Ferroli DIVAtech Arıza Kodları ve Çözümleri

Ferroli divatech kombilerde ekranda beliren hata kodlarının anlamları ve varsa kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı siz ferroli kombi kullanıcıları için hazırladık.

ferroli kombi servisi

Bursa’da Ferroli kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı ve garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsapp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Ferroli DIVAtech A01 Hata Kodu : Ateşleme Hatası

Kombinin ateşleme yapamadığını belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu arızakodu ile karşılaştığınızda ilk olarak dairenizde gaz olup olmadığını ve kombi gaz vanasını ve daire gaz giriş vanasın kontrol edin, vanaları kapalı görürseniz mutlaka açın. Ocağınızı yakarak dairenizde gaz olduğundan emin olun. Ardından birkaç kez kombiyi resetleyin. Arıza düzelmediği sürece resetleme işlemini en fazla 3 kez yapabilirsiniz. Bunlara rağmen bir düzelme olmaz ise bu durumda elektronik kart, gaz valfi ya da iyonizasyon ve ateşleme elektrodlarında sorun olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Ferroli DIVAtech A02 Hata Kodu : Yanlış Alev Hatası

Kombi brülörünün kapalı olmasına rağmen alev sinyali algılandığını belirtir. Bu gibi durumlarda öncelikle kombiyi resetleyin. En fazla 3 reset uygulamasından sonra da arızada düzelme durumu olmaz ise; İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech A03 Hata Kodu : Arı Isınma Uyarısı

Kombide aşırı ısınma korumasının devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumunda öncelikle kombinin altındaki tesisat vanalarına ve kombiniz kış modunda ise eğer kalorifer petek vanalarına bakmalısınız. Vanaların açık vaziyette olması gerekmektedir. Kapalı ise kontrol sağlayın ve mutlaka açın. Daha sonrasında kombiyi birkaç defa resetleyin. Bu işlemlerden sonra da arızanın devam etmesi halinde; ana eşanjörde, üç yollu vanada, pompada sorun olabilir, kalorifer tesisatında tıkanma veya hava olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech F04/F07/A23/A24 Hata Kodu : Kart Hatası

Kombi elektronik kartına parametrelerinin yanlış girildiğini belirten arıza kodlarıdır. Bu gibi durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan direk uzman uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech A05 Hata Kodu : Fan arızası.

Kombi bu arıza kodunu verdiğinde elektronik kart parametreleri yanlış ayarlanmış olabilir, fan arızalı olabilir, kablolarda sorun olabilir ya da elektronik kart arızalı olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Ferroli DIVAtech A06 Hata Kodu : Alev Yok

Kombide ateşleme sonrasında alevin yeterli olmadığını belirtir. Servis öncesi birkaç reset uygulaması yapın. Arıza durumu düzelmezse eğer; gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda veya elektronik kartta sorun olabilir. Gaz basıncı düşük olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech A09/A16/F50 Hata Kodu : Gaz valfi sorunu.

Kombi gaz valfinde veya kablolarında sorun olabileceğini belirten arıza kodlarıdır. Bu gibi durumlarda net arıza tespiti ve onarımı için uzman yardımı alınmalıdır. Cihaza herhangi bir müdahalede bulunmadan sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech F10/F14 Hata Kodu : Kalorifer NTC Arızası

Bu arıza durumlarında kalorifer sensöründe sorun olabilir, kablolarda kopma-kısa devre veya sensör borularında nemlenme durumu olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech F11 Hata Kodu : Sıcak su NTC Arızası.

Kombi Kullanım sıcak suyu sensöründe arıza oluştuğunu bildirmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda sıcak su alamazsınız. Sensörde, sensör kablolarında veya borularında bir problem olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech F20 Hata Kodu : Yanma kontrol sorunu.

Yanma kontrolünde bir problem olduğunu belirtir. Bu gibi  arıza durumlarda kombiye müdahalede bulunmayın. Fan arızalı olabilir, baca tıkalı ya da ebatlarında sorun olabilir (ebatlar kısa ya da uzun olabilir), prosestat veya elektronik kartta sorun olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech A21/A51 Hata Kodu : Uygunsuz yanma durumu.

Kombi son 10 dakika içerisinde 5 defa F20 arıza kodu verdiğinde bu hata kodu ekranda belirir. Bu arıza durumunda atık gaz sisteminde bir sorun olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech F34 Hata Kodu : Düşük voltaj hatası.

Kombiye gelen voltajın düşük olduğunu yani 180 V altında olduğunu belirtir. Bu hata kodu ile karşılaştığınız zaman bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Bekleme sonrasında arızada düzelme olmazsa eğer elektronik kartta problem olabilir. Elektronik karta müdahale edilerek sorunun düzelmesi amacı ile servis yardımı almanız gerekir. Müdahale sonrasında sorunun yeniden yaşanmaması için mutlaka “Kombi Regülatörü” kullanın.

Ferroli DIVAtech F35 Hata Kodu : Şebeke frekansı normal değil.

Elektrik şebekesinde sorun olabilir. Elektrik sistemi ve tesisatı kontrol edilmelidir. Bu yüzden cihaza müdahale etmeden uzman yardımı almalısınız.

Ferroli DIVAtech F37 Hata Kodu : Tesisat su basıncı düşük.

Sistem su basıncının düşük durumda olduğunu belirten bir arıza kodudur. Tesisat su basıncı azaldığı için su basmak gerekir. Sorun ancak bu şekilde çözümlenebilir. Ferroli DIVAtech model kombinin sağ altındaki mavi renkteki doldurma musluğunu sağa çevirerek açmalı ve basıncı 1,5 bara kadar getirmelisiniz. Uygulamadan sonra arıza düzelecek ve ekrandaki hata kodu silinecektir. İşlem bitince doldurma musluğunu yeniden sola çevirmeyi unutmayın. Sorun düzelmezse resetleme işlemi yapabilir, arıza yine devam ederse servis yardımı alabilirsiniz.

Ferroli DIVAtech F39 Hata Kodu :  Harici sensör arızası.

Harici sensörde, sensör bağlantılarında ya da borularında sorun olabilir. Bu yüzden cihaza müdahale etmeden uzman yardımı almalısınız.

Ferroli DIVAtech A41 Hata Kodu : Sensör konumlandırılmasında sorun.

Çıkış ya da sıcak su sensörünün boru ile bağlantısının kesildiğini belirtir. Sensörler doğru konumlandırılmamış veya düzgün çalışmıyor yani arızalı olabilir. Bu yüzden cihaza müdahale etmeden uzman yardımı almalısınız.

Ferroli DIVAtech F42 Hata Kodu : Isıtma sensör arızası.

Kalorifer ısıtma sensöründe hata oluştuğunu belirtir. Sensör arızalı olabilir veya bağlantılarında sorun olabilir. Arızanın teşhisi ve çözümü için uzman yardımı almalısınız.

Ferroli DIVAtech F43 Hata Kodu : Eşanjör koruması devrede.

Sistemde su devir daiminin olmadığını veya sistemde hava olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda pompa arızalı olabilir. Yine de arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi için servis yardımı almanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın