Kombi Değişimi İçin Proje Gerekli mi?

Eski kombiniz ömrünü tamamlamış ve değiştirmek istiyorsunuz. Proje gereklimi diye merak ediyorsanız yazımızı sizler için hazırladık.

EPDK İç Tesisat Yönetmeliği’nin 6. maddesine göre “Müşteri, iç tesisatı veya mevcut iç tesisatta yapılacak tadilatı, bedeli karşılığında sertifika sahibine projelendirir, inşa ettirir. Müşteri tarafından yaptırılan iç tesisatın proje onayı, yapım uygunluk kontrolü ve işletmeye alınması, dağıtım şirketinin yükümlülüğündedir.”

Şu anda çeşitli illerde kombi değişimi için farklı uygulamalar söz konusu. Mesela İstanbul’da “Yeni kombi montajı yapılır. İgdaş’ın online sisteminden kombi değişim formu doldurulur ve İgdaş’a gönderilir. İgdaş’ın onayının ardından kombinin servisi çağırılır ve servis, İgdaş’ın verdiği kombi değişimi onay belgesini gördükten sonra kombiyi çalıştırır. Tüm işlemler (kombi montajının yapılması, İgdaş’tan onay alınması ve onay belgesinin müşteriye teslim edilmesi) aynı gün içerisinde yapılabilmektedir.” Bursa’da ise, komple yeni tesisat çekilmiş gibi tekrar tesisat projesi istenmektedir.

Farklı uygulamalar olduğu için bulunduğunuz bölgenin gaz dağıtım şirketinin müşteri hizmetlerini arayarak, prosedürü net olarak öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.