Demirdöküm Şofben Arıza ve Çözümleri

Demirdöküm ŞofbenDemirdöküm Şofben Arıza ve Çözümleri hakkındaki yazımızı siz Demirdöküm şofben kullanıcıları için hazırladık. Aşağıdaki bilgiler Demirdöküm C 275 F / C 350 F Hermetik  şofbenler içindir. Diğer şofben modelleri için tıklayınız.

Demirdöküm Şofben çalışmıyor, suyu ısıtmıyor, arızalandı ise servis çağırmadan önce aşağıdaki kontrollerinizi yapınız.

  • Dairenizde elektrik olduğundan ve şofben şalterinin açık olduğundan ( fişinin takılı olduğundan ) emin olunuz.
  • Dairenizde gaz olduğundan emin olunuz. Kontrol için ocağınızı yakarak kontrol ediniz.
  • Şofben gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz.
  • Bacasının yerinden çıkmadığından ve boru ağzını tıkayan poşet, kuş, yaprak vs. olmadığından emin olunuz.
  • Şofbeni resetleyiniz.

Aşağıda Demirdöküm şofben ekranında beliren hata kodlarının anlamlarını ve varsa kullanıcı olarak yapabilceklerinizi sıraladık.

Bursa’da Demirdöküm şofben arızalarının tamiri için Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM’i tercih edebilirsiniz. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68
Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis

Yıldırım ServisOsmangazi ServisKestel ServisGürsu ServisDemirtaş Servis

Demirdöküm Şofben Resetleme

Demirdöküm Şofben Arıza Kodları ve Anlamları

Demirdöküm Şofben Ekranında  Yazı yok : Dairenizde elektrik olduğundan emin olunuz. Şofbenin şalterinin açık olduğundan veya fişinin takılı olduğundan emin olunuz. Dairenizde elektrik var ve fişi takılı ise ana kart arızası olabilir servis çağırınız.

Demirdöküm Şofben suyu açınca devreye girmiyor : Şofben devreye girmiyor ancak ekranında arıza kodu vermiyor ise, Elektrik voltajında sıkıntı olabilir, su akış sensörü arızalı olabilir veya kablolarında temassızlık olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Demirdöküm Şofben F1 Arızası : Aşırı Isınma Sorunu

Şofben aşırı ısınma arızası vermekte. Şofbeni resetleyiniz, resetleme sonrasında düzelmez ise su akış türbininde, emniyet sensöründe arıza olabilir. Şofben eşanjörü aşırı kireçlenmiş olabilir.  arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Demirdöküm Şofben F2 Arızası  : NTC Arızası

Şofben çıkış suyu sıcaklığını ölçen sensörde arıza veya kablolarında temassızlık olabileceğini bildiren hata kodudur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Demirdöküm Şofben F4 Arızası  : Ateşleme Problemi

Dairenizde gaz olduğundan ve şofben gaz vanasının açık olduğundan emin olunuz. Şofbeni resetleyiniz. Resetleme sonrasında düzelme olmuyor ise gaz valfi yada ateşleme sisteminde arıza olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Demirdöküm Şofben F7 Arızası  : Gaz Valfi Geri Besleme Hatası

Şofbeni resetleyiniz. Resetleme sonrasında düzelme olmuyor ise gaz valfi yada anakartta arıza olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Demirdöküm Şofben F5 / F9 Arızası veriyor : Hava Akış Problemi

Şofbenin bacasının yerinden çıkmadığından emin olunuz. Şofben baca borusunun çıkış ağzını poşet, kuş vb. kapatmadığından emin olunuz. Baca sistemi arızasının net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Şofben servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi PETEM olarak şofben servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

 

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.