Buderus Logamax U042 Kombi Resetleme

Buderus Logamax U042 model kombi nasıl resetleniz hakkındaki yazımızı siz Buderus kombi kullanıcıları için hazırladık.

Buderus kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0542 360 66 16
Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis

Buderus Logamax U042 Kombi
Buderus Logamax U042 Kombi Resetleme

Buderus Logamax U042 model kombinizde arıza durumunda, arızadan çıkarmak için önce resetlemeniz gerekir. Panel üzerinde ekranın hemen sağ alt kısmında ‘reset’ yazan bir düğme bulunur. Düğmeye bastığınız zaman kombi resetlenmiş olur. Resetleme işlemi sonrasında arıza düzelmez ise aşağıdaki kontrolleri yaptıktan sonra bir kaç kez daha resetleme uygulaması yapabilirsiniz. Sorun yinede düzelme ise servis yardımı almalısınız.

Buderus Logamax U042 Arıza ve Çözümleri

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar 

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın