza kodudur. Büyük ihtimal ile kalorifer sensörünün değişmesi gerekecektir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Yeşil Işık Yanıyor, Sarı Işık Yanıp Sönüyor ve Kırmızı Işık Yanmıyor ise; Sıcak su sensörünün arızaya geçtiğini belirtmekte olan bir arıza kodudur. Büyük ihtimal ile sıcak su sensörünün değişmesi gerekecektir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Yeşil Işık Yanmıyor, Sarı ve Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor ise; Eşanjör korumasının devreye girdiğini belirten arıza kodudur. Kombinin su basıncı düşük olabilir. Bunun dışında kombi parçalarında sorun olabilmektedir. Eşanjör kireçlenmiş ya da pompada sorun olabilmektedir. Bunun dışında su taziğinin yüksek olmasından da bu hata yaşanabilmektedir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.