Baymak Luna Avant Yoğuşmalı Kombi Arıza Kodları

baymak luna avant kombiBaymak Luna 3 Avant Yoğuşmalı Kombilerde meydana gelen arıza durumlarında ekranda beliren arıza kodlarının  anlamları ve servis çağırmadan önce kullanızı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

E01 Arıza Kodu:  Gaz beslemesi – kombi blokaj arızası.

Kombinizin yanında bulunan gaz vananızı kontrol ediniz ( vana kolu boruya paralel ise açıktır ) açık ise gaz sayacınızın yanında bulunan gaz vanasını ve bina girişindeki doğalgaz vanasını kontrol ediniz. Binanızda gaz olup olmadığını kontrol ediniz ( Ocağınızı açarak gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz ) Dijital ekran üzerindeki Resetleme  düğmesine “R” en az 2 saniye süreyle basınız. Düzelmezse  bu işlemi 3 defa tekrarlayınız.  Düzelmez yahut sık sık tekrarlarsa arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanız gerekir.

Bursa’da kombi arızalarının tamirinde hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz sorunun nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi

📞 0545 360 66 16
📞 0224 361 63 68

kombi servis garantisi

E02 Arıza Kodu: Emniyet termostat sensörü arızası.

Kombiyi kapatın ve yaklaşık 5 dakika bekleyin. Dijital ekran üzerindeki Reset düğmesine “R” en az 2 saniye süreyle basınız. Düzelmez veya sık sık tekrarlarsa servis çağırınız.

E03 Arıza Kodu: Baca sensörü arızası.

Dijital ekran üzerindeki Reset düğmesine “R” en az 2 saniye süreyle basınız. Arıza durumunda düzelme olmaz veya sık sık tekrarlarsa arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırınız.

E04 Arıza Kodu: Geçici alev kaybı güvenlik arızası.

Dijital ekran üzerindeki Reset düğmesine “R” en az 2 saniye süreyle basınız. Düzelmez veya sık sık tekrarlarsa servis çağırınız.

E05 Arıza Kodu: Isıtma devresi NTC sensör arızası.

Dijital ekran üzerindeki Reset düğmesine “R” en az 2 saniye süreyle basınız. Düzelmez veya sık sık tekrarlarsa arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırınız.

E06 Arıza Kodu: Kullanım suyu devresi NTC sensör arızası.

Dijital ekran üzerindeki Reset düğmesine “R” en az 2 saniye süreyle basınız. Düzelmez veya sık sık tekrarlarsa arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırınız.

E10 Arıza Kodu: Düşük su basıncı emniyet arızası.

Sistemdeki su basıncının uygun değerde olup olmadığını kontrol edin. Kombinizin su basıncı  1,5 ile 2,0 bar arasında olması gerekir. ( Kombinin sağ altında monteli olan kırmızı doldurma musluğunu sola çevirmeli bar göstergesi 1,5 e gelene kadar su basılmalıdır. )

E25 Arıza Kodu: Maximum sıcaklık uyarısı.

Kalorifer tesisat vanaları ile petek vanalarını kontrol edebilirsiniz.  En az iki peteğin vanaları açık olmalıdır. Kombinin altındaki vanalar açık olmalıdır. ( vana kolları boruya paralel ise açıktır ) Vanalar açık ve sorun düzelmiyorsa servis müdahalesi gerekir. Pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör ya da üç yollu vanada sorun olabilir. Kalorifer filtresinin tıkanması ya da tesisatta tıkanma olması halinde de bu problem yaşanabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırınız.

E35 Arıza Kodu: Alev oluşumu arızası.

Kombinizin yanında bulunan gaz vananızı kontrol ediniz ( vana kolu boruya paralel ise açıktır ) açık ise gaz sayacınızın yanında bulunan gaz vanasını ve bina girişindeki doğalgaz vanasını kontrol ediniz. Binanızda gaz olup olmadığını kontrol ediniz ( Ocağınızı açarak gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz ) Dijital ekran üzerindeki Resetleme  düğmesine “R” en az 2 saniye süreyle basınız. Düzelmezse  bu işlemi 3 defa tekrarlayınız. Sorunda düzelme olmazsa eğer anakart, gaz grubu ya da iyonizasyon elektrodun da problem olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırınız.

E80 Arıza Kodu: Devresel kontrol sistemi arızası.

Kullanıcı olarak yapılabilecek bir şey yoktur. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırınız.

E97 Arıza Kodu: Voltaj Hatası

Voltaj sorunu diyebiliriz. Kombiye gelen voltaj dengesiz olabilir. Bir süre beklemeli ve bu süre zarfında cihaza müdahalede bulunmamalısınız. Yalnız bekleme neticesinde sonuç aynı ise yani arıza devam etmekte ise voltaj dalgalanmaları sebebi ile elektronik kart zarar görmüş olabilir. Servis Çağırmanız gerekebilir.  Yeniden aynı sorunu yaşamamak amacı ile mutlaka Kombi Regülatörü cihazı kullanın.

E98 Arıza Kodu: Ana kart sorunu. Servis Çağırınız.

E99 Arıza Kodu: Ana kart sorunu. Servis Çağırınız.

İlgili aramalar : Baymak Kombi Arıza Kodları Bursa, Bursa  Baymak Luna Arıza Kodları, Baymak Arıza İşaretleri, Baymak Yoğuşmalı Kombi Arıza Kodları, Baymak Kombi e01 arıza kodu, Baymak Kombi e02 arıza kodu, Baymak Kombi e03 arıza kodu, Baymak Kombi e04 arıza kodu, Baymak Kombi e05 arıza kodu, Baymak Kombi e06 arıza kodu, Baymak Kombi e10 arıza kodu, Baymak Kombi e25 arıza kodu,  Baymak Luna Avant e01 arıza kodu, Baymak Luna Avant e02 arıza kodu, Baymak Luna Avant e03 arıza kodu, Baymak Luna Avant e04 arıza kodu, Baymak Luna Avant e05 arıza kodu, Baymak Luna Avant e06 arıza kodu, Baymak Luna Avant e10 arıza kodu, Bursa Baymak Arıza, Baymak Luna Arıza Bursa