Eca Confeo Plus Kombi Resetleme

Eca Confeo Plus kombi resetleme işlemi nasıl yapılır hakkındaki yazımızı siz Eca Confeo Plus kombi kullanıcıları için hazırladık.

eca confeo plus kombi reset

Bursa’da Eca kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Eca kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68
Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis

kombi servis garantisi

ECA Confeo Plus kombi resetleme için kombi ekranının sağında yer alan, kombi açma kapama düğmesinin üzerindeki nolu “R” işaretli butona basmanız gerekmektedir. Düğmeye bir kez bastığınızda kombi resetlenmiş olur. Kombide düzelme olmaz  ise resetleme işlemini bir kaç kez tekrarlayın, yine de düzelme olmaz ise aşağıdaki kontrolleri yaptıktan sonra servisi aramalısınız.

Eca Confeo Plus Arıza Kodları ve Çözümleri

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar 

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın