Fondital Panarea Kombi Kullanım Kılavuzu

PETEM Kombi Servisi Bursa
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

1. Kalorifer çalışma kontrol lambası (renkli) Kalorifer tesisatının çalışma durumunu bildirirken farklı renklerde ışık yanması ile kombi arıza ve ikaz bildirimi yapar. ( Tablo-1 ).

2. Brülör çalışma kontrol lambası (renkli) Brülörün çalışma durumunu bildirirken farklı renklerde ışık yanması ile kombi arıza ve ikaz bildirimi yapar. ( Tablo-1 ).

3. Manometre Manometre kalorifer tesisatındaki suyun basıncını gösterir ve 1,5 bar değerinde olması tavsiye edilir.

4. Kalorifer Ayar Düğmesi Bu düğmenin görevi, kalorifer fonksiyonunu devreye sokmak/devreden çıkarmak ve kalorifer tesisat suyu değerini min. 35°C ile max. 78°C arasında ayarlamaktır. Kalorifer konumunda (düğme saat yönünün aksinde sonuna kadar çevrilmiş) kombi yaz konumundadır ve kalorifer ısıtma fonksiyonu devre dışıdır.

5. Sıcak kullanım suyu ayar düğmesi Bu düğmenin görevi, kombiyi stand-by konumuna getirmek ( pozisyonu, saat yönünün aksinde sonuna kadar) ve sıcak kullanım suyu değerini min. 35°C ile max. 58°C arasında ayarlamaktır. Kombi bloke duruma geçtiğinde, ayar düğmesi durumuna getirilerek yeniden devreye sokulmalıdır.

DİKKAT! Kombinin içinde bulunan özel bir regülatör, kullanım suyu debisi değerini dakikada 10 litre ile sınırlar. Kombiden çıkan sıcak kullanım suyunun sıcaklığı hem 5 numaralı düğmenin ayarına, hem kullanıcının musluktan çıkmasını istediği su debisine, hem de giriş yapan şebeke suyunun sıcaklığına bağlıdır.

Kombinin çalışması : 

  • Gaz vanasını açınız;
  • Kombi üzerindeki elektrik düğmesini ON konumuna getiriniz (Şekil 1’de yer alan IŞIK 2 yeşil olarak yanacaktır);
  • 4 numaralı ayar düğmesi ile kombi çalışma durumunu seçiniz (Şek. 1);
  • 4 numaralı ayar düğmesi ile arzu edilen kalorifer tesisatı sıcaklığı değerini giriniz (Şek. 1);
  • 5 numaralı ayar düğmesi ile arzu edilen kullanım suyu sıcaklığı değerini giriniz (Şek. 1);
  • Mekandaki oda termostatına (eğer varsa), arzu edilen ortam ısısı değerini giriniz. Kalorifer tesisatının ısınması gerektiğinde IŞIK 1 yeşil olarak yanacaktır. Alev mevcutsa IŞIK 2 sarı olarak yanacaktır.

Çalışma :

Kalorifer fonksiyonunda yanma ve sönme işlemlerinin sık sık meydana gelmesini önlemek için kombide bir ateşleme ile diğeri arasında 4 dakikalık bir süre geçmesi gerekir. Ancak, eğer tesisattaki suyun ısısı 30°C’nin altına inecek olursa bekleme süresi sıfırlanır ve kombi yeniden ateşlenir. Sıcak kullanım suyu üretim fonksiyonu tesisat suyu ısıtma fonksiyonuna göre daima önceliklidir. Sıcaklık ayar aralığı 35 ile 58°C arasındadır. Kombi, dakikada azami 10 litre sıcak su alınmasını sağlayan bir akış sınırlandırma ünitesi ile donatılmıştır. Kombi donmaya karşı bir koruma sistemiyle donatılmış olup bu sistem kombi stand-by ( off ) konumunda olsa dahi bile çalışır. Isıtma suyu ısı sensörü su ısısını 5°C olarak ölçtüğünde kombi devreye girerek ısıtma suyu ısısı 30°C’ye çıkana ya da 15 dakika geçene kadar minimum termik güç değerinde devrede kalır. Kombi bloke olsa dahi pompa sirkülasyonu sağlanır.

Kombi elektrik şebekesine bağlı olduğu halde çalıştırılmadığı durumlarda, sirkülasyon pompası, cihazın bloke olmasını önlemek için 24 saatte bir 30 saniyelik bir süre için devreye girer.

Fondital Panarea Kombi Arıza ve Çözümleri

Bir cevap yazın

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara