Chaffoteaux Talia Green kombi arıza ve çözümü

Chaffoteaux Talia Green 101 arıza kodu :
Aşırı ısınma hatası, reset ışığı yanar. Kullanıcı olarak öncelikle tesisat ve petek vanalarını kontrol ederek, kapalı olan vanaları açın. Daha sonra kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise; Limit termostat, kalorifer filtresi, sirkülasyon pompası, sensörler ve elektronik kart arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Chaffoteaux Talia Green 102 arıza kodu :
Hava basınç prosestetı hatası, Hava basınç prosestatı veya fan arızalanmış olabilir.  Kombiyi resetleseniz de büyük ihtimal ile arıza durumunda düzelme olmaz. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Chaffoteaux Talia Green 103 veya 104 arıza kodu :
Chaffoteaux kombi sirkülasyon arızası veya düşük su basıncı. Kullanıcı olarak öncelikle su basıncını kontrol ediniz. Basınç göstergesi 1 barın altındaysa, su doldurma musluğu yardımıyla basıncı 1,5 bara kadar yükseltiniz. Su basıncı 1,5 barda olmasına rağmen arıza durumunda düzelme olmaz ise. Kombinin su basınç sondası, sirkilasyon  pompası, dönüş suyu sensörü, kalorifer filtresi ve sistem havası kontrol edilmelidir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.