ECA Eurostar Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

ECA Eurostar kombiECA Eurostar kombilerde meydana gelen arıza durumlarında ekranda beliren  Eurostar Kombi Arıza Kodları ve çözüm yolları makalemizde bilgilerinize sunulmuştur.

Bursa’da Eca kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

ECA Eurostar A3 Hata Kodu : Baca Sensör Uyarısı

Bacalı modellerde atık gaz sensöründe (NTC) kesinti veya kısa devre vardır.  Servis Çağırmanızı öneririz.

ECA Eurostar A4 Hata Kodu : Baca Sensör Uyarısı

Bacalı modellerde,  baca gazının ortama yayıldığını bildiren hata kodudur. Bacanız tıkalı ve çekmiyor olabilir, kontrol ediniz. Resetleme işleminden sonra arıza tekrarlıyor veya arızada düzelme olmuyor ise mutlaka servis çağırınız. Atık gaz sebebiyle zehirlenebilirsiniz!

ECA Eurostar A7 Hata Kodu : Kullanım Suyu NTC Sensör Sorunu

Kullanım suyu sensöründe arıza olduğunu belirten uyarı kodudur. Kombide kullanım sıcak suyu sıcaklık kontrolünü sağlar. Bu sorun yaşandığında sensör arızalanmış diyebiliriz. Sensör arızasının yanı sıra kablolarda kısa devre, temassızlık, borularda nemlenme gibi durumlar olabilir. Servis çağırınız.

ECA Eurostar E9 Hata Kodu : Aşırı Isınma Sorunu

Kombi içerisindeki su sıcaklığının yükseldiğini ve bu sebeple limit termostatın açıldığını belirtir. Limit termostat aşırı sıcaklık sebebi ile kombiyi bloke eder ve bu durumda cihaz çalışmaz. Önce kombi altındaki tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Daha sonrasında kombi kış modunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin, kapalı ise açın. Buna rağmen arıza devam ediyor ise kombiyi resetleyin. Resetleme işlemi de işe yaramadı ise kombinin; ana eşanjöründe tıkanma/kireçlenme, kalorifer tesisatında tıkanıklık, kalorifer dönüş borusu içindeki filtrede tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, pompada sıkışma durumları söz konusu olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

ECA Eurostar AC Hata Kodu : Dış Hava Sensör Hatası

Dış hava sensörü dışarı bağlanan ve kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştıran bir parçadır. Her kombide olmaz. Kombinizde var ise arızalı ya da elektrik bağlantılarında problem var demektir. Servis çağırmanızı öneririz.

ECA Eurostar C1 Hata Kodu : Hava Prosestat Hatası

Kombinin prosestat kontağını işletme sırasında kontak açtığını belirten arıza kodudur. Bu durumda sorun prosestat, elektronik kart veya baca fanında olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

ECA Eurostar C4 Hata Kodu : Hava Prosestat Hatası

Kombide hava prosestatının kontağı açmadığını belirtir. Prosestatın yanı sıra, elektronik kart veya fanda da arıza olabilir.  Servis çağırmanızı öneririz.

ECA Eurostar C6 Hata Kodu : Hava Prosestat Hatası

Kombide hava prosestatının kontağı kapatmadığını açık kaldığını belirtir. Prosestatın yanı sıra, elektronik karta da arıza olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

ECA Eurostar CC Hata Kodu : Dış hava sıcaklık sensöründe (NTC) kesinti

Eca Eurostar kombide bu sorun yaşandığında dış hava sensörü olup olmadığına bakılmalıdır. Dış hava sensörü var ise kesinti sorunu vardır yani bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir. Dış hava sensörü yoksa da elektronik kartta sorun olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

ECA Eurostar EA Hata Kodu : Ateşleme Sorunu

Bu gibi sorunlar gaz yokluğu sebebi ile yaşanmaktadır. Bu durumda öncelikle dairenizde gaz olup olmadığını kontrol ederek gaz vanaları kapalı ise açın. Dairenizde gaz olduğundan ve gaz vanalarının açık olduğundan emin olduktan sonra resetleme işlemi yapın. Resetleme işleminden sonrasında sorun düzelmez ise; anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

ECA Eurostar E0 Hata Kodu : Anakart Arızası

Anakartta dahili bir sorun olduğunda ekranda beliren arızakodudur. Anakart tamir edilecek veya değişecektir. Arızanın çözümü için servis çağırmalısınız.

ECA Eurostar F7 – FA Hata Kodu : Yanlış iyonizasyon sinyali sorunu.

Eurostar model kombide yanlış iyonizasyon sinyali olarak adlandırılan bu arıza durumunda ilk olarak kombiyi resetlemelisiniz. 3 resetleme uygulaması sonrasında sonuç değişmez ise uzman yardımı almalsınız. İyonizasyon elektrodunda sorun olabilir, gaz valfi arızalı olabilir veya sorun elektronik kart ile alakalı olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.