Termodinamik TermoEco Kombi Arıza ve Çözümleri

Aşağıdaki bilgiler Termodinamik Termoeco serisi kombiler için geçerlidir. Diğer modeller için arıza kodlarının anlamları ve çözüm yolları farklı olabilir. Diğer modeller ile ilgili bilgilere kombi arıza kodları bölümünden ulaşabilirsiniz.

TermodinamikTermoeco kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman servis personelimiz ile garantili servis için hizmetinizdeyiz.

PETEM Kombi Servisi Ara
0542 360 66 16
0850 562 66 16

Termodinamik TermoEco E1 Arızası : Ateşleme Hatası
Termodinamik termoeco model kombilerde sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biridir. Bu gibi durumlarda kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan ve dairenizde gaz olduğundan emin olmalısınız. Kombi gaz giriş vanasını kontrol edin ve ocağınızı yakarak dairenizde gaz olduğundan emin olun. Sonrasında  kombinize resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme işleminin ardından sorunda düzelme olmaz ise, Termodinamik Taurus kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve onarımı için servis çağırmalısınız.

Termodinamik TermoEco E2 Arızası : Aşırı Isınma Hatası
Bu arıza durumunda kullanıcı olarak biraz bekledikten sonra kombinizi resetlemeniz gerekmektedir. Emniyet termostatı aşırı ısınma algıladığından dolayı kombiyi emniyete almıştır. Resetleme işleminden önce kombinin altındaki kalorifer tesisat vanaların açık olduğundan ve dairenizdeki peteklerden en az iki tanesinin vanalarının açık olduğundan emin olunuz. Resetleme işleminden sonra arıza durumunda düzelme olmaz yahut arıza durumu sık sık tekrarlar ise servis çağırınız.

Termodinamik TermoEco E3 Arızası : Fan veya Prosestat Hatası
Kombinin atık gaz sistemi sorunu olarak da bilinir. Bu arıza durumunda baca yerinden çıkmış olabilir, baca fanı arızalı olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir. Arızanın kesin tesbitinin yapılıp sorunun çözümlenmesi adına mutlaka servis yardımı alınmalıdır.

Termodinamik TermoEco E4 Arızası : DüşükSu Basıncı
Bu arıza durumunda kombi kalorifer devresi su basıncı düşük demektir, cihaza su basmanız gereklidir. Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla kombi basınç göstergesi 1,5 bar değerine gelene kadar su basınız. Bu değere geldikten sonra doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Sorun düzelecektir. Sorun hala devam etmekte ise resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza yine de düzelmiyor ise kombi basınç sondası arızalı olabilir, servis çağırmalısınız.

Termodinamik TermoEco E6 Arızası : Sıcak Su Sensör Hatası
Kombide kullanım sıcak suyu sıcaklığını ölçen sıcak su NTC sensöründe sorun olduğunu belirtir. Bu durumda sıcak su sensörünün yanı sıra, sensör kablolarında kopma-kısa devre, sensör borularında nem gibi durumlarda da bu sorun yaşanabilir. Servis çağırınız.

Termodinamik TermoEco E7 Arızası : Kalorifer Sensör Hatası
kombinin kalorifer tesisat suyu ısısını ölçme görevindeki NTC sensöründe sorun olduğunu belirten hata kodudur.  Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Termodinamik TermoEco E9 Arızası : Don Koruması Aktif

Termodinamik TermoEco E10 Arızası : Eşanjör  Bakım Zamanı
Kombi eşanjöründen düşük verim alındığını ve bakım zamanının geldiğini belirtir. Sıcak su akış şalterinin de gözden geçirilmesi gerekmektedir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara