Demirdöküm Şofben Arıza ve Çözümleri

Aşağıdaki bilgiler Demirdöküm C 275 F / C 350 F Hermetik  şofbenler içindir. Diğer şofben modelleri için tıklayınız.

Demirdöküm Şofben çalışmıyor, suyu ısıtmıyor, arızalandı ise servis çağırmadan önce aşağıdaki kontrollerinizi yapınız. Kontroller sonrası şofbeni şalterinden kapatıp açınız.

  • Dairenizde elektrik olduğundan ve şofben şalterinin açık olduğundan ( fişinin takılı olduğundan ) emin olunuz.
  • Dairenizde gaz olduğundan emin olunuz. Kontrol için ocağınızı yakarak kontrol ediniz.
  • Şofben gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz.
  • Bacasının yerinden çıkmadığından ve boru ağzını tıkayan poşet, kuş, yaprak vs. olmadığından emin olunuz.

PETEM olarak garantili ve uygun fiyatlar ile şofben servis hizmetleri vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Demirdöküm Şofben Arıza Bulma Tablosu

Demirdöküm Şofben Ekranında  Yazı yok : Dairenizde elektrik olduğundan emin olunuz. Şofbenin şalterinin açık olduğundan veya fişinin takılı olduğundan emin olunuz. Dairenizde elektrik var ve fişi takılı ise ana kart arızası olabilir servis çağırınız.

Demirdöküm Şofben suyu açınca devreye girmiyor : Elektrik voltajında sıkıntı olabilir voltaj regülatörü kullanılmalı. Su akış şalteri arızalı olabilir değişmesi gerekli. Servis çağırınız.

Demirdöküm Şofben F1 Arızası veriyor : Aşırı ısınma olabilir. Şofbeni resetleyiniz, resetleme sonrasında düzelmez ise arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Demirdöküm Şofben F4 Arızası veriyor : Dairenizde gaz olduğundan ve şofben gaz vanasının açık olduğundan emin olunuz. Gaz valfi yada ateşleme sisteminde arıza olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Demirdöküm Şofben F5 Arızası veriyor : Şofbenin bacasının yerinden çıkmadığından emin olunuz. Şofben baca borusunun çıkış ağzını poşet, kuş vb. kapatmadığından emin olunuz. Baca sistemi arızasının net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Şofben servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi PETEM olarak şofben servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

İstanbul – Ankara – İzmir – Bursa 

PETEM Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

 

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Demirdöküm Şofben Resetleme