bylss Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

bylss kombi sıcak su vermiyor, bylss kombi petekler ısınmıyor veya bylss kombi çalışmıyor ise bylss kombilerde meydana gelen arızalar ve ekranda çıkan hata kodları ve çözümleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

A01 / E01 Arıza Kodu ve Çözümü : Başarısız Ateşleme Sorunudur.

Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biridir. Bu gibi durumlarda kombi ve daire gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında lambert kombinize resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz servisi aramalısınız. bylss model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahalede önemlidir. Mutlaka uzman servis yardımı alınız.

Tüm şehirlerde kombi servis ve anakart tamir hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

E02 Arıza Kodu ve Çözümü :  Emniyet Termostat  Aşırı Isınma Problemidir.

Bu arıza durumunda kullanıcı olarak bylss kombinizi resetlemeniz gerekmektedir. Emniyet termostatı arızalı olduğu için yüksek sıcaklıklar algılanamaz ve sorun yaşarsınız. Teknik açıdan müdahale adına servis yardımı alınız.

E03 Arıza Kodu ve Çözümü :  Hava Basınç Anahtarı Sorunudur.

Kombinin atık gaz sistemi sorunu olarak da bilinir. Cihazın çeşidi hermetik olduğu için, bu arıza durumunda baca yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir. Arızanın kesin tesbitinin yapılıp sorunun çözümlenmesi adına mutlaka servis yardımı alınmalıdır.

Servis sorunun ana kartta olduğunu söylerse ve tamir edemiyorsa, anakart tamiri yaptığımızı bilmenizi isteriz. Tüm şehirlerde servis hizmetimiz vardır.

E05 Arıza Kodu ve Çözümü :  Kalorifer Gidiş Suyu SensörArızası

Kalorifer sensörü olarak bilinen parçadır. Bu parçada sorun olduğunda veya sensör kablolarında sorun olduğunda arıza yaşanır. Bu arıza durumunda net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız

E06 Arıza Kodu ve Çözümü : Sıcak Su Sensöründeki Sorunu Belirtir.

Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken uzman yardımı almaktır.

E10 Arıza Kodu ve Çözümü :  Düşük Tesisat Su Basıncı Arızasıdır.

Baymak bylss model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda teknik olarak cihaza su basmanız gerekir. Baymak bylss model kombide doldurma musluğu sağ alt tarafta mavi renktedir. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve yine sağ alt tarafta bulunan bar göstergesinde yükselme olur. 1,5 bar değerine kadar su basmalısınız. Bu değere geldikten sonra doldurma musluğunu kapatın. Sorun çözümlenecektir. Sorun hala devam etmekte ise resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza yine de düzelmiyor ise mutlaka servis yardımı alın.

E26 Arıza Kodu ve Çözümü :  Aşırı Isınma-Maksimum Sıcaklık Uyarısıdır.

Yüksek sıcaklık sebebi ile karşılaşılan bir arıza durumudur. Kombi içindeki suyun yüksek sıcaklığa ulaştığını ve limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Kombi bu durumda çalışmayacaktır. Su basıncına bakabilir düşük ise yükseltebilirsiniz. Kombiyi resetleyebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Yine de sorunda düzelme olmaz ise Servisi aramalı ve yardım almalısınız. Aşırı ısınma sorununda; ana eşanjörde kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası gibi durumlar söz konusu olabilir.

İstanbul-Ankara-İzmir-Bursa-Konya-Kayseri-Malatya-Gaziantep-Kocaeli-Antalya

PETEM Tamir Bakım Servisi
  0542 360 66 16
 ☎ 0850 562 66 16

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir.
Servis ve parça değişimi kayıt altına alınır bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.