Baymak Dolcevita Kombi Resetleme

Baymak dolcevita kombiler de arıza durumunda kombiyi resetlemek gerekir.  Baymak Dolcevita kombi nasıl resetlenir, hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.baymak dolcevita kombi

Bursa’da Baymak kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baymak kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz, uzman teknisyenlerimiz sorunun nedenini bir an önce tespit ederek çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Baymak Dolcevita model kombi arızaya geçtiği zaman resetleme uygulaması yapmak için panelin alt orta kısmında yer alan ‘Reset’  düğmesine basmanız gerekir.

Arızanın düzelmemesi halinde ( aşağıda bahsedeceğimiz kontrolleri yaptıktan sonra ) resetleme işlemini en fazla 3 kez tekrarlayınız. Sorun düzelmezse servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Baymak Dolcevita Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Baymak Dolcevita Felice Arıza ve Çözümleri

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar :

Kombinize ve ocağınıza doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize bağlı gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın