Buderus Logamax U042 Arıza ve Çözümleri

Aşağıda yer alan bilgiler Buderus Logamax U042 model kombilerde meydana gelen arıza kodları ve anlamlarıdır. Buderus Logamax U042 model kombilerde ekran yoktur. Arıza durumunu yanıp sönen LED ler ile belirtilmektedir. Arıza durumlarının anlamları ve çözüm yolları ile ilgili yazımız aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

 

Buderus Logamax 40°C LED’i Yanıp Sönüyor :  Düşük Su Basıncı veya Aşırı Isınma
Kullanıcı olarak öncelikle kombi su basıncını kontrol edin. Basınç değeri 1 barın altını gösteriyor ise tesisata kombi altında monteli durumda olan doldurma musluğu yardımı ile basınç 1,5 bar olana kadar su basmalısınız. Kombiye su basmanıza karşın arızada düzelme olmazsa veya su basıncı ideal seviyedeyse kombide aşırı ısınma sorunu olabilir. Bu durumda cihaz petek konumunda ise en az 3 petek vanası açık olmalıdır. Kombi altındaki borular üzerindeki vanalar açık olmalıdır. Yine de sorunda düzelme olmuyorsa uzman yardımı almak gerekir. Ana eşanjör, pompa, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Kalorifer tesisatı tıkalı ve kalorifer filtresinde tıkanıklık olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Tüm şehirlerde kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Buderus Logamax 50°C LED’i Yanıp Sönüyor : Alev Yok
Kombi ateşleme devresinde sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman öncelikle dairenizde gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Ocağınız doğalgazlı ise ocağınızı yakarak kontrol edebilirsiniz. Ocak çalışır durumda ise dkombi gaz giriş vanasını kontrol ediniz kapalı ise açınız. Kombiye birkaç defa reset atın. Arıza durumu hala devam ediyorsa; Anakart, gaz armatörü, elektrotlarda sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Buderus Logamax 60°C LED’i Yanıp Sönüyor :  Prosestat işletme sırasında açılıyor.
Kombi diferansiyel basınç şalteri ya da hava akış kontrol sensörü olarak bilinen prosestatın işletim sırasında açıldığını belirten bir arıza durumudur. Prosestat veya elektronik kart gibi parçalarda sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Tüm şehirlerde kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Buderus Logamax 70°C LED’i Yanıp Sönüyor :  Prosestat ateşleme sırasında devreye girmiyor.

Kombi ateşleme devresinde yani sıcak su talebi olduğunda prosestatın çalışması gerektiği yerde çalışmadığını yani devreye girmediğini belirtir. Bu durumda sorun prosestat, fan veya elektronik kartta olabilir. Baca sorunu da olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Tüm şehirlerde kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Buderus Logamax 80°C LED’i Yanıp Sönüyor : Fan motoru devir hızını sağlayamıyor.
Devirli fan hızında sorun olabileceğini belirten bu arıza durumunun birçok sebebi bulunmaktadır. Fan arızalı olabilir, elektronik kartta problem olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

PETEM Teknik Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.