Demirdöküm İsofast Kombi Arıza ve Çözümleri

demirdöküm isofast kombiDemirdöküm İsofast kombi arıza kodlarının anlamları, Demirdöküm İsofast kombi çalışmıyor, Demirdöküm isofast kombi arıza, çözüm.

Kombiler Arıza durumunda genellikle ekranında arıza kodu ile uyarı verirler. Demirdöküm İsofast Kombi Arıza ve Çözümleri hakkındaki makalemiz aşağıdadır.

Bursa’da  Demirdöküm kombi arızalarının tamirinde hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz sorunun nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Demirdöküm Isofast F02 Arıza Kodu : Hava Akış Sorunu.

İsofast kombiler hermetik ve bacalı olabileceği için hava akış sorununda arızalı parçalar cihazın çeşidine göre değişmektedir. Demirdöküm İsofast hermetik model kombilerde hava akış sorunu yaşanıyor ise; fan, anakart, prosestat gibi parçalarda sorun olabilir. İsofast bacalı kombilerde hava akış sorunu yaşanıyor ise; baca sensörü arızalı olabilir, baca çekmiyor veya tıkalı olabilir. Bu durumda cihaz arızadan 15 dakika sonra otomatik resetlenir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz işlem bulunmaz. Uzman yardımı almalısınız.

Demirdöküm İsofast F03 Arıza Kodu :  Hava Akış Sorunu Tekrarı.

Kombi 2  saat içinde hava akış sorununu tekrar ettiğinde yani soruna herhangi bir müdahalede bulunulmadığında ekranda bu hata kodu belirir. Hava akış sorununda sıralanan parçalarda sorun olabileceğinden işi uzmanına bırakmalı ve mutlaka  Servis yardımı almalısınız.

Demirdöküm İsofast F04 Arıza Kodu :  Gaz Veya Alev Hissedilemiyor.

Kombinin ateşleme yapamadığını belirten ve genelde sıkça karşılaşılan bir sorundur. Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda önce konutunuzda gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Bu sebeple de gaz vanalarını kontrol edip açık olduğundan emin olmalısınız. Kapalı ise vanaları mutlaka açmalısınız. Dairenizde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden eminseniz servis öncesi resetleme işlemi uygulamalısınız. Maksimum 3 kez resetleme işlemi uygulamalısınız. Arıza durumu yine de devam ediyor ise; gaz valfi, iyon ve ateşleme çubuğu (elektrotlar), elektronik kart arızalı olabilir. Tespit ve müdahale için mutlaka Servisi  arayın.

Demirdöküm İsofast F05 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Sorunu

Kombi tesisatında dolaşan suyun sıcaklığının yüksek olduğunu ve bu sebeple de limit termostatın devreye girdiğini belirten arıza durumudur. Limit termostat emniyet termostatı olarak da bilinir ve aşırı ısınma durumlarında cihazı bloke ederek korumaya alır. Bu durumun yaşanılması birçok sebebe bağlıdır. Fakat öncesinde cihaz kalorifer konumunda çalışmakta ise kaloriferlerin açık olduğundan yani vanalarının açık durumda olduğundan emin olmalısınız. Kalorifer vanaları açık durumda ise kombiye reset atmalısınız. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmazsa eğer mutlaka uzman yardımı almalısınız. Aşırı ısınma sorununun sebepleri arasında; ana eşanjördeki kireçlenmeye veya tıkanma durumu, üç yollu vana arızası, kalorifer filtresinde veya tesisatında tıkanma, pompada sıkışma gibi durumlar olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için mutlaka uzman yardımı alınız.

Demirdöküm İsofast F06 Arıza Kodu :  Kalorifer Devresi Sensörü Arızası.

Kalorifer Ntc sensör sorunu olarak da adlandırdığımız bu arıza durumunda kalorifer sensörünün yanı sıra, sensör kablolarında ve borularında da sorun olabilmektedir. Tespitin yapılması ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka servisi arayın.

Demirdöküm İsofast F07 Arıza Kodu :  Sıcak Su Devresi Sensörü Arızası.

Sıcak su sensör sorunu olarak bilinen arıza kodudur. Bu durumda sorun sıcak su sensöründe, sensör borularında veya kablolarında olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

Demirdöküm İsofast F08 Arıza Kodu : Kalorifer Sensörü Arızası.

Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan servisi aramalı yardım almalısınız. Sensörde, kablolarında veya borularda problem olabilir.

