Demirdöküm Nanomix Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Demirdöküm Nanomix kombiDemirdöküm Nanomix model kombilerde arıza durumlarında, ekranda beliren arıza kodlarının anlamları ve kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Demirdöküm kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Nanomix F0 Hata Kodu : Düşük su basıncı hatası
Demirdöküm Nanomix kombi de kalorifer tesisatındaki suyun yetersiz olduğunu belirten arıza kodudur. Demirdöküm Nanomix kombide bu hata kodu yer aldığında kullanıcı olarak kombiye su basmanız gerekmektedir. Kombi altında yer alan doldurma musluğu ile bar değerini 1,5 e getirmeniz gerekir. Bu değere geldiğinde kombi normale dönecektir. Düzelme olmaz ise kombiyi 3 kez daha resetleyebilirsiniz. Sorun hala düzelmediyse, basınç sondası arızalı olabilir. Servis çağırınız.

Nanomix F1 Hata Kodu : Limit termostat hatası
Kombide aşırı ısınma sorunu olduğu zaman ekranda bu hata kodu yer alır. Kombi kendini kilitler ve çalışmaz. Kombinin altındaki tesisat vanalarının ve petek vanalarının açık olduğundan emin olunuz ve kombiyi resetleyiniz. Vanalar açık ve sorun düzelmiyor ise ana eşanjör kireçlenmiş-tıkanmış, sirkülasyon pompası sıkışmış, kalorifer tesisatı tıkalı veya kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Servis çağırınız.

Nanomix F2 Hata Kodu : Kullanım suyu sensör arızası
Sıcak kullanım suyu NTC sensörde sorun olduğunu belirtir. Sensör arızasının yanı sıra; sensör borularında nemlenme veya kablolarda kopma-kısa devre durumu da söz konusu olabilir. Servis çağırınız.

Nanomix F3 Hata Kodu :Tesisat gidiş ve dönüş suyu sıcaklık sensör problemi
Bu arıza durumun da peteklerinizde ısıtma durumu söz konusu olmaz veya az ısıtma yapar. Arızanın onarımı adına yapılması gereken şey sensör değişimi olmaktadır. Bunun yanı sıra sensör kablolarda kopukluk veya kısa devre durumları söz konusu olabiliyorken borularda nemlenme durumu da söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle de net tespitin yerinde yapılması gerekmektedir. Servis çağırınız.

Nanomix F4 Hata Kodu : Ateşleme problemi
Kombinize gaz gelmiyor olabilir, dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakarak kontrol edin. Doğalgaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer kombinizi resetleyin. Resetleme sonrasında sorun düzelmez ise ; anakart, gaz armatörü, ateşleme ve iyonizasyon arızası olabilir. Servis çağırın.

Nanomix F5 Hata Kodu : Baca sıcaklık sensörü sorunu
Kombiye müdahalede bulunmadan servis çağırınız.

Nanomix F6 Hata Kodu :  Dış ortam sensör sorunudur.
Kombide dış hava sensörü var ise dış ortam sıcaklığına göre kombiyi çalıştıramıyor yani sorun var demektir. Dış hava sensörü yoksa da elektrik aksağında problem olabilmektedir. Sorunu net bulmak ve çözümlemek amacı ile servis çağırınız.

Nanomix F8 Hata Kodu : Fan hızının limit dışında olduğu hata kodudur.
Kombide devirli fan sorunu diyebiliriz. Devirli demek dönüş hızı değişiyor demektir. Çoğu kombide aynı hızda çalışma mevcuttur. Devirli fanlar yanma durumuna göre çalışma sağlar. Hızı da düşerek artabilir. O fanların hızının normalinden farklı olduğunu belirten hata kodu olmaktadır. Servis çağırınız.

Nanomix F9 Hata Kodu :  Parametrenin yüklendiği hata kodudur.
Bir süre kadar bekleyin. Ekrandaki hata kodu düzelmez ise birkaç kez resetleme işlemi yapın. Yine de sonuç alamadıysanız mutlaka servis yardımı alın.

Nanomix FF Hata Kodu : Donanım/Topraklama/İşlemci sorunu
Nanomix kombide bu hata kodunun anlamı elektronik kart ya da topraklama sorunu olarak bilinir. Bu sorun yaşanıldığı zaman cihazda çalışma durumu söz konusu olmaz. Elektronik kart arızası olabileceğinden anakart tamir ya da değişim işlemi gerekebilir. Servis Çağırınız.

 

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.