Chaffoteaux ALIXIA Kombi Arıza ve Çözümleri

Airfel firması tarafından ithal edilen Chaffoteaux Alıxıa model hermetik kombilerde karşılaşılan arıza durumlarında, kombilerde ekran olmadığı için arıza kodları LED lerin yanma durumlarına göre belirlenmektedir. Hata kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki bilgileri sizler için hazırladık.

Bursa’da Chaffoteaux kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Chaffoteaux Alixia 90 LED i Yanıyor : Aşırı Isınma

Kombi panelinde, alev üzerine X işareti olan LED de kırmızı şekilde sabit yanar. Kullanıcı olarak öncelikle tesisat ve petek vanalarını kontrol ederek, kapalı olan vanaları açın. Daha sonra kombiyi R düğmesine bir kez basarak resetleyin. Arıza düzelmiyorsa resetleme işlemini birkaç kez daha uygulayın. Yine de arıza durumunda düzelme olmuyorsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Aşırı sıcaklık sorunlarında; ana eşanjör, üç yollu vana, devir daim motoru gibi parçalarda sorun olabileceği gibi kalorifer tesisatında veya filtresinde tıkanma durumları da olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Chaffoteaux Alıxıa 40 ve 50 LED leri Yanıp Sönüyor : Düşük Su Basıncı
Kombi panelinde,  baca simgeli sarı LED de yanıp söner veya Alev üzerine X işareti olan kırmızı LED sabit yanar.  Kombi tesisatındaki suyun yetersiz olduğunu belirtir. Basınç göstergesini kontrol ederseniz 1 barın altında olduğunu görürsünüz. Kombi altında yer alan doldurma musluğu ile kombiye 1,5 bara kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Su basma işlem sonrası arıza durumu devam ediyorsa eğer su basınç sondası arızalanmış olabilir. Arızanın çözümü için servis çağırmanız gerekir.

Chaffoteaux Alixia 80 LED i Yanıp Sönüyor :  Ana PCB sorunu.
Kombi panelinde, alev üzerine X işareti olan kırmızı LED sabit yanar. Bu arıza durumu anakart yani kombi elektronik kart arızası olarak belirtilebilir. Kombi bu durumda kendini kilitler ve hiçbir konumda çalışma yapmaz. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Chaffoteaux Alixia Alev Üzerine X İşareti Olan Kırmızı LED Yanıyor :  Ateşleme arızası.
Kombi brülöründe yanma olmadığını belirtir. Öncelikle konutunuzda gaz kesintisi olup olmadığına bakın veya gaz vanalarını kontrol edin. Konut içinde gaz varsa ve kombiye gaz geliyorsa R düğmesine uzun süre basılı tutarak kombiye reset atın. Resetleme işlemini arıza düzelmezse eğer birkaç kez daha uygulayın. Uygulamalar neticesinde yine de bir sonuç alamıyorsanız parçalarda sorun olabileceği için servis yardımı almanız gerekir. Bu sorunda muhtemel arıza durumları; elektrotlar, gaz valfi ya da anakarttır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Chaffoteaux Alixia Baca Simgeli Sarı LED Yanıyor : Atık gaz tahliye sorunu.
Çözüm Bu model kombiler hermetik olduğundan bu sorun yaşandığında kombi ya atık gazı dışarı tahliye edemiyordur ya da çalışmak için gereken temiz havayı alamıyordur. Hermetik kombiler fanla çalışır. Fan dışarıdan temiz havayı alır, yanma sonrası atık gazı dışarı gönderir. Bu arıza durumu yaşanıyorsa eğer; fan, fanın bekçisi olan prosestat veya parçaların çalışmak için voltaj aldığı elektronik kart arızalı olabilir. Baca ebatı uygun değilse (mesela uzatma işlemi yapıldıysa) veya baca yerinden çıktıysa yine bu sorun yaşanabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.