Buderus Logamax Plus GB 072 Kombi Resetleme

Buderus Logamax Plus GB 072 KombiBuderus Logamax Plus GB 072 model kombi nasıl resetleniz hakkındaki yazımızı siz Buderus kombi kullanıcıları için hazırladık.

Buderus kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0542 360 66 16
Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis

Kombinizde arıza durumu olduğunda Buderus Logamax Plus GB 072 model kombide resetleme işlemi ‘reset’ yazan düğmeye basarak yapılır. Düğmeye bir kez basmanız yeterlidir ve kombi  resetlenmiş olur. Resetleme işleminden sonra arızadurumunda düzelme olmuyor ise aşağğıdaki kontrolleri yaparak kombiyi bir kaç kez daha resetleyebilirsiniz. Kombi yine de arızadan çıkmaz ise servisi arayarak yardım almalısınız.

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar : .

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın