Termoteknik Termo Stel Kombi Arıza ve çözümleri

Termoteknik Termostel kombilerde meydana gelen arızalar, ekranda çıkan arıza kodları ve anlamları, arıza durumunda kullanıcıların yapabilecekleri hakkındaki makalemizi sizler için hazırladık.

Bursa’da Termoteknik kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Termostel Kombi FF Arıza Kodu :  Donanım/topraklama/işlemci sorunu.
Servis öncesi “R” düğmesine basarak kombinizi resetleyin. Resetleme işlemi bir sonuç getirmiyorsa kombi bağlantılarında veya elektronik kartında sorun olabilme ihtimali yüksektir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Termostel Kombi F0 Arıza Kodu :  Düşük Su Basıncı
Kombi kalorifer tesisatı su basıncının 1 bar altına düştüğünü 0 değerine yakın olduğunu belirtir. Kombi altında bulunan su doldurma vanası ile kombi basıncını yükseltmeli ve basıncı 1 ile 2 bar arasına getirmelisiniz. Su basma işleminden sonra doldurma musluğunu kapatmayı unutmayınız. Su doldurma işlemi sonrası arızada düzelme olmaz ise veya F0 arıza durumu çok sık tekrarlar ise arızanın çözümü için servis çağırınız.

Termostel Kombi F1 Arıza Kodu : Aşırı ısınma sorunu.
Termo stel kombi f1 arızası durumunda önce kombinin su basıncını kontrol ederek 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olun. 1 bar altındaysa kombiye su doldurma musluğu yardımıyla su basın. Kombinin altındaki kalorifer vanalarına bakarak açık olduğundan emin olun. En az 2 kalorifer peteğinin vanaları açık durumda olduğundan emin olun. Sonra kombi panelindeki “R” düğmesine basarak kombiyi resetleyin. Arıza durumunda düzelme olmaz ise çözümü için servis çağırmalısınız.

Termostel Kombi F2 Arıza Kodu : Kullanım suyu sensör arızası.
Termostel kombide sıcak su NTC sensörünün arızalı olabileceğini, kablolarında açık ya da kısa devre olabileceğini belirtir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Termotel Kombi F3 Arıza Kodu :  Kalorifer gidiş-dönüş suyu sensör arızası.
Kombi kalorifer gidiş veya dönüş suyu NTC sensörünün arızalı olabileceğini, sensör kablolarında açık ya da kısa devre olabileceğini belirten arıza kodudur. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.

Termostel Kombi F4 Arıza Kodu :  İyonizasyon Arızası
Termostel kombi f4 arıza kodu veriyor ise arızanın çözümü için öncelikle dairenizde gaz olduğundan ve kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Dairenizde gaz var ve kombi gaz giriş vanası açık ise,  “R” düğmesine basarak kombiye reset atmalısınız. Arıza devam ederse resetleme işlemini birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. Arıza durumunda yine bir değişiklik olmuyorsa; anakart, elektrotlar veya gaz grubu arızalı olabileceğinden arızanın teşhisi ve net çözümü için servis çağırmalısınız.

Termostel Kombi F5 Arıza Kodu :  Baca sıcaklık sensörü kısa devre ya da açık devre sorunu.
Kombi baca sıcaklık sensöründe ya da sensör bağlantılarında sorun olabileceğini belirten uyarı kodudur. Arızanın teşhis edilerek onarılması için servis yardımı almanız gerekir.

Termostel Kombi F8 Arıza Kodu : Fan hız aralığı dışına çıkmış.
Çözüm Fan hızının olması gerekenden yüksek olduğunu belirtir. Bu durumda sadece fan değil anakart gibi parçalarda da sorun olabilir. Arızanın tespit edilerek çözümlenmesi için servis çağırmanız gerekir.

Termostel Kombi F6 Arıza Kodu :  Dış hava sensörü kısa devre ya da açık devre sorunu.
Her Termotel kombide olmasa da bazı kombilerde dış ortam sıcaklığına göre kombiyi çalıştırmakta olan dış hava sensörü bulunmaktadır. Kombinizde dış hava sensörü varsa eğer arızalı olabilir ya da bağlantısında sorun olabilir. Kombinizde dış hava sensörü yoksa bu durumda elektrik aksağında sorun olabilir. Her iki durumda da arızanın çözümü için servis yardımı almalısınız.

Termotel Kombi F9 Arıza Kodu :  Parametreler programlanmış.
Kombi parametre ayarlarına geçmiş olabilirsiniz. Önce “R” düğmesine basarak kombiye reset atın. Düzelme olmazsa, arızanın çözümü için servis çağırmanızı öneririz.