Sanica Combo Arıza Kodları ve Çözümleri

Sanica Combo arıza kodları ve çözümleri hakkındaki yazımızı siz Sanica kombi kullanıcıları için hazırladık.

Bursa’da Sanica kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı ve garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsapp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Sanica Combo E01 Arıza Kodu :  Alev Yok
Kombiye gaz geldiğinden emin olmak için kombi gaz giriş vanasını kontrol edin kapalıysa açın. Dairenizde  gaz olduğundan eminolmak için ocağınızı yakınız. Dairenizde gaz var ve kombi gaz giriş vanası açık ise kombiyi kapatıp yeniden çalıştırın. Bu işlemi de birkaç kez tekrar edin. Resetleme sonrası sorun düzelmiyorsa anakart, gaz armatörü veya elektrotlarda problem olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Sanica Combo E02 Arıza Kodu : Aşırı Isınma
Kombi içerisindeki suyun maksimum değeri aştığını belirtir. Bu durumda emniyet termostatı olan limit termostat devreye girerek cihazı bloke eder ve kombinin çalışmasını durdurur. Bu arızayla karşılaştığınız durumda; önce tesisat su basıncını kontrol ederek basınç 1 bardan düşükse kombiye 1,5 bara kadar su basın. Kalorifer  petek vanalarına ve kombinin altındaki tesisat vanalarına bakarak kapalıysa vanaları açın. Kombiyi kapatın birkaç saniye sonra yeniden açın. Arıza hala devam etmekteyse eğer ana eşanjör, pompa, üç yollu vana arızası olabilir, tesisat ya da kalorifer dönüş filtresi tıkanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis yardımı almanız gerekir.

Sanica Combo E03 Arıza Kodu : Hava Prosestat Sorunu
Sanica markalı bu model kombiler hermetiktir. Hermetik kombilerde bu gibi arıza durumlarında; fan, anakart ya da prosestat arızası olabilmektedir. Kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında arıza düzelmez veya sık sık tekrar ederse, arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Sanica Combo E04 Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı
Kombi tesisat basıncının 1 bar altında olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu hata koduyla karşılaştığınız zaman kombinin sağ altında monteli olan doldurma musluğunu sola çevirerek kombi basıncını 1,5 bara kadar çıkarın. İşlem bitiminde doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın ve iyice sıkın. Sorun düzelecektir. Su basma işlemi sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise kombi su basınç sondası arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırın.

Sanica Combo E05 Arıza Kodu : Kalorifer NTC Arıza
Kalorifer sistemi NTC arızası olarak da tabir edilebilir. Kalorifer sensöründe, sensör bağlantılarında ya da kablolarında sorun olabilme ihtimali vardır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz hiç bir işlem yoktur. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Sanica Combo E06 Arıza Kodu : Kullanım Suyu NTC Arıza
Kombide sıcak su devresi için görev alan sensörde yani NTC de sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Sadece sensörde değil, sensör kablolarında ya da bağlantılarında da problem olabilir. Net arıza teşhisi yapılması ve arızanın giderilmesi amacıyla servis çağırmanız gerekir.

Sanica Combo E35 Arıza Kodu : Artık Alev
Kombide sahte alev oluşumu olarak da tabir edilebilir. İyon elektrodu alev yokken bile alev sinyali verdiğinde bu sorun yaşanır. İyonda alev olmaması gerekir. Çünkü gaz kapalı ve cihaz ateşleme yapmıyor. Ama alev var sinyali veriyor. Bu sinyali iyon verdiği için iyon elektrodunda sorun olabilir. Bu elektrot dışında gaz valfi ya da anakart sorunu da olabilir. Net teşhis için servis yardımı almalısınız.

Sanica Combo E37 Arıza Kodu : Sirkülasyon Pompası Arızası
Kombinin devir daim pompası olarak bilinen parçasında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Arızanın çözümü için servis çağırınız.