Dizayn Ditroo mix Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Dizayn Ditroo mix Kombi Dizayn Ditroo mix kombilerde meydana gelen arıza durumlarında ekranda beliren arıza kodlarının anlamları ve kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Dizayn kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Ditroomix E1 Arızası : Ateşleme Hatası
İlk olarak yapmanız gereken dairenizde gaz olup olmadığına bakmaktır.  Gaz kesintisi olabilir.  Bunun için ocağınızı yakarak kontrol edebilirsiniz. Tüm gaz vanalarını kontrol edin, vanaların açık olduğundan ve dairenize gaz geldiğinden emin olun. Gaz vanaları açıksa ve dairenize gaz geliyorsa eğer “R” düğmesine basarak kombinizi resetleyin. Resetleme işlemini eğer sorun düzelmezse en fazla 3 kez uygulayabilirsiniz. Ancak maksimum 3 resetleme sonrasında sorun yine de düzelmez, devam ederse servis çağırmanız gerekir. Anakart, gaz armatörü, iyon ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis desteği talebinde bulunabilirsiniz.


Ditromix E2 Arızası : Sirkülasyon Problemi
İlk olarak basınç göstergesine bakarak barın kaçta olduğunu kontrol edin. Bar değeri 1 in altında ise kombi altında yer alan doldurma musluğuyla kombi basıncını yükseltmeniz 1,5 bar değerine getirmeniz gerekir. Bar değeri 1,5 değerindeyse eğer kombi altındaki tesisat boruları üstündeki vanaların ve petek vanalarının kapalı olmadığından emin olun. Vanalar “+” yöne çevrilmiş olmalıdır. Yine de sorun devam eder ve düzelme durumu olmazsa eğer “R” düğmesine basarak kombiyi arka arkaya birkaç kez resetleyin. Resetleme işleminden sonra da arızada değişiklik olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Devir daim pompası, üç yollu vana, sensör, ana eşanjör gibi birçok parçada sorun olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis desteği talebinde bulunabilirsiniz.

Ditroomix E3 Arızası : Atık Gaz Sorunu
Kombi baca atık gaz sisteminde  sorun olduğunu belirtir. Kombide  fan, anakart veya prosestat arızalı olabilir. Baca uzun olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Her iki cihaz çeşidinde kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis desteği talebinde bulunabilirsiniz.


Ditroomix E4 Arızası : Düşük Su Basıncı
Kombi kalorifer tesisatında yeterli suyun olmadığını belirtir. Kombi basınç göstergesine bakacak olursanız basıncın 1 barın altında 0 değerine yakın olduğunu göreceksiniz. Kombi altında monteli durumda doldurma musluğu vardır. Su doldurma musluğunu sola çevirdiğinizde su sesi duyacaksınız ve bar göstergesini takip ettiğinizde artış olacak. Bar göstergesi 1,5 bara  geldiğinde doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Kombi  çalışmaya kaldığı yerden devam edecektir. İşlemi yapamazsanız, işlemi yapmanıza rağmen sorun düzelmese ya da bar göstergesinde herhangi bir artış durumu olmazsa servis yardımı almanız gerekir.


Ditroomix E5 Arızası : Gaz Valfi Arızası
İlk olarak “R” düğmesine basarak kombiyi resetlemelisiniz. Bu işlemi arıza tekrarında en fazla 3 kez uygulayabilirsiniz. Maksimum 3 resetleme işleminden sonra arıza durumunda herhangi bir değişiklik olmazsa kombi gaz valfi arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis desteği talebinde bulunabilirsiniz.


Ditroomix E6 Arızası : Sıcak Su Sensör Hatası
Kombi içinde yer alan kullanım suyu sensörünün arızalı olduğunu belirtir. Ancak bu gibi durumlarda sadece sensörde değil, sensör bağlantılarında da elektronik kartta da sorun görülebilmektedir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis desteği talebinde bulunabilirsiniz.


Ditroomix E7 Arızası : Kalorifer Sensör Hatası
Kalorifer ısıtma suyu sensöründe sorun olabileceğini belirtir. Bu gibi durumlarda ısıtma suyu sensöründe, sensör bağlantılarında veya anakartta sorun olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis desteği talebinde bulunabilirsiniz.


Ditroomix E8 Arızası : Aşırı Isınma Sorunu
Bu arıza durumunda öncelikle tesisat ve kalorifer vanalarını kontrol edin. Yaz-kış kombi hangi konumda olursa olsun kalorifer vanalarının ve tesisat vanalarının her zaman açık olması gerekir. Vanalar kapalıysa açın. Daha sonrasında kombi tesisat basıncını kontrol edin, 1 barın altını gösteriyorsa basıncı doldurma musluğuyla 1,5 bara kadar yükseltin. Sorun devam ederse akabinde kombi panelinde yer alan “R” düğmesine basarak kombiyi resetleyin. Arıza durumunda yine de bir düzelme yani değişiklik olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Kombi içindeki suyun sıcaklığının maksimum değeri aştığını belirten bir arıza durumudur. Bahsedilen işlemleri yapmanıza rağmen sorun düzelmezse eğer; devir daim pompası, ana eşanjör, üç yollu vana, sensör, anakart gibi parçalarda sorun olabilir. Kalorifer filtresinde ya da tesisatında tıkanıklık olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis desteği talebinde bulunabilirsiniz.


Ditroomix EP Arızası :  Ana kontrolörün iç ayar şalterinde sorun var.
Bu arızayla karşılaştığınızda cihaza hiçbir müdahalede bulunmadan direk servis yardımı almalısınız.

Bir cevap yazın