Eca Confeo Premix Kombi Arıza Kodları

Eca Confeo Premix kombi

Eca Confeo Premix kombi arıza kodları hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Demirdöküm kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

 

Confeo Premix 01 Arıza Kodu : Aşırı Isınma

Kombi Kalorifer sistemi su sıcaklığının 105°C üstüne çıktığını ve kombinin kendisini emniyete aldığını bildirir. Bu arıza durumunda öncelikle kombi altındaki tesisat vanalarını sonrasında kalorifer peteklerinin vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaların açık olması gerekir, kontrol edine ve kapalı ise açın. Kışın en az 2 kalorifer peteği çalışır durumda olmalıdır. Kontroller sonrasında kombiyi reset düğmesine basarak resetleyiniz. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz veya arıza durumu sık sık tekrarlar ise arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Confeo Premix 04 Arıza Kodu : Ateşleme Arızası

Bu arıza durumunda öncelikle dairenizde gaz olduğundan emin olmalısınız, bunun için ocağınızı yakarak gaz olduğundan emin olabilirsiniz. Ardından kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Kontroller sonrasında birkaç reset uygulaması yapın. Resetleme sonrasında da arıza durumunda düzelme olmaz ise mutlaka servisi arayın. Çok sık karşılaşılan bu arıza durumunda; elektronik kartta, iyonizasyon elektrodunda, ateşleme elektrotlarında veya gaz valfinde sorun olabilir. Arızanın net tespit ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Confeo Premix 05 Arıza Kodu : Alev Kaybı Arızası.

Brülörde alev kaybı yaşandığı zaman bu hata kodu ekranda belirir. Önce birkaç resetleme işlemi uygulayın. Uygulamadan sonra da sorun düzelmezse mutlaka işin uzmanından yardım alın. İyonizasyon elektrodunda, gaz armatöründe veya elektronik kartta problem olabilir. Arızanın net tespit ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Confeo Premix 06 Arıza Kodu : Yüksek Sıcaklık Uyarısı

Kombi Kalorifer sistemi su sıcaklığının 95°C üzerine çıktığını belirtir. Bu bir uyarı kodudur. Cihaz aşırı ısınmaya maruz kalıyor demektir. Uyarı sonrasında cihaza müdahale olmaz ise aşırı sıcaklık kilitlenmesi sorunu yaşanır. Bu arıza durumunda öncelikle kombi altındaki tesisat vanalarını sonrasında kalorifer peteklerinin vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaların açık olması gerekir, kontrol edin ve kapalı ise açın. Kışın en az 2 kalorifer peteği çalışır durumda olmalıdır. Kontroller sonrasında kombiyi reset düğmesine basarak resetleyiniz. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz veya arıza durumu sık sık tekrarlar ise arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Confeo Premix 07 Arıza Kodu : Baca Gazı Aşırı Isınma Uyarısı

Kombi ekranında bu hata kodunu verdiğinde, su sirkülasyonu olmuyorsa, baca çekişi yeterli değilse, baca gazı sensörünün işletme değeri yükseliyor ise bu problem yaşanabilir. Tesisat su basıncı kontrol edilmeli, basınç düşük ise su basılmalıdır. Baca kontrol edilmeli tıkalı ise baca çekişi kuvvetlendirilmelidir. Cihaza birkaç kez reset atılmalıdır. Bu uygulamalardan sonra sorun düzelmez ise mutlaka arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Confeo Premix 11 Arıza Kodu : Yanlış Alev Hatası

Gaz valfi kapalı iken brülörde alev algılanıyorsa eğer bu sorun yaşanır. Bu arıza durumunda servis öncesi kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında arızada eğer düzelme olmaz ise; İyonizasyon elektrodu, gaz valfi ya da anakart sorunu olabilir. Arıza tespiti ve çözümü için mutlaka servis çağımalısınız.

Confeo Premix 12 Arıza Kodu : Kalorifer Gidiş Sensör Arızası

Kalorifer devresi gidiş suyu sensörü arızalı ise, sensör bağlantılarında ya da borularında bir sıkıntı var ise bu sorun yaşanabilir. Arıza tespiti ve onarımı için mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Confeo Premix 13 Arıza Kodu : Baca Gazı Sensör Arızası.

Baca gazı sensöründe, sensör bağlantılarında sorun olabilir. Sensör borularında nemlenme var ise yine bu sorun yaşanabilir. Net tespit ve onarım için işi uzmanına bırakmalı ve mutlaka uzman desteği almalısınız.

Confeo Premix 14 Arıza Kodu : SKS Sensör Arızası.

Harici boyler bağlanan kazanlarda mevcut olan bir parçadır. Kablolarda ya da sensörde sorun olabilir. Tespit ve onarım için uzman yardımı almalısınız.

Confeo Premix 16 Arıza Kodu : Kalorifer Dönüş Sensör Arızası.

Kalorifer dönüş suyu sensöründe sorun olabileceğini belirtir. Yalnız sorunun tek kaynağı sensör olmayabilir. Sensör bağlantılarında sorun olabilir veya borularında nemlenme olabilir. Uzman yardımı almanız gerekir.