Demirdöküm İsofast F09 Arıza Kodu :  Su Basınç Sensörü Arızası.

Kombide suyun basıncını ölçme görevinde olan su basınç sensöründe sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu sorun yaşanıyor ise kombi suyun basıncını ölçemiyor ve bu sebeple de doğru bir ölçüm göstermiyor demektir. Parça değişimi adına servisi aramalısınız.

Demirdöküm İsofast F12 Arıza Kodu :  Gösterge Kartı Veya Uzaktan Kumanda Panelinde Sorun.

Kombinin ekran kartında sorun olduğunu veya uzaktan kumanda panelinde arıza olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu gibi durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan servisi aramalı ve yardım talep etmelisiniz

Demirdöküm İsofast F13 Arıza Kodu : Anakart Arızası.

İsofast kombide böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman cihaz çalışma yapmaz. Direk bloke durumda olur. Sorunun çözümlenmedi amacı ile birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında da arıza durumu devam etmekte ise bu durumda başka bir müdahalede bulunmadan mutlaka uzman yardımı almalısınız. Sorun anakart tamiri veya değişim uygulaması ile çözümlenecektir.

Demirdöküm İsofast F14 Arıza Kodu :  Kalorifer Çıkış Sıcaklığı Maksimum Limit Üzerinde.

Kalorifer çıkış sıcaklığının 95°C nin üstüne çıktığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz ve vanaların açık olduğundan emin olmalısınız. Daire içinde en az 3 kalorifer vanası açık olsun ve kaloriferler kullanılır durumda olsun. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise birkaç resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrasında da sorunda düzelme olmadı ise bu durumda mutlaka uzman yardımı almalısınız. Birçok sebeple bu sorun yaşanıyor olabilir ve ancak yerinde görülüp tespit yapılır ise net bilgiler sunularak gereken müdahale sağlanabilir.

Demirdöküm İsofast F15 Arıza Kodu :  3 yollu vana motoru Arızası

Gaz mekanizması steps motorunda sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Parçaya müdahale edilmesi açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Demirdöküm İsofast F16 Arıza Kodu :  Gaz Emniyet Valfi Sorunu.

İsofast kombide bulunan gaz valfinin üzerindeki emniyet valfinde sorun olabileceğini belirten arıza durumudur. Bu sorunda teknik açıdan yardımları Demirdöküm Servisi ekiplerinden alabilirsiniz.

Demirdöküm İsofast F17 Arıza Kodu :  Gerilimin 170 V Değerinden Az Olduğunu Belirtir.

Düşük voltaj problemi olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda cihaz otomatik resetlenir. Bu yüzden herhangi bir müdahalede bulunmadan bir süre kadar voltajların düzelmesi beklenmelidir. Uzun süre bekleme sonucunda sonuç değişmiyorsa eğer bu durumda muhtemelen İsofast kombinin anakartı yanmış veya hasar görmüş olabilir. Bu durumda anakarta müdahale edildiğinde sorun çözümlenir. Fakat sorunun yeniden tekrar etme olasılığı da bulunmaktadır. Bu durum için mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

Demirdöküm İsofast F20 Arıza Kodu :  İletişim Sorunudur.

Elektronik kart ile ekran kartı arasında iletişim kopukluğu olduğunu veya iletişim sağlanamadığını belirten arıza kodudur. Arıza öncesinde ekran kartına müdahale edildi ise yanlış montaj sağlanmış olabilir. Herhangi bir müdahale söz konusu olmadı ise muhtemelen anakart arızalı olabilir. Net tespit ve çözüm için Demirdöküm Kombi Servisi’nden yardım almalısınız.

Demirdöküm İsofast F21 Arıza Kodu :  Düşük Su Basınç Problemi.

Kombi kalorifer tesisatı  su basıncının düşük olduğunu ve tesisata su basılması gerektiğini belirten arıza kodudur. Sıklıkla karşılaşılabilir. Kombiye su basmanız gerekir. İsofast kombi altındaki mavi veya siyah doldurma musluğunu sola çevirerek ekrandaki hata kodu silinene kadar su basmalısınız. Ekrandaki hata kodu silindiğinde doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Sorun düzelecektir. İşlemi yapamadığınız veya yapmanıza karşın sorunun devam ettiği durumlarda mutlaka uzman yardımı alın.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek cihazınızın bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.