ECA White Plus Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

ECA White Plus Kombilerin  digital ve led göstergeli modelleri mevcuttur. Digital modellerde arıza durumunda ekranda arıza kodu yer alır. Led göstergeli modellerde ise arızayı kodunu yanan lambardan anlarız. Aşağıda eca white plus kombilerde yaşanan arızalar, arıza kodlarının anlamları ve kullanıcıların servi çağırmadan önce yapabilecekleri hakkındaki bilgileri bulabilirsiniz.

Bursa’da Eca kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

ECA White Plus C1 Arızası 
ECA White Plus A4 Arızası 
ECA White Plus  80°C Arızası 
Eca white plus kombi C1, A4 veya 80°C arızası veriyor ise Prosestat işletme sırasında açıyor demektir.  Bu sorunda fanın devir hızını sağlayamadığını anlayabiliriz. Prosestat işletme sırasında açılır ve bu nedenle ekranda bu arıza kodu belirir. Prosestat, fan ya da anakart arızası olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümü için servis çağırmanızı taviye ederiz.

ECA White Plus C6 Arızası 
ECA White Plus A4 Arızası 
ECA White Plus  70°C Arızası
Eca white plus kombi C6A4 veya 70°C arızası veriyor ise Prosestat devreye girmiyor ya da devreyi kapatmıyor demektir. Kombi ateşleme yaptığı esnada prosestatın devreye girmemesi ya da devreyi kapatmaması sonucunda oluşan arıza durumudur. Bu sorunda kullanıcı olarak kombiye müdahalede bulunmamalısınız. Prosestat arızası söz konusu olabilir ya da anakartta sorun olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümü için servis çağırmalısınız.

ECA White Plus E9 Arızası 
ECA White Plus  40°C Arızası
Eca white plus kombi E9 veya 40°C arızası veriyor ise Emniyet termostatı devreye girmiş demektir.  Kombi içindeki suyun sıcaklığı en yüksek seviyeyi de aşmış durumda. Bu sorunla karşılaşırsanız eğer önce kombi resetleme işlemi yapın. Resetleme işleminden sonra arızanın devam etmesi halinde; kalorifer vanalarının açık olduğundan ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olmanız gerekir. Kaloriferlerden özellikle de 2 tanesini mutlaka kullanın. Yani vanalar açık olsun. Buna rağmen arızada düzelme olmuyor ise; pompa, üç yollu vana ya da ana eşanjör ile alakalı bir sorun olabilir. Tesisat tıkalı, filtre tıkalı ya da tesisatta hava olabilir. Arızanın net teşhis edilmesi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

ECA White Plus E2 Arızası 
ECA White Plus  40°C-50°C Arızası
Eca white plus kombi E2 veya 40°C-50°C arızası veriyor ise Kalorifer gidiş suyu sensöründe bir aksaklık olduğunu belirtir. Sensör arızasının yanı sıra sorun kablo grubunda ya da borularda olabilmektedir. Arızanın teşhis edilmesi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

ECA White Plus EA Arızası 
ECA White Plus 50°C Arızası
Eca white plus kombi EA veya 50°C arızası veriyor ise Brülörde alev algılanmadığı zaman ekranda belirir. Kombi ateşleme yapmaz. Ateşleme yapmadığı için de randıman alamazsınız. Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer ilk yapmanız gereken gaz giriş kontrolü olsun. Vanalara bakın, gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Kombiye gelen gaz vanası açık olsun. Gaz vanaları açık ve kombinize gaz gelmekte ise kombinize son olarak reset atabilirsiniz. Yine de sorunun devam ettiğini görürseniz eğer başka bir uygulama yapmadan Eca Servisi yardımı alın. Bu gibi arıza durumlarında genelde; elektrotlarda, anakartta ya da gaz armatöründe sorun olabilmektedir. Sorunun tesbiti ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

ECA White Plus B1 Arızası 
ECA White Plus 50°C-60°C Arızası
Eca white plus kombi B1 veya 50°C-60°C arızası veriyor ise  seçim şalteri pozisyonunda bir sorun olabilir. Arıza durumunda kombiye müdahale etmemeli, sorunun tespit ve çözümü için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

ECA White Plus A7 Arızası 
ECA White Plus 60°C-70°C Arızası
Eca white plus kombi A7 veya 60°C-70°C arızası veriyor ise  Sıcak su sensörü montajı yanlış ya da sensör arızalı demektir. Sıcak su yani kullanım suyu sensörü arızalı ise, bağlantılarında ya da kablolarında sorun varsa veya daha önceden müdahale edilip montajı doğru yapılmadıysa bu sorun yaşanır. Kullanıcı olarak kombiye bir müdahalede bulunmadan arızanın tespit edilerek çözümü adına servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

ECA White Plus CE Arızası 
ECA White Plus 40°C-50°C-60°C-70°C Arızası
Eca white plus kombi CE veya 40°C-50°C-60°C-70°C arızası veriyor ise Isıtma devresi sıcaklık artış hızı yüksek demektir. Kalorifer devresindeki sıcaklık artış hızının yüksek olması durumunda bu sorun yaşanır. Bu durumda tesisatta tıkanma ya da hava olabilir. Peteklerin havalarını alınız. Kalorifer peteklerinin vanalarının açık olduğundan emin olunuz. Dairenizde en az iki peteğin vanalarının açık olması gerekir. Pompa sıkışmış olabilir. Ana eşanjörde kireç ya da tıkanma olabilir. Kalorifer pislik tutucu filtre tıkanmış olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümü adına servis çağırmanızı öneririz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.