Confeo Premix 20 Arıza Kodu :  Gaz Valfi Arızası

Gaz valfi devresinde bir sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda sorun gaz valfi veya elektronik kart ile alakalı olabilir. Arızanın net tespiti ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Confeo Premix 24 Arıza Kodu : Fan hızı arızası.

Fan hızı eğer çalışma limitleri dışına çıktı ise bu sorun yaşanır. Fan ile alakalı ya da elektronik kart ile alakalı sorun yaşanıyor olabilir. Arızanın net tespiti ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Confeo Premix 30 Arıza Kodu : CRC- Uzman parametresi arızası.

Arızanın net tespiti ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Confeo Premix 31 Arıza Kodu : CRC-Güvenlik parametresi arızası.

Arızanın net tespiti ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Confeo Premix 32Arıza Kodu :  Düşük Voltaj Arızası.

Şebeke voltajı 160 V altında ise bu sorun yaşanır. Kombi ya da dairenize gelen voltaj düşük olabilir. Kısa süreliğine cihaza müdahale etmeden beklemelisiniz. Bekleme sonrasında sorun düzelmezse ve dairenize gelen voltaj normal ise kombide sorun oluşmuş demektir. Büyük ihtimalle de arıza durumu elektronik kart ile alakalıdır. Elektronik karta müdahale gerekir. Tamir veya onarım için servis yardımı almalısınız. Müdahale sonrasında yalnız arıza tekrarı yaşanabileceği için önlem amacı ile kombi regülatörü kullanmanız gerekmektedir.

Confeo Premix 34 Arıza Kodu : CRC-BCC-ID arızası.

Yanlış bir BCC takıldığı zaman ya da BCC kazan ile uyumlu olmadığında bu problem yaşanır. Arızanın net tespiti ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Confeo Premix 35 Arıza Kodu : BCC yok arızası.

BCC takılı değilse ya da yerinden çıkarıldı ise bu sorun yaşanır. Yeniden montaj için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Confeo Premix 36 Arıza Kodu : CRC-BCC data arızası.

Arızanın net tespiti ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Confeo Premix 37 Arıza Kodu : Farklı BCC yazılım problemi.

Anakart program yazılımı ile BCC program yazılımının aynı olmadığını belirtir. Arızanın net tespiti ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Confeo Premix 38 Arıza Kodu : Hatalı BCC-ID numarası.

Yanlış bir BCC takıldı ise ya da BCC nin kazan ile uyumu yoksa bu sorun yaşanır. Arızanın net tespiti ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Confeo Premix 39 Arıza Kodu : Yanlış BCC montajı.

BCC montajı yanlış ise ya da BCC sorunu varsa bu arıza kodu ekranda belirir. Tespit ve müdahale için uzman yardımı almalısınız.

Confeo Premix 40 Arıza Kodu :  Düşük Su Basıncı Arızası.

Sıklıkla karşılaşılan bir arıza durumudur. Kalorifer tesisatı su basıncının düşük olduğunu ve tesisata su eklenmesi gerektiğini belirtir. Basınç değerini görüntülemek adına ekranın hemen üstündeki düğmeye bir kez basmalısınız. Kısa süreliğine ekranda basınç değeri görünecektir ve muhtemelen 1 bar altındadır. Confeo Premix model kombinin altında bulunan su doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı 1,5 bara getirmelisiniz. Doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Kombiye su doldurma işleminin videosunu izlemek için tıklayınız.

Confeo Premix 42 Arıza Kodu :  Sirkülasyon Arızası

Kalorifer devresinde su eksikliği olduğunda, devir daim pompasında sorun olduğunda, kabloların yerinden çıktığı durumlarda bu sorun yaşanabilir. Bu durumda önce kombi su basıncına bakın. Basınç düşükse eğer su basma işlemi uygulayın. Basınç normalse veya su basma sonrasında düzelmiyorsa kalorifer devresine ait olan giriş vanasına bakın, kapalı ise açın. Ardından birkaç resetleme işlemi uygulayın. Sorun yine de düzelmiyorsa kullanıcı olarak başka bir müdahalede bulunmayın ve arızanın net tespiti ve çözümü için servis çağırın.

Confeo Premix 50 Arıza Kodu : BCC aktivasyon problemi.

BCC aktivasyon prosedürünün tamamlanmadığı anlamına gelir. Bu sorunda mutlaka servis yardımı almalısınız.

Confeo Premix 52 Arıza Kodu : BCC kopyalama problemi.

BCC aktivasyon prosedürü tamamlanamadığı zaman ekranda bu hata kodu belirir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmayın, arıza tespiti ve onarımı için mutlaka uzman yardımı alın.

Confeo Premix 99 Arıza Kodu : Sistem arızası.

Anakart ile alakalı bir arıza söz konusu olabilir. Cihaz bloke olur ve çalışma yapmaz. Arızanın net tespiti ve onarımı için uzman yardımı almalısınız.