Demirdöküm Vinto Kombi Kullanım Kılavuzu

Demirdöküm Vinto kombi nasıl kullanılır, Demirdöküm Vinto kombi yaz / kış ayarı nasıl yapılır. Demirdöküm vinto kombi don koruma nasıl aktif edilir.

Bursa’da Demirdöküm kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi


Vinto Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma : 
Vinto kombi yaz / kış ayarı  mode tuşu ile yapılmaktadır. Ekranın sağ tarafında bulunan musluk simgesi yanana kadar mode tuşuna basın. Musluk simgesi yeşil ışık olarak yandığında sıcak su konumunu açmış olursunuz. Musluk +,- düğmelerini kullanarak sıcak su ayarı yapabilirsiniz. + ile sıcak su ayarını yükseltebilir – ile sıcak su ayarını düşürebilirsiniz. Ayarlama yaptığınızda ekranda ayarladığınız sıcak su derecesi çıkar. Bu şekilde ideal sıcak su ayarını beklentinize göre ayarlamış olursunuz. Musluğu açtığınızda kombi devreye girer ve suyu kısa sürede ısıtmaya başlar.

Vinto Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma : 
Vinto kombi yaz / kış ayarı  mode tuşu ile yapılmaktadır. Ekranın sağ tarafında en üstte yer alan musluk ve petek simgesi yanana kadar mode tuşuna basın. Bu simgedeki yeşil led yandığında kombi kış konumuna alınmış olur. Petek simgeli +,- düğmelerini kullanarak ısıtma ayarı belirlemeniz gerekir. + ile dereceyi artırabilir – ile dereceyi düşürebilirsiniz. Siz düğmelere bastıkça ekranda derece belirir. Bu şekilde konforunuz olan kalorifer ayarını isteğinize bağlı belirleyebilirsiniz.

Vinto Kombi Don Korumasını Aktif Etme : 
Vinto kombilerde ekranın sağında yer alan kilit ya da çantaya benzer simge “donma koruma fonksiyonu” dur. Mode tuşuna basarak bu fonksiyon yanana kadar bekleyin. Yandığı zaman cihaz donmaya karşı koruma altına alınır. Kış aylarında evde uzun süre bulunmayacağınız zamanlarda, donma riskine karşı kombiyi kapatmak yerine donma koruma fonksiyonuna alabilirsiniz. Böylelikle kombi donmaya karşı kendisini korumaya alacaktır.

Vinto Kombiyi Resetleme : 
Demirdöküm Vinto Kombi Kullanımı sırasında 0/1 konumlu düğmeyi ekranda arıza belirdiği zaman “0” konumuna alın. Bir süre bekleyin yeniden “1” konumuna alın. Bu şekilde kombinizi resetlemiş olursunuz. 

Vinto Kombi Su Basma : 
Vinto kombide düşük su basınç arızası (F21) karşılaşırsanız eğer sol alt tarafta bulunan mavi doldurma musluğu ile kombiye su basmanız gerekir. Su basma işlemini yapamazsanız ya da arıza durumu sıkça yaşanırsa mutlaka servis yardımı alın.

Demirdöküm Vinto Arıza Kodları ve Çözümleri

Bir cevap yazın