Alarko Seradens Süper Plus Kombi Arıza Kodları

Alarko Seradens Süper Plus KombiAlarko süper seradens kombilerde arıza durumlarında ekranda beliren arıza kodlarının anlamlarını, varsa kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Alarko kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Seradens Süper Plus E01 Arızası  : Ateşleme Sorunu

Gaz vanalarının açık olduğundan,  dairenize ve kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz vanaları açık ve kombinize gaz geliyor ise bir kaç kez resetleme işlemi yapınız.  Kombide sorun hala düzelmiyorsa  anakart, elektrotlar veya gaz valfinde sorun olabilir. Servis çağırınız.

Seradens Süper Plus E02 Arızası :  Limit Termostat Sorunu

Aşırı ısınma  sebebi ile limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumunda kombinizdeki su basıncını kontrol ederek düşük ise su basınız ve kombiyi resetleyiniz. Kombide sorun halen devam ediyorsa, sirkülasyon pompasındaki sıkışma, ana eşanjördeki kireçlenme, kalorifer filtresindeki tıkanma ya da üç yollu vanada oluşan sorundur. Çözüm için servis çağırınız.

Seradens Süper Plus E03 Arızası : Atık Gaz  Sistemi Sorunu

Hava akış sorunu olarak  adlandırılabilir. Atık gaz sisteminde sorun var demektir. Bu anlamda görev alan; fan, anakart ya da prosestat gibi parçalar arızalı olabilir. Baca yerinden çıkmış olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Çözüm için mutlaka servisi arayınız.

Seradens Süper Plus E04 Arızası :  Düşük Su Basınç Sorunu

Seradens kombilerde tesisat su basıncı düşük olduğunda ekranda bu hata kodu yer alır. Bu durumda düşük olan su basıncını yükseltmeniz gerekmektedir. Basıncı yükseltmek için doldurma musluğunu kullanmalısınız. Kombinin sol altındaki mavi veya siyah renkteki doldurma musluğu sola doğru çevirmeli LCD ekrandaki bar değeri 1,5 e gelene kadar su basılmalıdır. İşlem sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı ihmal etmeyin. Sorun düzelir.

Seradens Süper Plus E05 Arızası : Kalorifer Gidiş Suyu Sensör Sorunu

Kalorifer gidiş suyu sensöründe sorun olduğunu belirtir. Sensör dışında kablolarda da sorun olabilmektedir. Servis Çağırınız.

Seradens Süper Plus E06 Arızası :  Kullanım Suyu Sensör Sorunu

Sıcak su sensörü ile alakalı bir arıza durumudur. Sensörün yanı sıra kablolarda sorun olduğu zaman da bu durum yaşanabilmektedir. Servis çağırınız.

Seradens Süper Plus E15 Arızası : Kalorifer Dönüş Suyu Sensör Sorunu

Kalorifer dönüş suyu sensöründe oluşan arızayı belirtir. Bu gibi durumlarda sorunun her daim yerinde görülmesi gerekmektedir. Sorunun tespiti ve çözümü adına mutlaka servis çağırınız.

Seradens Süper Plus E16 Arızası : Fan Sorunu

Fan cihazın hava akışına yardımcı olan en önemli parçadır. Teknik olarak fan sorunlarında cihaz ateşleme yapmaz ve çalışmaz. Fan dışında elektronik kart gibi parçalarda da sorun olabilmektedir. Servis çağırınız.

Seradens Süper Plus E22 Arızası :  Elektronik Kartta Mikro Işlemci Sorunu

Elektronik kartta meydana gelen sorun sebebi ile yaşanan arıza durumudur. Bu durumda elektronik karta müdahale edilmesi gerekir. Elektronik kart bu arıza durumunda tamir de edilir değişimi de yapılır. Servis çağırınız.

Seradens Süper Plus E31 Arızası : Uzaktan Kumanda Sorunu

Uzaktan kumandanın pilini ve kablosunu kontrol edin. Sorun devam ederse Servisi arayın. teknik açıdan servis desteği gerekmektedir.

Seradens Süper Plus E32 Arızası :  Ekran Kartı Sorunu

Ekran kartında oluşan sorunu belirten bir arıza kodudur. Bu durumda yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Teknik açıdan sorunun düzelmesi adına servis yardımı almalısınız.

Seradens Süper Plus E35 Arızası :  Alev Algılama Sorunu

Cihazın alev algılamadığını ve bu sebeple de yanma durumunda bir aksaklık olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sorun düzelmezse servisi arayarak yardım almalısınız.

Seradens Süper Plus E46 Arızası : Basınç Sensör Sorunu

Açma kapama düğmesine birkaç saniye kadar basmalı sistemi yeniden kurmalısınız. Sorun düzelmez de devam ederse teknik açıdan servis müdahalesi gerekmektedir.

Seradens Süper Plus E47 Arızası :Yüksek Su Basınç Sorunu

Sistemdeki su basıncını kontrol etmelisiniz. Basıncın yüksek olduğunu göreceksiniz. Basınç değeri muhtemelen 2,5 ya da 3 barı geçmiş durumdadır. Bu gibi durumlarda teknik açıdan yüksek basıncı düşürmeniz gerekir. Yüksek basıncı düşürmek için tahliye musluğunu açabilir ya da kombinize en yakın kaloriferin havasını alarak basıncı düşürebilirsiniz. Basıncı düşürdüğünüzde sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise cihazı resetlemelisiniz

Seradens Süper Plus E98 Arızası :  Ana Besleme Sorunu

Ana besleme sorunlarında kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden mutlaka servisi arayın.

Seradens Süper Plus E99 Arızası : Güvenlik Sorunu

Ekranda sürekli yanan bir arıza kodudur. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeyiniz.  Servis yardımı almalısınız

Seradens Süper Plus  – – – Arızası :  Ana Güç Kaynağı Sorunu

Ekranda sürekli bu simgenin belirdiği durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahale edilmemelidir. Teknik açıdan uzman yardımı almalısınız.

 

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.