Baymak Baxi Luna3 Avant Kullanım Kılavuzu

Baymak Baxi Luna3 Kombi nasıl Kullanılır, Baymak Baxi Luna3 Kombi nasıl çalışır, Baymak Baxi Luna3 Kombi sıcak su ayarı ve kalorifer ayarı nasıl yapılır.

Baymak Baxi Luna 3 Kullanımı

Musluk simgeli düğmeler (+ -) : Kullanım suyu sıcaklık ayar düğmeleri
R harfli düğme : Reset düğmesi
P harfli düğme : Eco/comfort fonksiyon ayar düğmesi
Kalorifer simgeli düğmeler (+ -) : Merkezi ısıtma sıcaklık ayar düğmeleri
On/off düğmesi : Açma-kapama/çalışma mod seçim düğmesi

Ekranda Beliren Simgelerin Anlamları :
Musluk simgesi : Kullanım suyu çalışma modu
Petek simgesi : Merkezi ısıtma çalışma modu
Eco sembolü : Eco fonksiyonu aktif
Üçgen içinde ünlem işaretli simge : Jenerik hatası
Kap içinde aşağıya doğru ok işareti: Düşük su basınç uyarısı
R İşareti : Kombinin resetlenmesi gerekiyor.
Alev simgesi : Kombide Alev Oluşumu

Kombiyi Yaz Modunda Çalıştırma :
Açma-kapama/mod seçim düğmesine ekranda sadece musluk sembolü görünene kadar basın. Musluk sembolünü gördüğünüzde cihaz yaz konumunda çalışmaya hazır demektir. Bu konumda yalnızca sıcak su alabilirsiniz. Kombi kalorifer peteklerini ısıtma yapmaz.
Sıcak su ayarı yapmak için musluk simgeli + – düğmelerini kullanarak dereceyi istediğiniz ayara getiriniz. Ayarladığınız sıcaklık derecesi düğmelere bastığınıda kısa süreliğine görünür, birkaç saniye sonra ekranda mevcut su sıcaklığı görüntülenmeye başlar.

Kombiyi Kış Modunda Çalıştırma :
Açma-kapama/mod seçim düğmesine ekranda kalorifer ve musluk sembolü birlikte görünene kadar basılı tutun. Bu sembolleri gördüğünüzde cihaz kış moduna geçmiş demektir. Bu modda kombi hem ısıtma yapar hemde musluklara sıcak su verir.
Kombiyi kış moduna aldıktan sonra panelde bulunan kalorifer simgeli +,- (4) düğmelerini kullanarak ısıtma ayarı belirleyebilirsiniz. Düğmelere bastıkça ekranda ayarladığınız dereceyi görüntülersiniz. Talep ettiğiniz ısı ayarını seçtiğinizde yani düğmeleri kullanmadığınızda birkaç saniye sonra ekranda çıkış suyu sıcaklık değeri görüntülenecektir. Beklentinize göre ısı derecesini düşürebilir ya da yükseltebilirsiniz.

Kombiyi Sadece Isıtmada Kullanma :
Baymak Baxi Luna 3 / Luna Avant Kombi Kullanımı sırasında yalnızca kaloriferler ısınsın istiyorsanız bunun için açma-kapama/konum seçme düğmesine ekranda sadece kalorifer sembolünü görene kadar basmalısınız. Daha sonra kalorifer simgeli + – düğmeleri ile sıcaklık ayarı yapabilirsiniz. Kombi bu konumda sıcak su konumunu devre dışı bırakır ve sadece ısıtma sağlar.

P Düğmesi :
P düğmesi kombide eco/comfort fonksiyon seçimi için kullanılmaktadır. Eco mod ekonomik çalışmadır. Tasarruflu kullanım için denilebilir. Comfort mod ise daha konforlu kullanımdır. Düğmeye bastığınızda ekranda eco veya comfort yazar bu şekilde talep ettiğiniz fonksiyonu seçebilirsiniz. Prensip olarak kombiyi ilk açtığınızda Conford modunda, daireniz ısındıktan sonra ise eco modda kullanabilirsiniz.

Baymak Luna Avant Yoğuşmalı Kombi Arıza Kodları

Bir cevap yazın

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara